Yardım Hat Taşıma Sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
merhaba arkadaşlar sorum şöyle ; dedem pttcellin gümüş 2gb tarifesini 12 aylık tahhahütle kullanmaktaydı geçtiğimiz günlerde tahaahüt dolmuş bizde kendi de farketmedik ki gelen son faturayla uyandık neyse yeni tahahhüt vermek için aradım bana bir paketler okudu 40 lira 50 lira "hayırdır savaştamıyız"! diye düşündüm emekli yaşlı adam napsın bu paketleri neyse kontorlüye çevireyim bari dedim zaten kimseyle konuşmaz bizleri arar,aradığınada meşgule atar biz ararız diye,Bu defa da güncel fatura 40Tl+Tl ye geçiş ücreti 30Tl+Devlete ödenen vergiler toplamı 20Tl gibi toplamı 90Tl küsür olan bir ödeme çıkardı. şimdi ne yapmalıyım arkadaşlar başka bir oporotöre geçirmek geldi aklıma da bu 30 tl 20 tl denilen ücretler geçişde de çıkar mı karşıma yorumlarınızı bekliyorum....

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Hayır başka operatöre geçişte faturasiza geçmek istediğini belirt faturaliya gecirmesinler ve hiçbir ücret yok.tavsiyem Bimcell e geç aynı operatör ve tarife almak isterse bile en uygun firma sadece konuşma bile ucuz geçiş ücretsiz .Bende Türk Telekom faturalı idi babada faturasiza geçmek için 30 artı 20 saydı Bimcell e ücretsiz geçtim.

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
@uydu3405 cevabınız için çok teşekkür ederim, konuyu açalı epey olmuştu cevap gelmeyince kendi çabamla araştırmalar yaptım konuyu bilgilendirme amaçlı editleyeyim bende; hattı vodofone ücretsiz taşıdım sadece pttcellde son dönem faturasını ödedim,daha sonra dedem emekli olduğundan türktelekomun emekliye özel tarifeleri varmış örn;Heryöne 500 dk 17 Tl gibi bunu tarifeye geçireceğim kendisini fakat pttcell turktelekom çatısı altında olduğundan pttcell,bimcell,vestelcell arasında direkt geçişler yapılamıyormuş bundan dolayı şöyle 1 aylığına vodofone taşıdım ben de 1 ay dolunca tekrar turktelekomun emekli tarifelerine geçiş yapacağım...