Hastanelerde 1000 TL ye kadar olan borçlar siliniyor

Bu konuyu okuyanlar

eSa

Dekan
Cezalı
Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına sağlık hizmetleri karşılığı, bin TL’nin altında borcu olanların borçlarının silinmesine yönelik bir düzenleme yapıldı.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklama, sağlık bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına, sağlık hizmetleri karşılığı, bin TL'nin altında borcu olanların borçlarının silinmesine yönelik bir düzenleme yapıldığı kaydedildi. Açıklamada, “15 Nisan 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile Sağlık Bakanlığı Hastanelerinde tedavi olan ve sosyal güvence kapsamında olmadıkları için borçlananların 31 Aralık 2014'e kadar tahsil edilemeyen bin TL ve altındaki hastane borçlarının tamamı, 1.001 -1.999 TL arası borçların bin TL’lik kısmı (geri kalan kısmın ödenmesi halinde) 2 bin TL ve üzerindeki borçların, 15 Nisan 2015 tarihinden itibaren 1 yıl içinde yani 15 Nisan 2016 tarihine kadar yarısının ödenmesi durumunda, kalan tutarın tamamı faizleri ile birlikte silinecektir” denildi.

Bakanlık ayrıca, sağlık hizmet bedelinin silinmesine ilişkin Kanun hükmünün uygulanması ile ilgili usul ve esasları düzenleyen yazının 81 il valiliğine gönderildiğini bildirdi.

Hürriyet
 

drsakal

Profesör
GSS konusunu ben de merak ediyorum. Devlete en çok küfrettiğim konuların başında bu GSS geliyor.
 

turancen

Profesör
Bu gss denen saçma olayı çıkaranı bir güzel dövmek gerek, hangi ülkede görülmüş çalışmayan insandan haraç alır gibi para koparmak. Haram zıkkım olsun.

Hastaneye giriyorum muayene ücreti, eczaneye gidiyorum muayene ücreti, randevu alıyorum randevu ücreti, eeeee verdiğimiz sigorta paraları nereye gidiyor acaba merak ediyorum:cursing::cursing::cursing::cursing::cursing:
 

SDN Son Haberler

Üst