'Hastalanmam' diyerek aşı olmayan Marcus Birks koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
'Hastalanmam' diyerek aşı olmayan Marcus Birks koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

1630446865667.png

Sık sık egzersiz yaptığı için hastalanmayacağını söyleyen ve aşı olmayan İngiliz müzisyen Marcus Birks'ten kötü haber geldi. Marcus Birks, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Koronavirüs aşıları konusunda şüpheci davranan Marcus Birks, haftada beş gün spor yapıp sağlıklı beslendiği için hastalığa yakalanmayacağını söyledi.

Ancak Birks, ağustos ayının başında koronavirüse yakalandı. Durumu giderek kötüye giden Birks, nefes alma güçlüğü çekmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Genç müzisyen, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Dail Mail'in haberine göre Birks; 11 Ağustos'ta hastane yatağında verdiği bir röportajda, nadiren hastalandığı için durumunun kendisini şaşırttığını söyledi. Birks, yaşamını yitirmeden önce aşılar hakkında biraz cahil olduğunu ve aşılarını yaptırmayı ertelemekten dolayı pişman olduğunu itiraf etti.

1630447054273.png

Birks'i hamile eşi Lis Briks, Instagram'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Bunu yazarken hissettiğim acı dayanılmaz, kalbim paramparça oldu, ruhum ve dünyam yıkıldı. Bebeğimize onu ne kadar sevdiğini ne kadar özel bir insan olduğunu, nasıl biri olduğunu her gün anlatacağım. Söz veriyorum"

MARCUS BIRKS KİMDİR?

Marcus Birks, Staffordshire'da doğu. Eşi Lis Birks ile birlikte Cappella grubunda müzisyendi. Hep birlikte takılan çift, Bad Lads Army adlı bir TV programının ilk serisinde yer aldı. İkili birlikte kurdukları The Cameleonz grubuyla büyük beğeni toplamış, hatta ünlü şarkıcı Robbie Williams'tan destek almıştı.

Not: Bunu bir corona haberi olarak değil, sosyolojik bir anomalinin faturası diye okumanızı tavsiye ederim. Seyyah

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Yarı Haklı Yarı haksız aslında. Aşı konusunda doğru dürüst bilgi verilmiyor ama olmazsanda vücudun koronaya karşı korumasız oluyor. Keşke olsaymış :(

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
396
Ben şuanda koranayım bazı insanlara hiç etki etmiyor bazılarını baya etkiliyor,ben aşı falan olmadım fakat turp gibiyim,annem ile babam 2.dozu da aldıkları halde benden çok daha kötü durumları ya aşı hiç bir şeye yaramıyor yada yaş ile alakalı emin değilim (Su vuruyolar su :D)

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Aşı olmamak için inat edip, bahane üreten insan çok. Her ülkede var Türkiye’de Amerika’da Avrupa’da. Yok teyzemin dedesinin amcasının kuzeni aşı olup kalp krizi geçirdi, teyzemin yeğeninin dedesinin kuzeninin torunu felç oldu aşıdan sonra. Böyle boş bahanelerle kendilerini kandırıyorlar, aşı karşıtlarının korona yüzünden vefat etmesine üzülemiyorum maalesef.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Aşı olup kısır olsa ne olacaktı ?
Veya Çip taksalar flan...

Şu bana bir şey olmaz diyenler yüzünden zaten hastalık sürekli artış yönünde dalgalanıyor. ( Bir akrabamda bir şey olmaz bize nerden bulaşacak diyordu 1-2 hafta karantinada kalıp hastalığı ağır geçirince şimdi herkese akıl veriyor :) Aman sakın hasta olmayın çok dikkat edin diye...)

Bu hastalık hiç belli olmuyor ne sağlam adamlar hastalıktan gidiyor. Ne kurtulamaz bu yaşı var hasta denilen insan koronayı atlatıyor çok garip bir virüs.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Aşı olup kısır olsa ne olacaktı ?
Veya Çip taksalar flan...

Şu bana bir şey olmaz diyenler yüzünden zaten hastalık sürekli artış yönünde dalgalanıyor. ( Bir akrabamda bir şey olmaz bize nerden bulaşacak diyordu 1-2 hafta karantinada kalıp hastalığı ağır geçirince şimdi herkese akıl veriyor :) Aman sakın hasta olmayın çok dikkat edin diye...)

Bu hastalık hiç belli olmuyor ne sağlam adamlar hastalıktan gidiyor. Ne kurtulamaz bu yaşı var hasta denilen insan koronayı atlatıyor çok garip bir virüs.
Çocuğun varsa bunu söylemek senin için kolay

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Ölümden öte köy mü var ! Ne kısırlığı Allah aşkına... Üstüne kısırlık hakkında en ufak bir ibare veya sonuç yok iken. Kulaktan dolma saçma sapan iddialar.
Bunu bende biliyorum yok öyle birşeyde ama kısırlık Allah korusun çok kötü birşey kadın içinde erkek içinde

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
396
Aşı olmamak için inat edip, bahane üreten insan çok. Her ülkede var Türkiye’de Amerika’da Avrupa’da. Yok teyzemin dedesinin amcasının kuzeni aşı olup kalp krizi geçirdi, teyzemin yeğeninin dedesinin kuzeninin torunu felç oldu aşıdan sonra. Böyle boş bahanelerle kendilerini kandırıyorlar, aşı karşıtlarının korona yüzünden vefat etmesine üzülemiyorum maalesef.
Kalp krizi falan geçirmesede benim dayım aşı olduktan 1 gün sonra fenalaşıp hastaneye kaldırılmıştı kendisi aşıyı kötülüyor ve gayet haklıda,benim aşı olmak için gerçekten hiç bir sebebim yok şu anda koranayım ve aşı olmadığım halde turp gibiyim abim,annem,babam aşı oldukları halde durumları benden çok kötü o yüzden ben bu aşının işe yaradığından gerçekten emin değilim aşı olmayan insana neden olmuyorsun diyemeyiz gibime geliyor (aşı olmayı düşünüyordum fakat çevremde olan olaylar beni tam terse itti,aşıyı olurken tüm sorumluluğu kabul etme maddesi kaldırılsın işte o zaman aşı olurum)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kalp krizi falan geçirmesede benim dayım aşı olduktan 1 gün sonra fenalaşıp hastaneye kaldırılmıştı kendisi aşıyı kötülüyor ve gayet haklıda,benim aşı olmak için gerçekten hiç bir sebebim yok şu anda koranayım ve aşı olmadığım halde turp gibiyim abim,annem,babam aşı oldukları halde durumları benden çok kötü o yüzden ben bu aşının işe yaradığından gerçekten emin değilim aşı olmayan insana neden olmuyorsun diyemeyiz gibime geliyor (aşı olmayı düşünüyordum fakat çevremde olan olaylar beni tam terse itti,aşıyı olurken tüm sorumluluğu kabul etme maddesi kaldırılsın işte o zaman aşı olurum)
Merak ettim de biz acaba farklı galaksilerde mi yaşıyoruz? Çünkü daha dün 290 kişi öldü ve tamamı aşısız veya az bir kısmı da tek aşıyla iktifa etmiş kişiler.

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
396
Merak ettim de biz acaba farklı galaksilerde mi yaşıyoruz? Çünkü daha dün 290 kişi öldü ve tamamı aşısız veya az bir kısmı da tek aşıyla iktifa etmiş kişiler.
Bilmiyorum olabilir,ben aşısızım korana geçirdim ve beni sarsamadı bile aşı olmam için bir sebep görmüyorum(hala koranayım büyük ihtimalle)

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
130
Bunu bende biliyorum yok öyle birşeyde ama kısırlık Allah korusun çok kötü birşey kadın içinde erkek içinde
Aga bundan yıllar öncede aşı karşıtları aşı olan hayvana dönüşür gibi şeyler söylemişlerdi. Kısırlık vs gibi bir şey olmaz çünkü kimse kendi ülkesinin nüfusunu aşı ile düşürmez,düşüremez de ztn testleri vs oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilmiyorum olabilir,ben aşısızım korana geçirdim ve beni sarsamadı bile aşı olmam için bir sebep görmüyorum(hala koranayım büyük ihtimalle)
Bazı insanlar taşıyıcı oluyor kanka sende taşıyıcılardansın. Tekrar geçmiş olsun, aşı olmazsan sürekli test yaptıracaksın bu arada

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Allahım herkes ne kadar da meraklı komplo teorilerine inanmaya. Kör cehalet diyeceğim ama aşı olmamayı savunan sözde eğitimli insanlar da var..

Arkadaşlar aşı olun...

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
396
Allahım herkes ne kadar da meraklı komplo teorilerine inanmaya. Kör cehalet diyeceğim ama aşı olmamayı savunan sözde eğitimli insanlar da var..

Arkadaşlar aşı olun...
Bir aşının işe yaramadığını gördüysem neden olayım?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Şansınıza şükredin diyeyim o zaman. Ama sizin şansınızdan ziyade istatistiki olarak hastaneye yatan ve Hakk'ın rahmetine kavuşanların hepsi aşısız olanlar.

Bir aşının işe yaramadığını gördüysem neden olayım?
Aşı olmanız sizin hasta olmanızı engellemiyor ancak hafif atlatmanızı sağlıyor. Siz aşısız olarak hafif atlatmışsanız da şanslı kesime girenlerdensiniz.
Esasında bu millete neyle karşı karşıya olduğunu anlatmak için yoğun bakımlardan canlı yayın yapmak lazım sanırım.

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
396
Şansınıza şükredin diyeyim o zaman. Ama sizin şansınızdan ziyade istatistiki olarak hastaneye yatan ve Hakk'ın rahmetine kavuşanların hepsi aşısız olanlar.
Peki ya istatistikler insanları aşı vurdurmak için gösterilen yalan sayılardan ibaretse (biraz fazla komple teorisi oldu ama vaka sayıları bile doğru söylenmezken bu istatistiklere %100 inanamayız)

Melker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
130
Peki ya istatistikler insanları aşı vurdurmak için gösterilen yalan sayılardan ibaretse (biraz fazla komple teorisi oldu ama vaka sayıları bile doğru söylenmezken bu istatistiklere %100 inanamayız)
Neden yalan olsun ki. Aşı vurdurup insanları kontrol mü edecekler veya kısır mı yapacaklar. :D

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İstatistik olarak sadece Türkiye değil diğer ülkeleri de inceleyebilirsiniz.

Alioth

Asistan
Reaksiyon puanı
396
İstatistik olarak sadece Türkiye değil diğer ülkeleri de inceleyebilirsiniz.
Baktım dediklerin doğru,fakat şuanda dünyadaki aşılama oranı %27 hani rakam neden bu kadar düşük tamam ulaşamayanlar var tamam da amerika gibi bir ülkede bile oran acayip düşük,ben covid geçirdim ve aşı olmak gibi bi niyetim yok ne zaman test aşamasından kalkar o zaman olurum sonuçta bana bi zararının olmadığını öğrenmiş oldum(kobay olarak kullanılmak pek mantıklı gelmiyor sağlığına güvenmeyenler aşı olursa hepmiz için iyi olur)

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Aga bundan yıllar öncede aşı karşıtları aşı olan hayvana dönüşür gibi şeyler söylemişlerdi. Kısırlık vs gibi bir şey olmaz çünkü kimse kendi ülkesinin nüfusunu aşı ile düşürmez,düşüremez de ztn testleri vs oluyor.

Bazı insanlar taşıyıcı oluyor kanka sende taşıyıcılardansın. Tekrar geçmiş olsun, aşı olmazsan sürekli test yaptıracaksın bu arada
Hocam ben çok aşı olma yandaşıyım fakat şuan ben test falan olduğunu sanmıyorum çünkü en az bir faz için 2 yıl falan gerekiyor. Örnek olarak verem aşısı tam 21 yılda tescillendi. Tam güvenli olduklarını düşünmüyorum ama aşının şu ana kadar kimseye zararını görmedim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
zamanında amerika yaptı afrikadaki insanları aşılayıp bir kısmını kısır yaptılar

Amerika'yı gram sevmem ama yaa nerden çıkardın bunu :D Her duyduğunuzada inanıyorsunuz...
Amerika neden Afrikalıları kısır yapsın ! Bundan çıkarı ney ? Ayrınca bunun belgesi delili nerde !

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Amerika'yı gram sevmem ama yaa nerden çıkardın bunu :D Her duyduğunuzada inanıyorsunuz...
Amerika neden Afrikalıları kısır yapsın ! Bundan çıkarı ney ? Ayrınca bunun belgesi delili nerde !
nygma nın kanalında bununla ilgili bir video vardı birkaç ay önce izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam domuz gribi aşısı diye kısırlaştırıcı aşıları vurup bir kesimin erkeklerini hep kısır yapmışlar sanırım bill gatesin projesiydi

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
"Çocuk sahibi olamama" durumu artık günümüz tıbbında korkunç bir durum olmaktan çıkmıştır. Bu yüzdendir ki hiçbir insana doktorlar kolay kolay "Sen kısırsın." demez. Kimyasal hadımda bile ilacın etkisi geçici.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
"Çocuk sahibi olamama" durumu artık günümüz tıbbında korkunç bir durum olmaktan çıkmıştır. Bu yüzdendir ki hiçbir insana doktorlar kolay kolay "Sen kısırsın." demez. Kimyasal hadımda bile ilacın etkisi geçici.
tüp bebek diye bişey var kısır olanlar onu yapıyor

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
bill gatesin projesiydi

BU Bill Gates'inde işi gücü yok milleti kısır ediyor millete çip takıyor flan :D ADam trilyarlık olmuş çokta umrunda böyle şeyler sanki.

Geçenlerde Bill Gates eşinden boşanmıştı ve şu Azeri sipikerin söylemi geldi aklıma. Adam çin takıp tüm dünyayı kontrol edecekmiş diyenlere !

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
nygma nın kanalında bununla ilgili bir video vardı birkaç ay önce izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam domuz gribi aşısı diye kısırlaştırıcı aşıları vurup bir kesimin erkeklerini hep kısır yapmışlar sanırım bill gatesin projesiydi
İyi de YouTube videoları bilimsel kaynak değildir ki.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
İyi de YouTube videoları bilimsel kaynak değildir ki.
ama teoride böyle bir şey var değil mi? Bu büyük güçlerin oynadığı büyük bir oyun olabilir kimse de o aşının ne olduğunu bilemez özellikle Afrika gibi teknoloji yoksunu bir bölge bir kişinin iyileşmek uğruna kullandığı o ilaç belki ilerde hayatını karartabilir şuan sağlık bakanlığı bile bilmiyor korona aşısının kötü etkileri var mı hatta bakanın kendisi dedi aşının ne olduğu bir kaç yıl sonra belli olacak diye al sana bir teori daha gerekirse haftada 3 kere pcr testi olurum ama aşı olmam

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Konu ağır derecede cahillik içeriyor. Arkadaşlar ne aşı test aşamasında ne de yetersiz bilgi var. Sağdan soldan komplo teorisi okumak yerine bilimsel makaleleri ve gerekli bilim insanlarının açıklamalarını takip ederseniz aşı karşıtı insanların ürettiği argümanların aslında bilimsel olarak çürütüldüğünü görebilirsiniz. Sadece araştırmanız lazım. Unutmayın, yalan bilgi çok daha kolay yayılır. Sosyal medyada sağda solda gördüğünüz yok kısır yapıyorlar yok Bill Gates'in oyunu gizli güçler projeler vs. sadece kendinizi kandırmaya devam edersiniz bu kadar.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
ama teoride böyle bir şey var değil mi? Bu büyük güçlerin oynadığı büyük bir oyun olabilir kimse de o aşının ne olduğunu bilemez özellikle Afrika gibi teknoloji yoksunu bir bölge bir kişinin iyileşmek uğruna kullandığı o ilaç belki ilerde hayatını karartabilir şuan sağlık bakanlığı bile bilmiyor korona aşısının kötü etkileri var mı hatta bakanın kendisi dedi aşının ne olduğu bir kaç yıl sonra belli olacak diye al sana bir teori daha gerekirse haftada 3 kere pcr testi olurum ama aşı olmam
Yani o zaman bu durumda "teoride" insanların aşıdan kasten zarar görmesi "olasılığını", öldürdüğü "kesin olarak" bilinen bir hastalıktan korunmaya tercih ediyorsun, doğru mu anladım?

Dikkat edersen bir tarafta "olasılık" var, öteki tarafta ise "kesinlik" var.

O halde kanser olmanız halinde de kemoterapi almayın olur mu? Kanser ilaçları da kısırlık yapıyor çünkü. Bu yüzden tedavi öncesinde sperm dondurma yapılıyor.

Son mesajlar