Harici Ssd Ile Dizüstü Bilgisayar Kullanılır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Blacks02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar. MacBook Air alma arifesindeyim ama 256 GB fazla olsun diye 2500 TL ekstra para vermek istemiyorum. Merak ettiğim şey şu harici SSD alsam bununla dizüstü bilgisayarı sorunsuz şekilde kullanabilir miyim? Mesela Python, Java gibi programlama dillerini harici SSD üzerinde kurabilir miyim veya işte başka bu tarz 20-30 GB yer isteyen programları? Yoksa illaki bu tarz uygulamalar için sanal da olsa bir makine olması şart mı? Harici SSD'ye sanal makine kurup yapabilir miyim?

Yoksa hiç o işleri tavsiye etmem, uğraştırıcı olur bütçeni yükseltebiliyorsan git direkt 516 GB mı al dersiniz?

Blacks02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Daha önce Macbook kullanmadım fakat dediğin işin zor ve uğraştırıcı olacağını düşünüyorum. 256 GB için 2500TL fazla para istemelerini anlamıyorum çok saçma ve gereksiz bir fiyat politikaları var.
Anladım hocam teşekkürler. Maalesef Apple çok acımasız. Alt tarafı 256 GB fazla diye 2500 TL fark istiyor. Ne yapsam bilemedim. M1'in efsanevi gücü olmasa saniye düşünmem Huawei Matebook 16 GB RAM, 516 GB SSD alırım ama M1 işlemcisi çok cezbediyor.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Anladım hocam teşekkürler. Maalesef Apple çok acımasız. Alt tarafı 256 GB fazla diye 2500 TL fark istiyor. Ne yapsam bilemedim. M1'in efsanevi gücü olmasa saniye düşünmem Huawei Matebook 16 GB RAM, 516 GB SSD alırım ama M1 işlemcisi çok cezbediyor.
Hangi amaçlarla kullanacaktınız?

Blacks02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hangi amaçlarla kullanacaktınız?
Günlük işler harici 1-2 programlama dili uygulamaları, office uygulamaları, hobi amaçlı belki bir kaç adobe uygulaması gibi işler için kullanacağım. Diğer bir kıstasım ise hızından bir şey kaybetmeden beni en az 5-6 yıl rahat götürmesi.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Günlük işler harici 1-2 programlama dili uygulamaları, office uygulamaları, hobi amaçlı belki bir kaç adobe uygulaması gibi işler için kullanacağım. Diğer bir kıstasım ise hızından bir şey kaybetmeden beni en az 5-6 yıl rahat götürmesi.
Bu kadar para verip 8 GB RAM 256 GB SSD bana komik geliyor açıkçası. Sürekli taşımayacaksanız ve ekrana aşırı takıntılı değilseniz Lenovo Thinkpad serisine bakabilirsiniz.