Harici hdd tavsiyesi ?

Bu konuyu okuyanlar

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar ;

Arşivlerimi dvdye yazmaktan bıktım. Taşınabilir hdd almaya karar verdim.

En az 1 tb lık olmasını ve fiyatın 200 tl'yi geçmemesini istiyorum.

Varmı tavsiye ettikleriniz ?

UniqueX

Asistan
Reaksiyon puanı
3
1 tb modellerden istiyorsan tavsiyem
http://www.vatanbilgisayar.com/seag...sk-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=34863
bu olur. arkadaşıma 1.5tblık modelinden aldık ve kendimede 1.5tb xtreme modelinden aldım şuana kadar hiç bi sorun yaşamadık gayet şık duruyor tavsiye edebilirim.
birde gözüme çarptı
http://www.vatanbilgisayar.com/verb...0--harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=38921
bu modelde esata desteğide sunuyor ve fiyatıda gayet uygun ama detayları hakkında bi fikrim yok biraz araştırabilirsen güzel bi sonuç alabilirsin belki :)
bide world card varsa vatan bilgisayar diğerlerine göre çok uygun fiyata gelebiliyor :D

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
İnceleyeceğim arkadaşım saolasın.

Başka tavsiyesi olan ?

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
mikrobox tavsiye edebilirim 2 kez 1 metre yüseklikten düştü hala çalışıyor unutmamak lazım markası meşhur olan hardici harddisklerin içindede 4-5 dünyaaca ünlü harddisk var markası duyulmamış olanların içindede dünyaca ünlü duyulmuş harddisk markları var peki hal böyleyken ben neden fazla para vereyim sırf meşhur marka diye oysa içindeki harddisk kendinin değil içine harddisk üreticilerinin harddiskini takmış onun için mikrobox hatta adı hiç duyulmamış bir harddisk bile alabilirsin önemli olan içidir.içindeki harddisktir ama tavsiyem şu allmadan önce imkanın varsa alacağın bilgisayarcıda harici hdd yi tak bilgisayara aygıt yöneticisinden harddiskin markasını öğren vestern dijital yada samsung seaagete ise rahatlıkla alabilirsin.dışı mühim değil. sen kendin bile boş kızak alıp içine hdd yerleştirip taşınabilir hdd yapabilirsin. saygılarımla.esen kalın.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Saolasın tehnaz arkadaşım. Haklısın sırf markaya yönelmemek gerek. Mikrobox araştırıyorum.

Diğer arkadaşlarında önerilerini bekliorum.

Bana link verirseniz daha iyi olur.

Teşekkür ederim.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Öneriler bu kadarmı arkadaşlar ?

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Sdn'de ölmüş! Allah rahmet eylesin.

anfy

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ben Casper'ın 1TB lığını aldım. Hala kullanıyorum güzel ve kullanışlı. İçerisinde Seagate disk mevcut. Fakat kutu mantığı ile yapıldığından diski değiştirebiliyorsun. Yani ilerde 1TB ihtiyacın olduğunda yeni bir harici yerine sadece disk alabilirsin. Ayrıca bir artısıda e-sata desteği var. Bu fiyat aralığındaki çoğu üründe yok bu özellik. Şimdi baktım KDV oranından dolayı fiyatı artmış ben kdv %8 ken almıştım. Düşünürsen linki altta.

CASPER 1TB 32MB 7200RPM 3.5" TAŞINABİLİR DİSK

UniqueX

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bende harici diskimin dolmasından dolayı 2. bitane almayı düşünüyorum :D seagate in Freeagent Desktop modelinden farklı olarak Expansion modelleride bulunuyor; özelliklerine bakınca benzerler fakat fiyat konusunda daha bi cazipler, farklı yerlere bakmış olsamda nedenini pek bulamadım (içindeki diskler farklıdır büyük ihtimal ama tm belirtmemişler).
linkide bu : http://www.vatanbilgisayar.com/seag....0-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=38588
aradaki 40tl nerden gelio acaba :D
hatta burada 250tlye ön siparişle 1.5tblığı mevcut:
http://www.hepsiburada.com/seagate-...ails.aspx?categoryid=100225&productid=bd84327
bundada freeagentle arasında 80tl fark war =D

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Ben 180 liraya Aldım.
Markası Bigg 1TB ve içini samsung üretiyormuş. Çok hızlı ve tek tuşla yedekleme imkanıda var. Bak derim ben...

p_104182_00_04.jpg

BIGG HARICI HARD DISK 1TB 3,5"

Aktarım Hızı (Mbps) :USB 2.0;Max 480 Mbps,USB 1.1;Max 12 Mbps
Arayüz : USB 2.0
Boyutlar : 19.5X11X3 CM
Kapasite : 1TB
Konnektör : 1 PORT 4 PIN USB
Kurulumu : TAK CALISTIR
Tek Tuş Yedekleme : VAR
Veri yolu: SATA I/II güç desteği
Güç Kaynağı : 5V güç adaptörü

Ürün Özellikleri :