Harici HDD mi pcler görmüyor ama ışığı yanıyor ve çalıştığına eminim

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benimde aynı sorun vardı. sorunu nasıl çözdüğümü sizinle paylaşayım istedim. Bilgisayar sağ tık yönet, ordan sistem araçları-aygıt yöneticisi orada diğer aygıtların altında ! işaretli olan sürücüleri sağ tıklayıp güncellemek. ben bu güncellemeleri yapınca sorunumu çözdüm.. Ben windows 7 kullanıyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benimde elimde 1tb wd marka harici hdd var ışığı yanıyor diski çalışıyor fakat bilgisayarda hiçbir şekilde görmüyor ne dısk yonetımınde nede chkdsk ıle yardımcı olabılecek varmı acaba şimdiden tşkrler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya saçma sapan cevaplar vermişssiniz sorunum çözüldü saolun falan filan arkadaş yazınsana nasıl çözüldüğünü biz de bişeyler yapmaya çalışalım sorunlarımız için bu kadar saçma cevaplar yazılmaz!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yardiminiz için tşkr ederim.
disk yönetimine girin diskinize harf atanmamiştir yada bir zaman sonra kayboluyor bende oldugu gibi.. Sürücüye sağ tiklayip harf atayin örnegin f: Gibi sorun düzeliyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
burada bu çözümü sağlayan arkadaşa sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah razı olsun senden. Seninde önümne çözemediğin bir sorun çıkarsa Allah sorununu hayırlı bir şekilde çözmene yardım etsin inşaallah.

sorunu gayet kolay bir şekilde çözdüm sadece cmd ekranına chkdsk F:/F yazdım enter dedim ve sadece bekledim. birazcık sabır gerek. benim hdd 1 tb ve içi dolu olduğundan biraz uzun sürdü. yalnız bu harf olayında şaşırmayın. her pc de harf değişebilir. portable HDD nizin harfi neyse onu girin örnek g ise G:/G olarak girin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşler bendede aynı sorun var dediklerinizin hepsini yaptım ama olmuyor win7 benim işletim sistemim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde flash belleğimde ayni sorun var işiklari yaniyor ses geliyor fakat ne görünüyor ne programlarda görünüyor nede disk yönetiminde görünüyor hayalet gibi bişey fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
semamca_07 teşekkürler, gerçekten faydalı bir bilgi. bilgisayarcılar ecel teri döktürmeden ve 1 ay bekletmeden o diski vermez..

S

samsunlu555

SDN Okuru
Harici harddisi G: olarak görüyor.oysaki adı samsun 55 di :) kafasına göre harf vermiş. üstelik cmd ile düzelttim diyen arkadaşınkinide yaptım. sağ tıklayıp şunları yap diyen arkadaşında dediklerini yaptım.hic bir düzelme yok. harddiski 0 boş alan 0 dolu alan olarak görüyor. sürücü harfi ataması yapmakta işe yaramıyor..şeytan diyor at pencereden gitsin.ama içinde 500 e yakın filmim ve 1000 lerce fotoğraflarım var. bütün anılarım herşeyim bunun içinde . off offff.

M

meraklıGENÇ

SDN Okuru
:helpsmilie:arkadaşlar benim harddiskimi notebookum okumuyor fakat ctrl+alt+delete yapınca okuyor ama ben eski haline dönmesini istiyorum lütfen yardım eder misiniz?:helpsmilie::cursing: eğer yardım ederseniz çok sevinirim.:(

ACLORD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler bende yaşıyordum WİN 7 ULTİMATE 64X DE çalışmıyordu 10 WİN çalışıyordu çözememedim harfi değiştirince çözüldü sağ ol beyler bilgisayarım deyin şag tık yönet depolama adımlarınız izleyin DE HDD göreceksiniz orada şedin sürücü sağ sol vs ona bas üsteki hart kısmına bas orda soruyor salla bir harf istediğinizi koyun.

K

Kereman

SDN Okuru
arkadaşlar benim harici diskimde de aynı sorun olmuştu.birden kullanırken gitti başka bilgisayara taktım ışığı yanıyor çalıştığını hissediyordum ama harici diskime erişemiyordum hatta bilgisayarı dondurduğuda oluyordu çıkardığımda düzeliyordu bilgisayar.internette dolaşırken program vs hiçbirşeye ihtiyaç duymadan nasıl halledebileceğimi buldum.yapmanız gereken başlat/çalıştır a cmd yazıp komut penceresine ulaştıktan sonra chkdsk X:/F yazıp enter a basıp beklemek X olan yere kendi harddiskinizin konumlandırıldığı sürücü harfini yazın ve bekleyin biraz uzun sürebilir ama kesinlikle sorununuz çözülecek ben bu şekilde 2 kere harici diskimi kurtardım içindeki dosyaları kaybedecek olmanın ne kadar kötü bir his olduğunu biliyorum o yüzden girip yazmak istedim buraya başkalarıda yararlansın diye :) çalıştır cmd chkdsk E:/F ( benim haricisi disk harfi e olduğu için e yazdım ) yazıp enter sonra bekliyorsunuz birkaç dakika sürebiliyor harici diskin boyutuna göre bittikten sonra çıkarıp tekrar takın tamamdır.tekrar yazdım ne olur ne olmaz diye :D umarım sizde de işe yarar.

Arkadaşlar bende de benzer bir sorun var. Semamca_07'nin dediğini yaptığımda "doğrudan erişim için birim açılmıyor" diye bir uyarı veriyor

S

SDN Okuuuuruuu

SDN Okuru
HDD çalışıyor ama okunmuyor.Aygıt yöneticisinden ismi değişmiş olarak buldum.güncelleştirdim çalışmadı.
harf vermeyi denedim hdd çalıştır diye bir seçenek vardı seçtim çalıştırmadı
cmd üzerinden denedim hata verdi
harddiskim yaklaşık 30 cm yükseklikten yere düştükten sonra bu hale geldi. 900 gb dolydu
yaklaşık 300 gb arsivi geri getirmem lazım önerisi olan var mı ?

umudumu kaybetmeye başladım.

soon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm arkadaşlar,
Öncelikle "semamca_07" ye teşekkür ederim. Benim LG marka harici 500 Gb HDD içindeki dosyaları göremiyordum tesadüfen bu sayfayı gördüm ve semamca_07 tavsiyelerini umutsuz bir şekilde denerken sonuç mükemmel ve artık arşivimdeki dosyaları görebiliyorum :))))
aynı sorunu olan arkadaşlar bu yöntemi deneyin HDD deki dosyalarınızın boyutuna göre bekleme süreniz artıyor ben yaklaşık 2 saat bekledim ve Mutlu sona ulaştım. İnşallah sizlere de çözüm olur sağlıcakla kalın..

cumali85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD çalışıyor ama okunmuyor.Aygıt yöneticisinden ismi değişmiş olarak buldum.güncelleştirdim çalışmadı.
harf vermeyi denedim hdd çalıştır diye bir seçenek vardı seçtim çalıştırmadı
cmd üzerinden denedim hata verdi
harddiskim yaklaşık 30 cm yükseklikten yere düştükten sonra bu hale geldi. 900 gb dolydu
yaklaşık 300 gb arsivi geri getirmem lazım önerisi olan var mı ?

umudumu kaybetmeye başladım.
hocam sorunu çözdünüz mü benim de şu an aynı sorunlar var disk yönetiminde gözükmüyor ama aygıtlarda gözüküyor

Tunahan Üzülmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bendede böyle bi sorun vardı şöyle düzelttim sizde deneyin belki sizdede olur; Denetim masası girin aygıt ve yazıcıları görüntüel diyin ve orda sarı ünlem işareti olacak diskinizin üzerinde (diskinizin ismi yazmayabilir siz sarı ünlem işareti olan hepsine yapın) sarı ünlem işareti olan yere sağ tıklayıp sorun gider diyin ve otomatik olarak sorunu düzeltecektir ve pc görecektir aygıtınızı.

dexsia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hiçbir yöntemle çözemedim sorunu başka çözüm önerileri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum