Harici Hdd Driver yada ne lazımsa

Bu konuyu okuyanlar

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorunlar bölümüne yazmıştım ama bi cevap gelmedi belki burdan bi cevap alırım. PackardBell EasyNote A8 intel i915gm chipsetli laptopda bi türlü Codegen 2.5" 160Gb Usb harici hdd yi tanıtamadım.ne lazım bi yardım edermisiniz. Bilgisyar yönetiminde görüyorum ama bilgisayarımda çıkmıyor. Harf atayıp ordan içine girebiiyorum ama normal olarak görmüyor. Aygıt yöneticisinde sadece USB yıgın depolama aygıtı olarak görüyor , bi türlü harddisk olarak gösteremedim. işletim sistemi Xp Home Edition SP3.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Burayada cevap gelmezse başka konu açacakmısın ? Herkes böyle yapsa. Cevap gelmeyen konuları tekrar tekrar açsa ne olur ? Forum kirlenir ve anasayfadaki güncel konular bölümü faydalı konular değilde kopya konulardan oluşur.

Lütfen dikkat edelim.

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pili çıkar şarja tak ve laptopu aç muhtemelen çalışacaktır ;)

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamam denicem inşallah olur. zaten şuan fiişede takılı ama denemekten zarar gelmez. tşk.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Hiç mi görmüyor yoksa bir kısmınımı görmüyor. Genelde usb kablosu uzun olursa tanımada sorun yaşarsın. tam olarak ne olduğunu yazar mısın ?

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Durum şu, Aygıt Yöneticisinde, Disk Sürücüler sekmesinde Geceric External USB device olarak ve Evrensel Seri Yol Denetleyicisinin altında USB yığın Depolama Aygıtı olarak görüyor. Bilgisayar Yönetiminden Disk Yönetimine girdiğim zamanda diski orada görüyor. Elle sürücü harfi atayıp aynı yerden sağ tıklayıp aç deyincede açıyor ama bi türlü bilgisayarımda Sürücü olarak göremiyorum.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
1.Haricen güç bağlantısı var mı Harddiskin veya bağladınız mı
2. veya normal olarak bi temiz format attınız mı

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
harici güç bağlantısı yok. Evet formatıda başka bir bilgisayarda attım. Dediğim gibi Disk Yönetiminden harddiski açabiliyorum ama Bilgisayarım da sürücü olarak göremiyorum.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hard disk olarak gösteremiyorum derken sistemi harici harddisktenmi başlatmak istiyorsunuz

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
laptopun kendi harddisk 50 GB ama chipseti i915GM yani belli bi boyuttan sonraki bölümleri görmeme gibi bi durumu var mı yada Xp Home Edition SP3 yüklü bunun bi etkisi olabilir mi? bu arada bu external hdd başka laptopda çalışıyor.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Tekrar format atman işe yarayabilir . Bunu yaptıysan Disk Yönetiminden üzerine sağ tıklayıp "import" (sanırım "tak" veya "yükle") yaparsan işe yarayabilir...

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Şurdan çipset sürücüsünü güncelleyebilirsin (eğer daha önce yapmadıysan)..
altta download bölümünde bios ve diğer sürücüler de mevcut...

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0

umarım yardımcı olur hem size hem bana

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şurdan çipset sürücüsünü güncelleyebilirsin (eğer daha önce yapmadıysan)..
altta download bölümünde bios ve diğer sürücüler de mevcut...

onuda yaptım. bios güncellemesini sona bıraktım pc benim olmadığı için riske atmak istemedim. resimleride yolladım umarım derdimi anlatabilmişimdir.
ama şimdi baktımda zaten yüklü olan bios adresdekiyle aynı sürüm zaten
offf ooofff ilk defa bu kadar ugraştım bi sorunla yaa

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
burda senin yaşadığın sorunla ilgili mesajlar var..En başta değil de metalcidar rumuzlu kişinin mesajlarına bakabilirsin

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet biçimlendirdim.yani dediğim kendi laptopuma taktığımda sorunsuz görüyor. ama arkadaşın packardbell e takınca tanıyor çalışıyor. disk yönetiminden harff atayıp içine girebiliyorum ama bi türlü "Bilgisayarım"da harddisk olarak görmüyor.

AC/DC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bu tip problem tüm sürücü harfleri dolu olduğunda veya disk yönetiminde yanlış bir işlemden dolayı ortaya çıkar.. Harici disk'ini çıkart, USB sürücülerini kaldır, makinanı yeniden başlat ve başladıktan sonra windows usb sürücülerini tanıdıktan sonra harici diskinizi takın. Disk Yönetimine gelin ve burada harici diskinizin üstünde sağ'a tıklayarak bölümü silin ve bir harf belirleyip yeni bölüm oluşturun. ikinci resimde dikkat ettiysen "yeni birim" olarak atamış ama bir sürücü harfi atamamış görüyorum.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Deniyorum, sürücüleri kaldırdım, baştan açıyorum.
Malesef olmuyor olmuyor olmuyor...

kans84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
disklerin fat32 ntfs olarak gözüküyor diskini tanımamasının sebebi bu olabilir

AC/DC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hımm evet kans84, bende yeni gördüm onu senin yolun çözüme en yakın sonuç. Malum fabrikasyon imajı ile kurulum olmuş : )

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Sorun çözüldü mü? Bölümü silip tekrar oluşturmak sonuca ulaştırır gibi geliyor bana.
İkinci resimde diskin sonunda boşluk olduğu görülüyor. Bu boşluk neden var? Diskteki Bölümü silip yerine yeni bir bölüm oluşturulmalı. Sadece sürücü harfi atamak yerine deneme amaçlı olarak boş ntfs klasörüne bağla seçeneği kullanılabilir. Bununla sürücü harfi sıkıntısından mı olduğu anlaşılır. Ayrıca hangi harfi veriyorsunuz diske. Değişik harfleri vermeyi denediniz mi?

Eğer kayıt defteriyle oynayan bir program kullanıldıysa ondan da kaynaklanabilir.

whois

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana da partition'ı silip tekrar oluşturursan düzelecek gibi geliyor. Zira 1 hafta önce SmartDisk'in 320 gb'lığını aldım. Evde sorunsuz çalışan cihaz işyerinde görmedi. Meğerse cihazın fat tablosu "extfat" diye birşeydi. Silip Ntfs e çevirince düzeldi.

Ama halen olmuyorsa baglantı yaptığın porta bir bak. Usb 1.1 ise bir ihtimal cihazın gerekli enerjiyi buradan alamıyordur ve böyle bir sorun çıkmıştır.. Genelde bu tarz cihazlarda extradan bir power kablosu olur. Ama seninkinde yokmuş. Usb 2.0 olduğuna emin olduğun bir bilgisayara takıp denesene bir de...

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Selamlar,

Bunun sebebi, eğer içine erişemediğinizi söylüyorsanız, yetersiz akımdan kaynaklanıyor olabilir. Belirtiler onu gösteriyor.

Bunun için, iki tane standart USB bir tane de mini USB bağlantısı olan bir kablo kullanabilirsiniz. Bu "Y" kablolar diske hem enerji sağlar hem de veri bağlantısını gerçekleştirir.

Güzel günler dilerim,