harici hdd de sorun

Bu konuyu okuyanlar

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhaba arkadaslar bu forma yenı uye oldum carem yok cok zordayım 1 tb lık harıcı hdd mı bıtlokcer ıle sıfrelemek ıstedım fakat buyuk bır hata yaptım sıfreleme surerken aygıtı cıkarttım ve tekrar taktıgımda donuyor ıslem yapmıyor hıc bırsey yapamıyom verıleme ulasamıyorum ne kadar denesem aynı sonucu aldım ıcınde cok onemlı belgelerım var ne yapabılrım hasarmı aldı acaba verılerım gıttımı :( nasıl duzeltebılrıım cok kez nette arastırdım fakat bır sonuca ulasamadım yardımcı olursanız cok mutlu olrum ınsallah bır caresı vardır :/

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediniz mi?
Ayrıca Bitlocker Yöneticisi'ne girin ve diskinizde Bitlocker aktif görünüyorsa kapatın.
Screenshot_2.jpg

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bunuda denedım cok kez donuyor ıslem yapamıyorum buraya geldıgım zamanda aynı sekılde donma oluyor hata verıp kapatıyor cok zordayım ya :( verılerımı kurtarabılsem dısk bozulsun onemlı degıl ama cok onemlı belgelerım var ıcınde ne buyuk hata yaptım ben :(

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sistemi yeniden başlattınız mı?

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
evet çok kez denedım fayda vermedı sıfre ıstıyor sıfreyı gırıyom donuyor hıc ılerleme yok 4 saatır pc yı acık bıraktım belkı duzelır dıye ama olmuyor pc yı tamamı ıle donduruyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adsız.jpg

bu sekılde kalıyor hıc bır ılerleme yok :( malesef

Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girmeyi deneyin;
Kod:
Disable-BitLocker -MountPoint "J:"

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cok saolun insallah ise yarar denicem

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
BitLocker şifreleme esnasında disk bağlantısı kesilirse veri kaybı yaşanabiliyor, bunların hiç biri kesin bir sonuç vermez yavaş yavaş deneyeceğiz umarım veri kaybetmeden hallederiz.

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
merhabalar bunu daha deneyemedim bu aksam denicem lakin kurtulmaz ise diski bicimlendirip veri kurtarma programlari ile verileri geri getirmemiz mümkünmü

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ne büyük bir hata yaptim ya bitlockerin bu derece sorun cikartcagini hic tahmin etmedim umarim kurtarabiliriz cok tesekkur ederim son verdiginiz islemide bu aksam denicem umarim sonuc aliriz ?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Ne büyük bir hata yaptim ya bitlockerin bu derece sorun cikartcagini hic tahmin etmedim umarim kurtarabiliriz cok tesekkur ederim son verdiginiz islemide bu aksam denicem umarim sonuc aliriz ?
Umarım çözülür, eğer olmazsa biraz yabancı kaynakları araştırırım bir kaç şey daha deneriz.

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cok saolun ilginiz icin gercekten cok zor durumdayim verilerimi kurtarmaz isem benim icin cok sorun olcaktir bu yuzden cok zorda kaldim

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Disable-BitLocker : Bu sürücü BitLocker Sürücü Şifrelemesi tarafından kilitlendi. Birimin kilidini Denetim Masası'ndan açmanız gerekiyor. (HRESULT özel durum döndürdü: 0

At line:1 char:1
+ Disable-BitLocker -MountPoint "J:"
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : NotSpecified: :)) [Write-Error], COMException
+ FullyQualifiedErrorId : System.Runtime.InteropServices.COMException,Disable-BitLocker şu hatayı verıyor olmuyor malesef :(

yanlız komutu kopyalayıp yapıstırdım bunda sorun olmaz dımı

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Disable-BitLocker : Bu sürücü BitLocker Sürücü Şifrelemesi tarafından kilitlendi. Birimin kilidini Denetim Masası'ndan açmanız gerekiyor. (HRESULT özel durum döndürdü: 0

+ FullyQualifiedErrorId : System.Runtime.InteropServices.COMException,Disable-BitLocker şu hatayı verıyor olmuyor malesef :(

Problem olmaz ben senin sürücü harfine göre ayarlamıştım, diski kilitli olarak ayarlamış kilit olduğu için kaldırmıyor. Birde farklı bir bilgisayara takmayı deneyin, bakalım nasıl tepki verecek.

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
leptop var win 7 yuklu onda denesem olurmu

Reaksiyon puanı
109

Yeni bir kurulum cdsi satın alıp temiz kurulum yapın

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
yenıden formatlamam mı gerekıyor elımdekı wındovs surumu zaten lısanslı orjınal işe yaramı kı

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
malesef olmuyor :( degısen bırsey yok

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Hard disk hasar almamıştırda bitlocker şifreleme yaparken bağlantı kesilirse veri kaybı oluşur en son çare biçimlendirip veri kurtarmak ama hepsini kurtaramazsın professional çözüm alman gerekli onlarda çok yüksek fiyatlar ister..

osman_44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mahfoldum.ben ya ? ne yapcam simdi hicmi caresi yok ne laney sey su bitlocker ya ne buyuk hata yaptim bilemedim.ya