Harici Hard Diskim Çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Arkadaşlar Merhaba, dün akşam hard diskimi bilgisayara bağladıktan sonra çalışmadığını farkettim sorunun kabloda olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Kablonun Hard Diske bağlanan tarafında 5 adet pin var ve bu pinlerden bi tanesi feci bir şekilde yamuk duruyor bu yüzden çalışmıyor olabilirmi? yoksa sorun harddiskimdemidir?

asaskines

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar Merhaba, dün akşam hard diskimi bilgisayara bağladıktan sonra çalışmadığını farkettim sorunun kabloda olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Kablonun Hard Diske bağlanan tarafında 5 adet pin var ve bu pinlerden bi tanesi feci bir şekilde yamuk duruyor bu yüzden çalışmıyor olabilirmi? yoksa sorun harddiskimdemidir?

harddiskten sürekli garip bir ses gelmiyorsa vıjjj vıjjj gibi kafa sorunu yok demektir onun dışında diğer sorunlar konusunda eğer garantisi varsa gönderin yoksa da bir cımbızla pini düzeltmeye çalışabilirsiniz.

ama foto atarsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
harddiskten sürekli garip bir ses gelmiyorsa vıjjj vıjjj gibi kafa sorunu yok demektir onun dışında diğer sorunlar konusunda eğer garantisi varsa gönderin yoksa da bir cımbızla pini düzeltmeye çalışabilirsiniz.

En Sağdaki çok yamuk duruyor isterseniz daha net bi foto atabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cımbızla düzeltmeye çalıştım fakat işe yaramıyor

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
En Sağdaki çok yamuk duruyor isterseniz daha net bi foto atabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cımbızla düzeltmeye çalıştım fakat işe yaramıyor
images.jpeg-17.jpg

Evet sanırım kabloyu değiştirmeniz lazım.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Ekli dosyayı görüntüle 112851
Evet sanırım kabloyu değiştirmeniz lazım.
Anladım Teşekkürler Bide şey sormak istiyorum küçük kardeşim kabloyu harddiske takarken bazen yamuk takıyo bu yüzden girişide bozmuş olabilirmi? harddiski bilgisayara bağladığımda usb aygıtı arızalı olduğu için tanınamadı hatası veriyo usb yi gördüğü için sorun girişte değildir diye düşündüm ama yinede bi sormak istedim :)

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yeni kablo ile denemek lazım.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Kablonuz bozuk galiba, değişilirse sorun kalmaz diye tahmin ediyorum.