Harici Hard Diski Otg kablosu ile S3 e bağlama problemi

taso45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, bugun aldığım WD 1tb harici hard diski .Galaxy S3e bağlayınca usb bellek boş yada desteklenmeyen dosya türü diyor. Dosya türü NTFS(değişik olarak exFAT ı denedim-FAT32 seçeneği yok).Ekstra güç yok. Acaba nasıl bağlayabilirim?

Not:Flash bellek, yazıcı,kablosuz mouse ve gamepad i sorunsuz görüyor.

Reaksiyon puanı
2,146
NTFS okuyamaz, siyah kernel kurarsan NTFS okuyabiliyor. Root işleri falan bilmiyorsan bulaşma tabi.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Harici güç beslemesi yoksa kullanman şans işi.
Android tablette 1.5TB NTFS diski bir işlem uygulamadan bağladım.

taso45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bağladığım Flash bellek Ntfs. Siyah kernel nasıl kurulur root nasıl yapılır hiç bilmiyorum. yok mu başka bi çözümü?

Reaksiyon puanı
2,146
Sadece fat ve fat32 destekliyor diye okudum. Fat32 olarak biçimlendirmen lazım seçenekte yoksa başka programlarla biçimlendirmeyi dene, HP Format tool mesela.

taso45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka program yok mu? programı bulamadım da.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar ben note 2 telefonuma 1tb seagate marka hdd yi çalıştırdım. gerekli olan kablo micro usb Y kablo ( internet üzerinden temin ettim ), telefonun usb şarj cihazı ve telefon için otg kablo. Y kablo bağlantısını ince kablolu ucu usb şarj cihazına kalın kablolu olan usb girişini otg kablosuna ve micro usb girişini hdd ye bağladım hepsi bu.
yanlız hdd ntfs ise marketten ntfs ile ilgili programlardan birini indirip kura bilirsiniz. fakat root istiyor. bence buna gerek yok. guiformat diye bir program var onu indirip hdd yi fat32 ye gönüştürebilirsiniz. bu işlemden sonra hdd yi telefona bağladığınızda çalıştığını göreceksiniz.