Harici hard disk mi? Dahili hard disk mi?

nuricannn59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar hepinize merhabalar benim bir laptopum var ona harici bir hard disk alsam oyunları oynayabilir miyim oynasam bile dahiliye göre performans düşüklüğü ne kadar olur?

Reaksiyon puanı
6,405
Arkadaşlar hepinize merhabalar benim bir laptopum var ona harici bir hard disk alsam oyunları oynayabilir miyim oynasam bile dahiliye göre performans düşüklüğü ne kadar olur?
HDD almayan Ssd alın o daha performanslı
Ve harici ve normal HDD okuma ve yazma hızları aynıysa perfonmasda aynı olur

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
PC'de SSD yok siz HDD alma derdindesiniz.

nuricannn59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
HDD almayan Ssd alın o daha performanslı
Ve harici ve normal HDD okuma ve yazma hızları aynıysa perfonmasda aynı olur
yok ssd almak istemiyorum hem fiyat açsından pahalılar hemde daha küçük bir kapasiteye sahip
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC'de SSD yok siz HDD alma derdindesiniz.
evet hdd alma derdindeyim ama aklımdaki soru harici ile dahilinin arasındaki fark ne diye sormak istedim

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124

eğer alacağınız harici harddisk USB3.0 teknolojisini destekliyorsa okuma yazmada daha yüksek hızlara ulaşabilirsiniz. Oyunlarda olumlu veya olumsuz bir etkisi olmaz merak etmeyin , sadece dosya kopyalamalarında size olumlu etki sağlar 3.0 olması.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Usb ara bağlantısı ne yazık ki anakart sata gibi hızlı olmuyor ister 3.0 ister 5.0 olsun, keza oyun için düşünüyorsan bence o işi unutun hdd üzerinden. (=

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Alacağınız Harici HD'in Okuma Yazma Hızına Bağlı Olarak Değerlendirme Yapabilirsiniz. Ayrıca SSD'lerin Kapasitesi Düşük Diye Birşey Yok. Ne Kadar Çok Köfte O Kadar Ekmek. Ha Pahalımı Tabiki Pahalı Ama Okuma ve Yazma Hızlarıda Normal HDD'lere Nazaran Kat Be Kat İyi ...

nuricannn59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
eğer alacağınız harici harddisk USB3.0 teknolojisini destekliyorsa okuma yazmada daha yüksek hızlara ulaşabilirsiniz. Oyunlarda olumlu veya olumsuz bir etkisi olmaz merak etmeyin , sadece dosya kopyalamalarında size olumlu etki sağlar 3.0 olması.
sağolun teşekkür ederim