Harici Hard Disk Hatası

Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Başlıktada dediğim gibi elimde 1 tane bilgisayar var.

Bilgisayara klasör virüsü bulaştı o virüste flash pc ye takılır takılmaz bulaştı ve bazı klasörleri gizleyip yerine o klasörün adında bi exe dosyası geliyor oda virüs zaten

Bu virüsü silmek için norton power easer yükledim. üstüne tam sistem taraması disk optimizesi falan yaptım.
Virüsü Rahatlıkla Temizledi. Ama bi 8tb biri de 4tb hdd m var 4 tb olanı çalışmamaya başladı ne yaptıysam çalıştıramadım yardım lütfen :(

Çalışmadıdan kastım bilgisayar hard diski 'H' diski olarak görüyor ama ne boyutu ne bişeyi yazmıyor
https://i.hizliresim.com/1gl2PN.png
(Resim O Bilgisayara Ait Değildir Ama Bire Bir Aynı Hata)

Disk Yönetimine Girmiyor

Şüphelendiğim Nedenler:

* Norton Da Disk Optimize İşlemi Yaptığım İçin
* Virüs Ten
* Norton Power Easerden (açıklamasında agresif bir program olduğu falanda yazıyordu zaten)

Şüphelendiğim Nedenler Bunlar.
Norton U Ben Kendi Bİlgisayarımda Falanda Uzun Zamandır Kullanıyorum Power easer olsun disk optimize olsun.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Veriler sizin için önemli mi ? Eger onemliyse veri kaybı olmadan diski kurtarma yoluna gidilir. Eğer önemsiz ise diski ayağa kaldırma yolunda hareket edilir.

Fakat unutmayın ki verileri kurtarmak epey zahmetli olacaktır, risk etmeye töleransınız yoksa profesyonel kisilerden yardim almanizi tavsiye ederim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
sen önce foto yüklemeyi öğren resim yükleye tıkla foto,resim ,ss ne dersen onu seç tam resim i tıkla...

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Veriler sizin için önemli mi ? Eger onemliyse veri kaybı olmadan diski kurtarma yoluna gidilir. Eğer önemsiz ise diski ayağa kaldırma yolunda hareket edilir.

Fakat unutmayın ki verileri kurtarmak epey zahmetli olacaktır, risk etmeye töleransınız yoksa profesyonel kisilerden yardim almanizi tavsiye ederim.
Evet Veriler Büyük Önem Taşıyor. Yaklaşık 4tb veri Zaten Biraz Zaman Alacaktır Farkındayım Ama Kurtarmak Lazım.
Bir İde Verileri Kurtarmadan Nasıl Yaparım Ve Sorun Neyden Kaynaklı Yardımcı Olursan Sevinirim :)