harici ekran kartı kullanınca siyah ekran sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Neogri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar.
cihazda 1 harici 1 dahili ekran kartı var. harici ekran kartı hd7670m. bu sorun nedeniyle aygıt yöneticisinden harici ekran kartını devre dışı bıraktım ve driver ını yüklemedim. cihazı dahili ekran kartı ile kullanıyorum. aygıt yöneticisenden harici ekran kartını devreye soktuğumda 'microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı '' yazıyor ve üzerinde sarı bir ünlem işareti çıkıyor. Driver yüklemeye kalkıştığımda da yükleme sırasında veya sonrasında otomatik yeniden başlatınca (emin olamadım) siyah ekranda kalıyor. ekrana görüntü geliyor ama tamamen siyah yani ekran çalışmıyor gibi değil. daha önce 1-2 kez çalıştırdığımı hatırlıyorum çünkü oynadığım oyundan 3 kat fps aldığımı hatırlıyorum. sorun driver sorunu mudur ? hem hp nin sitesinden hem de ekran kartının kendi sitesinden driver ları yükledim ama ikiside aynı sonuca çıkıyor.

TayfunYilmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eski notebookumda bende amd ekran karti kullaniyordum ve tam olarak ayni olay basima geldi, olayin yazilimsal olarak cozumu yok donanimsal bi sorun var bana 250 lira masraf cikarmisti bende nvidia li yeni bi pc aldim.