Harici disk tavsiye !!!

Bu konuyu okuyanlar

jonjon

Profesör
Arkadaşlar slmlar, bugün kullandığım flash bellek bozuldu yetmiyordu zaten, bende bi taşınabilir bellek alıyım diye düşünüyorum ankaradayım vatan,mavi veya bimeksten almayı düşünüyorum evde kullanıyorum genelde, hangi ürünü tavsiye edersiniz ??
 

muratcanberber

Profesör
USB flash bellek mi düşünüyorsun yoksa harici disk mi ?

Şöyle söyleyeyim almışken marka alda sonra başın ağırmasın. Flash belleğim sandisk cruiser 4gb çok hızlı çok pratik biraz pahalı ama 70 ytl almıştım zamanında , taşınabilir olarakta almışken 1 tb'lık al , fazla gelir diyorsan philips'in 500 gb'lıklarından al. Bende 400 gb'lığı var 200 ytl ye almıştım zamanında .
 

souris

Profesör
Harici disk alırken dikkat etmeniz en önemli husus içindeki hdd markasının hitachi olmaması. Genelde ucuz hdd içinde hitachi marka bulunur ucuz laptoplarda genelde öyle. Tam bir problem merkezidir. ;)

Samsung olması kesinlikle tavsiyem, olmadı seagate marka diskleri öneririm. İstediğin hdd boyutuna göre de alternatif sunabilirim sana ...
 

UgurABA

Dekan
Selamlar bende harici hdd almayı düşünüyorum 1Tb alıcam ancak öğrenmek istediğim şey 1TB'lık harici hdd'ler gücü usb'den mi alıyor yoksa ayrıyetten prize takmak gerekirmi ?
 

muratcanberber

Profesör
Hitachi kötü bir firma değildir . Benim diskim de hitachi hiçbir sorun çıkartmadı. Size denk gelmiş olabilir.

Tanıdğım bir bilgisayarcı arkadaşta gigabyte anakartlardan nefret ediyordu. Başka bilgisarcıda gigabyte dışında satmıyorum diyordu.

Hitachi kötü bir firma değil. en azından kullandığım ürünü beni yarı yolda hiç bırakmadı.
-------------------------------------------------------
jonjon

Abicim sen neden harici disk alıcaksın önce bunu düşün. Arşiv mi yapıcaksın yoksa bir yerden sürekli başka yerlere bunu götürüp veri transferinde mi bulunacaksın ? souris'inde dediği gibi 3,5 '' biraz kabadır. Diski çok gezdireceksen yani hammallık yapma boşuna .

Ayrıca diski gezdireceksen üzerinde darbe emiciler olmasına özen göster.

Bahsettiğin hdd güzele benziyor. Ama almadan önce hepsiburada vb. sitelerdeki ürün yorumlarına bak. Faydalı oluyorlar.
 

souris

Profesör
Bildiğim kadarıyla taşınabilir olanların hepsi güç adaptör bağlantısı istiyor.
 

muratcanberber

Profesör
Selamlar bende harici hdd almayı düşünüyorum 1Tb alıcam ancak öğrenmek istediğim şey 1TB'lık harici hdd'ler gücü usb'den mi alıyor yoksa ayrıyetten prize takmak gerekirmi ?


Bendeki 400 gb'lık 3,5'' prizden alıyor. ama hocamın 2,5 '' lik 250 gb'lığı usb'den alıyor.

Şöyle düşün. Hem enerji alıyor usb'den hemde veri yazdırıp hemde okuyor.
USB'ninde bir sınırı var değil mi ?
 

jonjon

Profesör
arşiv yapmıcam bi nevi flash bellek gibi kullanacağım film atmaya veya başka pc ye veriler atmak için, bu arada tşk ederim önerileriniz için .. :happy:
 

muratcanberber

Profesör
Flash bellek gibi kullanacaksanız küçük hacimli ürünler (2,5'' ve altı) tercih etmelisiniz. Cebinizden çıkartıp işiniz bittiğinde tekrar cebinize atarsınız. Bu iş içinde 250 gb yeter diye düşünüyorum.

Yine söylüyorum tanınmış markalardan vazgeçmeyin ve ürün yorumlarını okuyun


Şunlar gözüme çarptı

http://www.hepsiburada.com/bigg-2.5...ils.aspx?categoryid=100225&productid=bd850712

http://www.hepsiburada.com/philips-...ils.aspx?categoryid=100225&productid=bd850431


Ayrıca söylemek isterim. Gücü usb'den alan harici diskler , powersupply'si yetersiz (düşük) gelen bilgisayarlarda çalışmayabilir. Bilgisayar sürekli reset atabilir taktığınızda.
 

sersiler

Asistan
Ben geçen yıl 2.5 inc smartdisk almıştım,samsung hdd kullanıyor ayrıca deri kılıfda çıkmıştı kutudan çok güzel ve sessiz bir disk,almanızı tavsiye edebilirim...
 

0ReiS0

Dekan
Emektar
Benim tavsiyem ve yıllardır kulandığım hdd 500 Gb alcaksan bunu tavsiye ederim.
 

SDN Son Haberler

Üst