Harici Disk Kurtarma Acil Yardım

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
551
:( Arkadaşlar elimdeki bir harici diski fat32 yapan bir programla biçimlendirmek isterken yanlışlıkla 1 Tb. içi full film dolu olan harici diskimi seçmişim, "biçimlendir" diyince "eminmisiniz" dedi, bende o anda uyandım ve iptal dedim, lakin askıda felan kaldı herhalde içine giremiyorum açmaya çalıştığımda "biçimlendirmeniz gerekiyor" diyor. Bir yıllık emeğim var içinde, kurtarabileceğim bir program varmıdır acaba, yardım edene çok çok dua edicem :( off offffff

Asri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam,

1- Öncelikle harici diskin image ini yada bir kopyasını , acronis true image echo ile başka bir diske yedekleyin.
2- EASEUS_Data_Recovery_Wizard_Pro nun son sürümü ile kurtarma yapabilirsin.
Bu program benim bildiğim en iyi kurtarma programıdır. Sanırım 4 sene önceydi. aynı problemle karşılaşmıştım.
9 gb lık tek bir image dosyayısını harici diskten kurtarabilmiştim.
3- Bilgileri tam kurtaramazsanız, harici diske format atıp tekrar kurtarmaya çalışabilirsiniz.

1. madde hayati önem taşıyor. Bir çok program siz farkında olmadan kurtarma sırasında, FAT in düzenlenmesi gibi. bazı kalıcı işlemler yapabiliyor. Bu yüzden ilk maddeyi mutlaka yapın.

Nasıl sıkıntılı bir durum olduğunu bildiğim için ilk mesajım bu oldu : )))

atilgan1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bi işletim sistemi kurup açabilirsin mesela Linux.arkadaşımın başına gelmişti O'nda 640 Gb vardı bilgisayarında çift işletim sistemi var şu anda Linux'la açıyor ve girebiliyor.Geçmiş olsun.Kolay Gele..

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merhaba.

Bu adresten indirebilecegin Hiren's Boot cd ile data recovery yapabilirsin. Sana tavsiyem MiniPE cd si bulup bu cd icersindeki data kurtarma programlarini deneyebilirsin. Oncelikle 1 Tb hdd var diyorsun eger diskin tek bolum ise data kurtarma isleminde diski komple tarayacagi icin islem cok uzun surecektir. Hard disk in formattan onceki dosya sistemini biliyorsan bosuna vakit harcamamis olursun. NTFS formatli diski data kurtarma programi ile fat32 olarak taratirsan zaman kaybi yasarsin buna dikkat et. Kolay gelsin.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
İnşaallah kurtarırsın.Benim başıma da böyle bir şey geldi.
O kadar uğraştım,hepsini yine de kurtaramadım.
Lisanslı kurtarma programalrı bence halleder.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
551
Arkadaşalar önclikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim, anladığım kadarıyla silinen filmleri kurtarma programlarıyla geri getirmemi istiyorsunuz, @Asri arkadaşımız diski biçimlendirip silinen dosyaları geri geldiği kadarıyla sıfırdan kurtarmaya çalışmamı önermiş. Ben bu kadar vahim durumda olduğumu düşünmemiştim, biçimlendirmeden yada geri getirme programı kurmadan diskin içine giremezmiyim, öyle bir program yokmu? sonuçta disk bozulmadı yada tamamen biçimlendirmedim.
eğer işim geri getirme programlarına kaldıysa "yandı gülüm keten helva"