harddiskimdem ses geliyor

Bu konuyu okuyanlar

Erdem_187

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
harddiskimi aldığımdan beri ses geliyordu bugün mavi ekran verdi sonra format attım. ama yine ses geliyordu. bende harddiski garantiye gönderdim eski bilgisayarımın harddiskini taktım ve içine oyunlarımı yükledim. Şimdide ssd sipariş ettim eski harddiskteki oyunlarıma bişey olmadan ssd ye windowsu yükleyip 2 sini birden kullanabilirmiyim?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Şimdi;
Eski hard diskin C: sistem, D: Depo olmak üzere 2'ye bölünmüş durumda. Sorduğun soru ise;
" Ssd'yi takıp C: sistem haline dönüştürüp. Eski bilgisayar hard diskine birşey olmadan kullanabilir misin ? "

Doğru anladıysam eğer; kısmen kullanırsın. Çünkü önceki hard diskinde oyunları C: sistem klasörüne yüklediysen bu oyunlar çalışmayacak. D: bölümüne kurdukların ise aynı şekilde çalışmaya devam edecek.

Hard diskin garantideyken masraf yapıp tekrar hard disk almana anlam veremedim. İnşallah elektrik tesisatında bir sorun yoktur( kasıt topraklama )

Erdem_187

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda elimde 1 tane harddisk 1 tane ssd var harddiskin içerisinde oyunlarım vs resimlerim yüklü birde Windows yüklü ben harddiski içindeki veriler silinmeden depolama alanı olarak kullanıp ssd ye Windows yüklemek istiyorum. Ssd şuan da sıfır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve şuanda sadece c dıskı var 2 ye bölünmemış nasıl yapabilirim

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Dostum, eski kullanıyor olduğun tek part C olan diski çıkar kenarıya koy.
SSD'yi tak formatı at. Bios ayarlarından açılışta SSD üzerinden açmasını sağlayacak seçimi yap.

Sonra tak silinmesini istemediğin diski. Bilgisayar tanısın ( tanımazsa disk yönetiminden tanıt, ama biçimlendirme ). İçerisindeki sistem dosyalarını sil sadece istediği dosyalar kalacak şekilde.

İşlem tmm :)