Harddiskim neden kısa sürede hasar gördü?

Bu konuyu okuyanlar

Szerr1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- Merhabalar. ? İyi forumlar. ?

Bilgisayarımda M2 Sata SSD yanında kendim eklediğim bir HDD (WD Marka) kullanıyordum. Steam üzerinden oynadığım NBA 2K20 oyunu maç girişlerinde sorunlar yaşamaya başladım. Steam üzerinden sorunu düzeltmeye çalıştım ve en son ''Hasarlı Disk'' hatası alana kadar ilerledim. ''Hasarlı Disk'' hatası aldığım için oyun dosyalarını yüklemiyordu. Hatta ertesi gün bilgisayarın açılışında bile problemler yaşamaya başladım. Bilgisayar on yıllık makine gibi çalışmaya başladı. Bende HDD'yi çıkarıp sadece SSD ile kullanmaya başladım ve sorun ortadan kalktı.
Ancak HDD'nin sağlığına bakınca %62 gibi bir oran görünüyor. Bu nasıl mümkün olabilir? Bilgisayarı alalı daha bir yıl olmadı ve oynadığım oyunun yanında bilgisayarın açılışında bile sorun çıkarmaya başladı. Garantiye göndereceğim mutlaka ancak buna neyin sebep olduğunu çok merak ediyorum... Harddiskim neden bu kadar kısa sürede kullanılamaz hale geldi?

- Teşekkürler...!! ?

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Cihaz hdd ile uyumlu olmayabilir cihaz alınan yere en başta ssd li cihaza herhangi bir ekleme yapmadan sormak lazım mesela hometeck markali bir cihaz yaptığın zaman cihaz uyumlu değilse cihaz patates oluyor...hangi cihaz hangi yerleşime uygun internet sitelerinde marka marka belirtmişler....hdd markası ile cihaz markası farklı mı

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
WD’de aslında iyi bir marka. Bende 4 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yok ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bad sector olabilir aklıma ilk gelen bu.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Bozuk harddisk bilgisayarı aşırı yavaşlatır

Szerr1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bozuk harddisk bilgisayarı aşırı yavaşlatır
Evet hemde içerisinde M2 Sata SSD olmasına rağmen. Üstelik işletim sistemi de SSD'ye kurulu.

WD’de aslında iyi bir marka. Bende 4 aydır kullanıyorum bir sıkıntı yok ama.

Bad sector olabilir aklıma ilk gelen bu.
Yani olması imkansız gibi bir şey daha bir sene olmadı bilgisayarı alalı.

Cihaz hdd ile uyumlu olmayabilir cihaz alınan yere en başta ssd li cihaza herhangi bir ekleme yapmadan sormak lazım mesela hometeck markali bir cihaz yaptığın zaman cihaz uyumlu değilse cihaz patates oluyor...hangi cihaz hangi yerleşime uygun internet sitelerinde marka marka belirtmişler....hdd markası ile cihaz markası farklı mı
HDD WD marka cihaz Monster. Ama uyum sorunu olduğunu sanmıyorum. HDD'yi alırken sormuştum özellikle '' bu cihazı kullanıyorum, bu maksatla kullanacağım'' gibi ona göre almıştım.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
hdd traşlanıp refurbish edilmiş hdd çünkü. sıfır diye çakıyorlar millete. iade edin.