Harddiske flaştan işletim sistemi kurabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

FrtAltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dün bilgisayarla uğraşıyordum 2 tane harddisk var pc de biri 120 gb biri 500 gb. 4 ayrı bölüm(d c falan) olduğundan bende birleştirip 2 tane yapmak istedim. Bi şeyler yaptım 2 taneye düşürdüm. Bilgisayarı kapattım ve 4 5 saat sonra tekrar açtım ama birden yanık kokusu aldım kasa içine bakıncada 500gblık olanın power supplyla temas eden ucunun yandığını gördüm bende hemen kapatıp çıkardım ucu. Kablolarııkartıp tekrar taktım düzelir belki dedim ama gene aynı yanma oldu. Çıkartım 500lükü çalıştırdım pcyi karşıma bootgmr kayıp hatası verdi. İki sorum var 500gblık harddisk tamir edilebilir mi? Ve 120liğe uefi flaş bellekten işletim sistemi kurabilir miyim?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İşlem yazılımsal ama sorun donanımsal... Başka bi şeyler daha olmuş sanki...

FrtAltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne gibi mesela ?

FrtAltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hayır başka bir şey olmadığına eminim bilgisayarı tuşuna basıp ya da kablosunu çekipde kapatmadım normal başlattan kapattım. Diskleri etkin işaretlemeyle falanla da bi şeyler yapmıştım işletim sistemiyle ilgili bir şeyler demişti ama ben gene de evete bastım. Onun dışında başka bir şey olmadığına eminim. Diğer harddiske windows 7yi nasıl yükleyebilirim? Biliyor musunuz?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

burada anlatımı mevcut ama inşaALLAH psu ya da kablolarda bi sıkıntı yoktur, eğer varsa sistemde ciddi hasarlar oluşabilir.

FrtAltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

burada anlatımı mevcut ama inşaALLAH psu ya da kablolarda bi sıkıntı yoktur, eğer varsa sistemde ciddi hasarlar oluşabilir.
Sistem eski bozulsada yenisini alsam diyorum. Gece gece sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşşekür ediyorum. İyi geceler

FrtAltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir kaç defa açıp kapadım harddisk motoru çalışıyordu ama power supply kabloları ısındı o sırada.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Evi yakmadan değiştir o cihazı. Senden kaynaklanmayan eskime aşınma sebepli bir arızası olabilir.

FrtAltn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sağolun 120gblıka rufus yazılımını kullanarak windows kurdum 500lüke dokunmadım duruyo tamirlik bi işi var mı acaba? 120likte sadece 8gb kaldı oyunlar falan. 500lükü yeni tamirciden almıştık babam sağolsun tanıdık birine yaptırmış anlamadsn etmeden. Harddiskin üzerinede sağlam yazmış tamirci.