Harddisk sorunu .

Bu konuyu okuyanlar

dertsiz adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Hocalarım sorun malum . Ben 6-7 yıldır seagate hdd kullandım . Bir sorun görmedim , nadir çökmüştür zaten baya bi eski sistem . Fakat geçenler benim hdd kökten gitti . Birkaç pc ye taktım fakat sonuç aynı . Yeni bir hdd veya ssd almak arasındaydım . Ben yıllardır kullandığım hdd tarafını seçtim . Eski 500 gb hdd m yerine barracuda 1tb aldım . Belirttiğim gib sistemim eski . Sizce ssd tarafını mı seçmeliydim . Hatalı mıyım ?

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
ssd veya hdd oyun perfornmansına pek hatta hiç etki etmez . Ancak masaüstü hızı bilgisayarın hızını ve işletim sisteminin daha iyi ve hızlı çalışması için tabiki ssd tercih edilmeliydi

dertsiz adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Ama ben sonuçta 6 yıl kullandım bunu memnun dum . Ssd hiç kullanmadım . Verdiğim paraya karşı o kadar katı bi performans alırmıydım ben onu bi düşündüm .

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
Ama ben sonuçta 6 yıl kullandım bunu memnun dum . Ssd hiç kullanmadım . Verdiğim paraya karşı o kadar katı bi performans alırmıydım ben onu bi düşündüm .
evet ben hep hdd li bilgisayar kullandım.daha bu yazın başında yeni bi laptopa geçtim ssd li cidden çok fazla fark var yaklaşık 5 saniye bile olmadan açılıyor bilgisayarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet ben hep hdd li bilgisayar kullandım.daha bu yazın başında yeni bi laptopa geçtim ssd li cidden çok fazla fark var yaklaşık 5 saniye bile olmadan açılıyor bilgisayarım
hız farkından bahsetmeme bile gerek yok baya fark ediyor

dertsiz adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
Tamam bir daha ki sefere belki onu tercih ederim . Fakat hdd den memnunum diyebilirim.

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
eğer 1 2 yıl içinde bilgisayar alırsanız kesinlikle ssd tercih edin birdaha yapmayın o hatayı.
hdd de kullanışlı tabiki ama artık eskide kaldı biraz

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Ssd tavsiye ederim çünkü hde ler mekanik parçalardır bozula bilir ve mekanik oldukları için yavaştırlar

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
SSD alın ssd cidden performansı uçuruyor ssd olmasa şuan ben ne yaparım diye düşünüyorum. ben hddmin yanına taktım hddye oyunları fln kuruyorum sistemi ssdye gayet iyi