Soru Harddisk Online Oyun Gecikme Olur Mu?

Bu konuyu okuyanlar

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bir yerde sanki online oyunlarda harddiske atmayın diye bir şey okumuştum , arkadaşım sadece girme hızını etkiler diyor ama acaba ms artışı olur mu ya da etkiler mi oyunumu?rocket league atacağım mesela sorun olur mu?ayrıca epicten yeni oyunlar indircem direk harddiske nereden kuruyoruz uğraşmayayım,bir de originde fifayı atamadım harddiske attım ikisini de ama fifa çalışmadı?çok soru oldu ama birini bile cevaplasanız yeter.

Son düzenleme:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
bir yerde sanki online oyunlarda harddiske atmayın diye bir şey okumuştum , arkadaşım sadece girme hızını etkiler diyor ama acaba ms artışı olur mu ya da etkiler mi oyunumu?rocket league atacağım mesela sorun olur mu?ayrıca epicten yeni oyunlar indircem direk harddiske nereden kuruyoruz uğraşmayayım,bir de originde fifayı atamadım harddiske attım ikisini de ama fifa çalışmadı?
girme hızı dışında başka bir sorun olmaması gerek.

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Yükleme ekranlarındaki performansı etkiler. Bunun dışında evet oyun içerisindeki donanımsal gecikmeyi de etkiler fakat bu etki fark edemeyeceğin kadar düşük miktarda olur.
Muhtemelen Fifa çalışırken farklı yollardaki dosyalara başvuruyor. Sadece oyunu taşıdığın için başvuru yollarını bulamamıştır. Origin, epic vb. platformlardan indirdiğin oyunları, sonrada taşımak yerine başlangıçta istediğin yere kurman daha iyi olur.

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Epic te indirme ayarlarında varsayılan klasör seçeneği vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ordan değiştirebilirsin kurulum yerini.

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yükleme ekranlarındaki performansı etkiler. Bunun dışında evet oyun içerisindeki donanımsal gecikmeyi de etkiler fakat bu etki fark edemeyeceğin kadar düşük miktarda olur.
Muhtemelen Fifa çalışırken farklı yollardaki dosyalara başvuruyor. Sadece oyunu taşıdığın için başvuru yollarını bulamamıştır. Origin, epic vb. platformlardan indirdiğin oyunları, sonrada taşımak yerine başlangıçta istediğin yere kurman daha iyi olur.
sence online oyunlar atılır mı galiba fps sorunu olmuyor ama harita yüklenmesi falan çok uzun diyorlar

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
sence online oyunlar atılır mı galiba fps sorunu olmuyor ama harita yüklenmesi falan çok uzun diyorlar
Dediğim gibi, örneğin CS:GO'da maç buldun ve yükleme ekranındasın buradaki hız artar veya GTA5'i açtığında oyuna girene kadar ki yükleme ekranları daha hızlı işlenir. Aldığın FPS'i etkilemez.

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Dediğim gibi, örneğin CS:GO'da maç buldun ve yükleme ekranındasın buradaki hız artar veya GTA5'i açtığında oyuna girene kadar ki yükleme ekranları daha hızlı işlenir. Aldığın FPS'i etkilemez.
10 saniyede yüklenen map ne kadarda yüklenir?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
7200 rpm olanı almalısın. Düşüğü kurtarmaz.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
hocam elimde 5400 var çok sorun olur mu yaa offlineları oynarım zaten harddiskden.çok bekletir mi kaç kat bekletir normale göre
Kötü olur verim alamazsın. Satıp 7200 lüklere bakmanı öneririm. Laptoplara nadir gerçi. En kötü büyük boyutlu ssd olabilir.

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kötü olur verim alamazsın. Satıp 7200 lüklere bakmanı öneririm. Laptoplara nadir gerçi. En kötü büyük boyutlu ssd olabilir.
laptopum var ve laptopum ssd hocam laptoplara nadir gerçiden ne dediğinizi anlayamadım

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
bir yerde sanki online oyunlarda harddiske atmayın diye bir şey okumuştum , arkadaşım sadece girme hızını etkiler diyor ama acaba ms artışı olur mu ya da etkiler mi oyunumu?rocket league atacağım mesela sorun olur mu?ayrıca epicten yeni oyunlar indircem direk harddiske nereden kuruyoruz uğraşmayayım,bir de originde fifayı atamadım harddiske attım ikisini de ama fifa çalışmadı?çok soru oldu ama birini bile cevaplasanız yeter.
Ben Steamden Mordhau Oynuyorum Oyunu Ssd'ye Kurmak Yerine Harddiske Kuruyorum Oyuna Girerken Sadece Yükleme Ekranı Geç Açılıyor Onun Dışında Maçlarda Kasma Sorunu Yaşamıyorum.