Harddisk kutusuna SSD takıp Windows Klonlanır mı?

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Buna benzer HDD Kutuları.
Harddisk Kutusu 2.5 inç Sata USB 3.0 HDD Kutusu Vidasız Tasarım Fiyatları ve Özellikleri

HDD kutusuna SSD takıp Windows' u SSD klonlamak istiyorum. Daha sonra ise boşa çıkan HDD'yi kutusuna koyup taşınabilir olarak kullanmak istiyorum bu mümkün mü?
Ayriyeten kablo almak istemediğim için
Ama klonlama programlar klonlayacağınız diskin bölüm düzenine bakıyor. UEFI olarak klonlamak için SSD'nizi GPT olarak biçimlendirmeniz lazım. MBR olursa her ne kadar sizin HDD'niz de bulunan Windows UEFI olarak kurulu olsa bile ona bakmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar HDD Kutusunda SSD tanır değil mi Araştırdım bazılarında Bilgisayar tanımıyormuş
SATA olan çoğu disk çalışır. Kontrolcü ya da diskin yazılımı ile alakalı bir durum görüp görememesi takılan diski.

VolkanGuven0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ama klonlama programlar klonlayacağınız diskin bölüm düzenine bakıyor. UEFI olarak klonlamak için SSD'nizi GPT olarak biçimlendirmeniz lazım. MBR olursa her ne kadar sizin HDD'niz de bulunan Windows UEFI olarak kurulu olsa bile ona bakmıyor.

SATA olan çoğu disk çalışır. Kontrolcü ya da diskin yazılımı ile alakalı bir durum görüp görememesi takılan diski.
yani ben SSD Klonlamadan Önce GPT olarak mı biçimlendirmem gerekiyor?

VolkanGuven0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ekran.png
özellik.png

VolkanGuven0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Yardımınız İçin Teşekkür ederim. iyi Günler

Araştırma yaptım SSD fabrikadan GPT olarak çıkıyormuş hiç bir ayar yapmadan windows'u klonlasam ve pc taksam direkt olarak windows açılırmı
Hayır, bir kaç SSD sadece GPT olarak biçimlendirilip gelir. Yalan yanlış bilgiler havada maalesef. Disk Yöneticisi üzerinden SSD'nizin disk türünü kontrol edin.

VolkanGuven0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hayır, bir kaç SSD sadece GPT olarak biçimlendirilip gelir. Yalan yanlış bilgiler havada maalesef. Disk Yöneticisi üzerinden SSD'nizin disk türünü kontrol edin.
birde GPT de Windows'u açmıyormuş illaki MBR yapın diyorlar yalan habermidir.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954