Yardım Hard disk gözükmüyor. "Var olmayan bir aygıt belirtildi" hatası

Bu konuyu okuyanlar

watsonxia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hard diskim gözükmüyor. Disk yönetimine girdiğimde ise 1. fotoğraftaki hatayı veriyor.

Eskiden bilgisayarı açtığımda bazen gözüküyor bazen gözükmüyordu gözükmesi için ise bilgisayarı kasa düğmesinden kapatıp tekrar kasa düğmesinden açıyordum. Çünkü hard disk gözükmediği zaman bilgisayarı başlat menüsünden yeniden başlat dediğimde sadece yeniden başlat ekranında bekletiyor kesinlikle yeniden başlatmıyordu. Önceden bad sector onarma programı kullanarak hard diski taramıştım hard disk kötü gözüküyordu. 1 TB HDD'nin 100GB'ını kurtarabilsem bile yeterli benim için. Windows SSD'de.

Ekli dosyalar

• Hata1.PNG
    Hata1.PNG
    173.7 KB · Görüntüleme: 101
  • hata2.PNG
    hata2.PNG
    141.8 KB · Görüntüleme: 98
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30.7 KB · Görüntüleme: 102

Larox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hard diskim gözükmüyor. Disk yönetimine girdiğimde ise 1. fotoğraftaki hatayı veriyor.

Eskiden bilgisayarı açtığımda bazen gözüküyor bazen gözükmüyordu gözükmesi için ise bilgisayarı kasa düğmesinden kapatıp tekrar kasa düğmesinden açıyordum. Çünkü hard disk gözükmediği zaman bilgisayarı başlat menüsünden yeniden başlat dediğimde sadece yeniden başlat ekranında bekletiyor kesinlikle yeniden başlatmıyordu. Önceden bad sector onarma programı kullanarak hard diski taramıştım hard disk kötü gözüküyordu. 1 TB HDD'nin 100GB'ını kurtarabilsem bile yeterli benim için. Windows SSD'de.
Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Çözebildin mi?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Başka sistemde deneyebilir misiniz? Tekte görüyor mu? Hdd bozulmuş olabilir. Bildiğim kadarıyla bazı firmalar içindeki verileri kurtarabiliyor ama pahalıya patlar.

Larox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka sistemde deneyebilir misiniz? Tekte görüyor mu? Hdd bozulmuş olabilir. Bildiğim kadarıyla bazı firmalar içindeki verileri kurtarabiliyor ama pahalıya patlar.
Aslında yeni aldım 1 ay olmadı deneme şansım olmadı dün taktım, çalışmadı her yolu denedim, sata kablosu degistim powerdan gelen kabloları degistim yine başka sata girişine taktım ama hepsinde hatalı bence bozuk garantiye gondericem buyuk ihtimalle cunku hicbir şey gozukmuyor hdd hakkında, gb olsun adı falan hicbir sey.