Hani Oyunları Kaldırır

Bu konuyu okuyanlar

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Oyun performansı beklemeyeni fazla bu bilgisayardan.

https://www.game-debate.com/can-I-run/

Bu adresten bilgisayarın bilgilerini girip hangi oyunu oynayıp oynayamayacağın veya hangi ayarlarda oynayabileceğinin bilgisini bulabilirsin.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
https://www.notebookcheck.net/Computer-Games-on-Laptop-Graphic-Cards.13849.0.html

Bende bu siteyi tavsiye edecem.Ctrl f yapıp mx150'nin hangi oyunlarda hangi ayarlarda kaç fps aldığına bakabilir diğer kartlar ile kıyaslayabilir listeye istediğiniz oyunu ekleyebilirsiniz. Yukarıdaki siteden farkı sadece geliştiricilerin verdiği oyun gereksinimlerine değil gerçek zamanlı test sonuçlara bakılmasıdır.

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Almadıysan daha ikinci el temiz ilk sahibinden bir GTX 980m veya GTX 1060'lı laptop öneririm rahatça bulunur.
Aldıysanız ise her oyunu açar o ekran kartı laptopun ekran kartı laptopta GTX 950m GDDR5'e eşit ve masaüstünde ise GT 1030'a eşit.

Alper5454

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayar alındı.
Oyun performansı bekleme derken, beklentiye göre değişir bence o.
Far Cry 5'i Ultra ayarlarda oynamak istemiyorum tabiki.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bilgisayar alındı.
Oyun performansı bekleme derken, beklentiye göre değişir bence o.
Far Cry 5'i Ultra ayarlarda oynamak istemiyorum tabiki.
peki sen hangi oyunları oynuyorsun ona göre yorum yapalım (=

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Herkesin bir bütçesi var herkes ikinci laptop almak istemez oyun performansı bekleme diyen arkadaş neye dayanarak dedi mx150 laptoplarda orta seviyenin en iyi ekran kartı masaüstü sistemlerde gt 1030'un laptop versiyonu ayrıca testlerde gtx 950'den daha iyi performans göstermiştir..

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Herkesin bir bütçesi var herkes ikinci laptop almak istemez oyun performansı bekleme diyen arkadaş neye dayanarak dedi mx150 laptoplarda orta seviyenin en iyi ekran kartı masaüstü sistemlerde gt 1030'un laptop versiyonu ayrıca testlerde gtx 950'den daha iyi performans göstermiştir..

Bana diyorsanız RAM'e dayanarak dedim. Şuan LoL kadar basit bir strateji oyunu bile 4GB RAM alanı istiyor... Ekran kartı olarak bakarsak da GT 1030 masaüstünün giriş seviyesi durumunda bulunmakta. 720p için tasarlanmış daha çok...

Oyun performansı beklemeyeniz fazla
ve evet tekrarlıyorum... GT 1030'a denk bir ekran kartı ve 4GB ram ile FAZLA bir oyun performansı beklemeyin. Günümüz oyunlarını hep düşük grafik ayalarda tatmak zorunda 1080p'de kalacaksa.

Gerçi düşük ayarlarda bile sorun yaşayacaktır 4GB RAM ile. RAM kapasitesini arttırırsa düşük ayarlarda kaldığı yerden devam edebilir. (Her oyun için söylemiyorum)

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bana diyorsanız RAM'e dayanarak dedim. Şuan LoL kadar basit bir strateji oyunu bile 4GB RAM alanı istiyor... Ekran kartı olarak bakarsak da GT 1030 masaüstünün giriş seviyesi durumunda bulunmakta. 720p için tasarlanmış daha çok...
Ekran kartına yorum yapıldığı için bende ekran kartına yorum yaptım bir çok oyunu 4 gb ramle oynayacağı gibi bazı oyunlarda tabiki yetersiz kalacak şu zamanda en az 8 gb ram olmalı cihazda o cihazında fiyatı bazı özelliklerden kısıldığı için uygun..

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
cihazında fiyatı bazı özelliklerden kısıldığı için uygun..

Ben de uygun bir laptop olmadığını söylemedim. Fiyatına göre gayet iyi de bir laptop hatta. Sadece RAM'i günümüz oyunları için eksik ve ekran kartı da bu oyunları sadece düşük grafik ayarlarında destekleyebildiği için "FAZLA oyun performansı beklemeyin" dedim. Onun dışında sorun yok, fiyatına göre güzel bir laptop :)

Son mesajlar