Hani Google Türkiye'de yasaklanmıştı?

Bu konuyu okuyanlar

Ledenav

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Rekabet Kurumu tarafından Google Türkiye'de yasaklandı diyerek haberler yapılıyordu. Google'ın hizmetlerinde herhangi bir sıkıntı yok. çalışıyor. Zaten servisler ile ilgili bir haber görmedim fakat Android yasaklandı yazıyordu haberlerde. Yeni Android telefonlar Türkiye'de satışa devam ediyor. Ben mi yanlış anladım?
Android yasaklandıysa hangi işletim sistemi kullanılacak Türkiye'de?

Reaksiyon puanı
5,171
100 milyon para cezası kesilmişti rekabet kurumu tarafından. Herhangi bir bitme söz konusu değil.

Mfci

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Rekabet Kurumu tarafından Google Türkiye'de yasaklandı diyerek haberler yapılıyordu. Google'ın hizmetlerinde herhangi bir sıkıntı yok. çalışıyor. Zaten servisler ile ilgili bir haber görmedim fakat Android yasaklandı yazıyordu haberlerde. Yeni Android telefonlar Türkiye'de satışa devam ediyor. Ben mi yanlış anladım?
Evet üstte de yazıldığı gibi bizimkiler 100 milyon TL para cezasına çarptırdılar.Onların da kuyruk acıları işte.
Başka devletler kesince seslerini çıkarmazlar biz kesince ortalığı ayağa kaldırırlar.
Herhangi bir Android ile alakalı sorun ile karşı karşıya değiliz.

İyi forumlar..

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933

Para cezası vardı ancak onun bir itiraz süreci vs. vardır aynı zamanda bu yasak devreye alınsa bile belirli bir tarihten sonra satılacak cihazlar için olacaktır sertifika süreci tamamlanmış olan cihazları kapsamaz.