HANGİSİ iphone xs max / huawei mate20x / op7 pro ?

Bu konuyu okuyanlar

omeratasoy21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar sizce hangisini almalıyım nedeniyle birlikte yazarsanız sevinirim.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Eğer ios kullanıcısı iseniz ve para sıkıntı değil ise xs max almanızı öneririm.

Garanti sizin için sorun değil ise op7 pro öneririm.

Hem güvenilir hem fazla pahalı olmasın iyi olsun diyorsanız da en mantıklı seçenek s10+.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Oneplus 7 pro derdim yılın en iyi telefonu unvanını alır gibime geliyor

omeratasoy21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam s10'a bir türlü ısınamadım. s10'dansa op7 pro daha matıklı geliyor bana.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Huawei sakin alma google la boglanti kesildi cok sorun yasarsin
Hocam android Q güncellemesi garanti gelecekmiş diye gördüm haberde.

Eğer ios kullanıcısı iseniz ve para sıkıntı değil ise xs max almanızı öneririm.

Garanti sizin için sorun değil ise op7 pro öneririm.

Hem güvenilir hem fazla pahalı olmasın iyi olsun diyorsanız da en mantıklı seçenek s10+.
garanti sorun değil ama pek karar veremedim açıkçası

-Uncar_Blood-

Profesör
Reaksiyon puanı
1,174
Hocam s10'a bir türlü ısınamadım. s10'dansa op7 pro daha matıklı geliyor bana.

Hocam android Q güncellemesi garanti gelecekmiş diye gördüm haberde.

garanti sorun değil ama pek karar veremedim açıkçası
Oyle diosan op 7

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Dediğim gibi op7 pro hoşunuza gittiyse alın bence

ezel56

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Hocam bende büyük ekranlı telefon almayı düşünüyordum Mate 20 X'in biraz incemelerine baktım da bayağı hoşuma gitti ama Türkiye satışı yok nasıl temin etmeyi düşünüyordunuz acaba?

omeratasoy21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam bende büyük ekranlı telefon almayı düşünüyordum Mate 20 X'in biraz incemelerine baktım da bayağı hoşuma gitti ama Türkiye satışı yok nasıl temin etmeyi düşünüyordunuz acaba?
sahibindende satıyorlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Szi herhalde yurtdışı cihazlar hakkında yönetmelikten haberiniz yok değişti...
Artık bir pasaport'a 3yılda bir kayıt yapılabiliyor ve kaydı yapanın üzerine sim kart olacak başkasının üzerine kayıtlı sim kart ile kullanmak yasak ceza keserler.
Haberin var yada malum yolla kayıtlı alacaksanız bu cihazlar pahallı ve o riske girme derim. Bunlar arasında tr garantili cihaz varsa onu öneririm ama tr garantili yok ise iphone xr al derim sıkıntısız temiz uzun yıllar üzmeyecek harika bir cihaz.

omeratasoy21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Szi herhalde yurtdışı cihazlar hakkında yönetmelikten haberiniz yok değişti...
Artık bir pasaport'a 3yılda bir kayıt yapılabiliyor ve kaydı yapanın üzerine sim kart olacak başkasının üzerine kayıtlı sim kart ile kullanmak yasak ceza keserler.
Haberin var yada malum yolla kayıtlı alacaksanız bu cihazlar pahallı ve o riske girme derim. Bunlar arasında tr garantili cihaz varsa onu öneririm ama tr garantili yok ise iphone xr al derim sıkıntısız temiz uzun yıllar üzmeyecek harika bir cihaz.
Abi bu cihazları zaten eski sistemdeki kayıtlara göre alıcam sıkıntı yok o yönden.
ama xs max yerine xr mı tavsiye ediyorsunuz?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Abi bu cihazları zaten eski sistemdeki kayıtlara göre alıcam sıkıntı yok o yönden.
ama xs max yerine xr mı tavsiye ediyorsunuz?

Mecbur tabi eski yönetmelik filanda yani hem riskli kayıt olarak, hemde satarken ciddi düşüş olacak, hemde garantisiz olacak kusura bakma bu şartlarda xs max zaten çok bir artısı yok sadece ekranı biraz daha canlı, ikinci kamera insan harici canlılarda da bulanıklaştırma ve biraz optik zoom yapıyor, az biraz tasarım... başka bir artısı yok emin ol, bunlar hayatında işine yaramayacak şeyler, xr alırsan satarkende rahat satarsın, garantin olur, değer kaybı az olur bunlarıda düşünmek lazım sen zaten bokeh efektini filan kendin ve çevrendeki insanlarla kullanacaksın, xr zoom özelliği gayet güzel iş görüyor, ekran kaliteside gayet üst düzey bence hiç riske girme xr al kafan rahat etsin. Android de mi9, s10/s10+, ios'ta xr'den şaşma bir ihtimal x'te alınır. Sen sanıyormusun ki yönetmelik drğiştikten sonra aldığın yurtdışı cihazı satabileceksin alacaksın öyle elinde kalacak sonuna kadar kullanacaksın. Milletin çoğu bundan habersiz ama 1 seneye bu bilgiyi insanlar iyice kavrar yurtdışı alanında elinde patlar. Yanlış anlama ben bu tip kanunları pek beğenmiyorum ama millette zarar etmesin isterim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Bu ne olum çocukken erişilemeyen magnum dondurma gibi olmuş. :D 10.000tl'den başlayan fiyatlarla... test sürüşü için bizi arayın. Bir yerlerde doğuş oto yazısını aradım. :/

Xs max her alanda oldukça başarılı bi cihaz en cezbedici yönü a12 işlemci ve video çekim kalitesi op 7 pro güzel cihaz ama bana demo telefon gibi geliyo

Oppo ve vivo'nun boş kasalı hali ısıtmalı koltuk, deri direksiyon ve xenon far vs. için oppo ve vivo almak gerekir.:sunglasses:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
OnePlus 7 Pro her türlü.
edit: One Plus, OnePlus olarak değiştirildi.

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Ios tercih edicekseniz Xs Max
Android tercih edicekseniz Op7 pro
Bir telefona o kadar para vermek bana saçma geliyor.Şahsen Op7 pro alıp keyfime bakardım.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Aynen xs max yada op 7pro alınır neden derseniz xs max zaten apple'ın en kral telefonu, op 7pro'da android de en performanslı telefon. Daha önceki yorumlarım hakkında fikrim değişmedi xr konusunda o da aklınızda bulunsun.
Yanlız hakkı beyin teklif ettiği cihaz güzel olsada op7pro ondan daha iyi bir cihaz diye düşünüyorum. Çünkü op7pro kamerası ois olarak, işlemci, ekran kalitesi olarak daha iyi ayrıca ufs 3.0 bulunuyor buda performansa ciddi bir katkı yapar. Oneplus güncelleme olarak bayağı üstün huawei'den ve oneplus'ta sd855 bulunuyor android tarafındaki en performanslı ve stabil çalışan işlemcidir bunun oneplus yazılımı + ufs 3.0 ile birleşimi ile takılma derdi yaşamazsın. Biraz uzadı ama mate serisindeki kullanılan ekran paneli pek beğenilmemişti oneplus 7 serisinde bu konuda iddialı.

omeratasoy21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aynen xs max yada op 7pro alınır neden derseniz xs max zaten apple'ın en kral telefonu, op 7pro'da android de en performanslı telefon. Daha önceki yorumlarım hakkında fikrim değişmedi xr konusunda o da aklınızda bulunsun.
Yanlız hakkı beyin teklif ettiği cihaz güzel olsada op7pro ondan daha iyi bir cihaz diye düşünüyorum. Çünkü op7pro kamerası ois olarak, işlemci, ekran kalitesi olarak daha iyi ayrıca ufs 3.0 bulunuyor buda performansa ciddi bir katkı yapar. Oneplus güncelleme olarak bayağı üstün huawei'den ve oneplus'ta sd855 bulunuyor android tarafındaki en performanslı ve stabil çalışan işlemcidir bunun oneplus yazılımı + ufs 3.0 ile birleşimi ile takılma derdi yaşamazsın. Biraz uzadı ama mate serisindeki kullanılan ekran paneli pek beğenilmemişti oneplus 7 serisinde bu konuda iddialı.
abi ben açıkçası bundan önce mi max 2 almıştım bilmiyorum biliyor musunuz ama cihazı. Batarya performansı olsun ekran boyutu olsun beni oldukça memnun etmişti. Açıkçası mate 20x in hız testine baktığımda flagship dediğimiz amiral gemilerinin pek de gerisinde kalır bir yanının olduğunu söylemeyem. Zaten kirin 980 işlemci a12 kadar güçlü olmasa da eninde sonunda 7 nm lik bir işlemci. Yani demem o ki telefonun kamerası oldukça iyi tabii ki de bir pixel performansı yok ama bence op7 pro ile yarışacak durumda. Ekran zaten 7.2 inc Batarya 5000 mAh ve yapay zeka burada oldukça etkili işlemci de gayet iyi olunca bana da açıkçası mate 20 x oldukça cazip geliyor

Reaksiyon puanı
8,023
XS Max çok güçlü bir cihaz ama o kadar para verilmez bence bir telefona. OnePlus 7 Pro alırdım senin yerinde olsam. Android'in şu anda en üst seviye performansa sahip telefonlarından bir tanesi.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
abi ben açıkçası bundan önce mi max 2 almıştım bilmiyorum biliyor musunuz ama cihazı. Batarya performansı olsun ekran boyutu olsun beni oldukça memnun etmişti. Açıkçası mate 20x in hız testine baktığımda flagship dediğimiz amiral gemilerinin pek de gerisinde kalır bir yanının olduğunu söylemeyem. Zaten kirin 980 işlemci a12 kadar güçlü olmasa da eninde sonunda 7 nm lik bir işlemci. Yani demem o ki telefonun kamerası oldukça iyi tabii ki de bir pixel performansı yok ama bence op7 pro ile yarışacak durumda. Ekran zaten 7.2 inc Batarya 5000 mAh ve yapay zeka burada oldukça etkili işlemci de gayet iyi olunca bana da açıkçası mate 20 x oldukça cazip geliyor
Oneplus 7 Pro derim.

Artıları:
-Daha güçlü işlemci
-Daha yüksek hz ve kalitede ekran
-Daha iyi batarya ve ekran süresi

Eksisi:
-Garantisizlik
-IP sertifikası olmaması

Katlanır ekran teknolojisini kullanan cihazlar tam olarak gelişemediği için şahsen kendim pek sıcak bakmıyorum. Cevap senin işletim sistemi tercihin ve garantisizliğin senin için sorun olup olmayacağına bağlı. İphone XS Max de çok iyi bir amiral gemisi fakat bir telefon için çok pahalı.

Son düzenleme: