Soru Hangi yazılım dilini öğrenmeliyiz ?

Bu konuyu okuyanlar

SHaDeWRoX

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Öncelik olarak Masaüstü Programı yazmak için program dili olarak hangi dili öğrenirsiniz ?
Ya da genel olarak Programlama da hangisini sağlam öğrenirsek genel anlamda işimize yarar hayatın değişik alanlarında

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
1- Amaç belirle,
2- Matematik alt yapın biraz olsun, neyin nasıl olduğunu daha iyi kavrarsın, algoritma mantığını anlayıp ezbere kaçmazsın,
3- İngilizce konusunda da eksik olmak olmaz,

1. maddeyi belirle, diğerlerini paralel bir şekilde götürürsün.

Wankula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Aga şimdi sana şöyle söyleyim ben bir teknik lise de bilişim okuyorum.Ne yapmak istediğin önemli mesela şöyle bir stok takip programı yani veri tabanı gerektiren şeyler için programlar farklı mesela bu yönde programlar yapacaksan git python ile giriş yap gayet kolay ama işe yarar bir yazılım dili mantığı tamamen kavrarsın sonra genelde popüler olan yazılım dillerini öğren c# olabilir zordur ama python ile mantığını öğrenirsen kavrarsın ilk başta direkt python a başlama ilk başta algoritma mantığını öğren.Sonra python sonra c# veya farklı bir programlama dili olabilir.Ama şunu da söyleyeyim evet ingilizce önemli ama matematik te az bi temelin varsa yeterli matematik de mantığı anlamak kısmında önemli haberin olsun.Birşey daha söyleyim bu iş asla tam öğrenilebilecek bir iş değil her zaman teknoloji gelişecek ve sen de buna ayak uydurmak zorundasın.Yazılım dili öğrenmek kolay değil bunu da söyleyim ama ben 1 yılda 2 tane öğrendim sende yapabilirsin pythonu atıyorum 3 ay da öğrenirsen c# ı 9ay da tam olarak öğrenirsin.Ama geleceğin teknolojisi geleceğin mesleği sakın peşini bırakma.Bu arada neler yapılabileceği konusunda sınırsız bir dünya var ister gider kendi yazılım ofisini şirketini açar program geliştirirsin ister büyük bir şirkette çalışırsın mesela ben siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum.Tabi ki de bu anlamda da işe yarıyor.