Hangi telefonu tercih etmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

umut468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba . Telefonum arızalandı yapılamaması sebebiyle 1400 tl hediye çeki verdiler ve teknosadan yeni telefon almam gerekiyor . Birkaç model arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim. Daha önceki telefonum Lenovo P1 pro ydu.
Arasında kaldığım telefonlar .

Xiaomi mi A1

Huawei P Smart

Casper Via F1 64 GB

Vestel Venus Z10 64 GB

Nokia 6

Asus Zenfone 4 Max 32 GB

Lenovo P2
Bence bilindik bi markadan al kendim caspee kullanıyorum pişmanım kullanıpda begenen yok aynı zamanda vestelde öyle direkt olarak sana samsung j7 prime önerebilirim 1.400 tl fiyatı

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
üstüne200-300tl koyabileceksen xiaomi mi 6 64-6 gb al

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Son düzenleme:

youhappinesss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hocam hediye çekim teknosadan olduğu için teknosadan almak zorundayım. bende mi 6 almak isterim ama teknosada mi6 2500 tl ye satılıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

neden hocam peki ayıran noktalar neresi.

Diğer telefonlardan ayırılan ozellık kamerası ıslemcı hızı vb araştırırsan göreceksindir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Xiaomi Mi A1 hepsinden daha iyi.

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Diğer telefonlardan ayırılan ozellık kamerası ıslemcı hızı vb araştırırsan göreceksindir.
huaweyi p smart yeni çıkmış sanırım içindeki işlemci Kirin 659 Octa Core xiaomi a1 deki snapdragon 625 ile kıyaslanan hemen hemen aynı bir işlemci. evet huaweyi işlemci hızı olarak daha hızlı. kamera olarak bilemedim hepsi hemen hemen yakın gibi geldi çok kısa inceliyebildim açıkcası. baya araştırdım ve araştırıyorum bu arada hocam. şuan kafamda 3 isim var Xiaomi mi a1 , huawei p smart , lenova p2 . 3 e indirdim kafamda açıkcası ama yinede kullanan bilen arkdaşlardan şu iyi denilirse öneriye açığım.

Xiaomi Mi A1 hepsinden daha iyi.

benim ilk sırada aklımda o var hocam sadece garanti olayı biraz kafamda soru işareti o kadar. ama teknosadan alınacağı için bir nebze daha güvenli hissediyor insan kendini.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
huaweyi p smart yeni çıkmış sanırım içindeki işlemci Kirin 659 Octa Core xiaomi a1 deki snapdragon 625 ile kıyaslanan hemen hemen aynı bir işlemci. evet huaweyi işlemci hızı olarak daha hızlı. kamera olarak bilemedim hepsi hemen hemen yakın gibi geldi çok kısa inceliyebildim açıkcası. baya araştırdım ve araştırıyorum bu arada hocam. şuan kafamda 3 isim var Xiaomi mi a1 , huawei p smart , lenova p2 . 3 e indirdim kafamda açıkcası ama yinede kullanan bilen arkdaşlardan şu iyi denilirse öneriye açığım.

benim ilk sırada aklımda o var hocam sadece garanti olayı biraz kafamda soru işareti o kadar. ama teknosadan alınacağı için bir nebze daha güvenli hissediyor insan kendini.

Snapdragon 625 ve Adreno 506 işlemcisi var kamerası 4k çekim yapabiliyor 3080 mAh pil var.
4GB RAM bulunduruyor.
Sıkıntı olmaz o cihazda. Alabilirsin.

Bu arada Huaweinin o işlemcisi daha hızlı falan değil bir süre sonra kasıcak.

Son düzenleme:

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
şuan benim ilk sıramda xiaomi var dediğiniz gibi snapdragon daha bilinen işlemci ve kendini kanıtlamış.
Kirin 659 Octa Core u çok fazla duymadım ama internetteki verilere göre test sonuçlarından Kirin 659 Octa Core performans olarak çok az bir farkla daha iyi sonuçlar almış ama grafik olarak , alacağımız verim olarak snapdragon 625 daha iyimiş. Yabancı birkaç foruma göz attım ikisi arasında çok fark olmamasına karşı snapdragon u öneriyorlar benimde tercihim bundan yana .

Xiaominin piyasa fiyatı 1000 - 1100 TL . Malesef teknosada 1400 tl ama o banttaki diğer telefonlarla da karşılaştırılınca yine mantıklı gibi geliyor.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Bu listeden telefon alcaksan huawei al derim.Ama almıcaksan en mantıklısı samsung düşün derim.

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu listeden telefon alcaksan huawei al derim.Ama almıcaksan en mantıklısı samsung düşün derim.
peki neye göre huaweyi yada samsung almalıyım. sadece öneri değilde bir dayanak olursa kafamda daha net yerleşmiş oluyor . diğer türlü hep bir soru işareti çünkü herkes şunu al bunu al diyor. şu şundan şu şekilde iyidir sıkıntı çekmezsin daha rahat kullanırsın şu avantajların olur şeklinde demek istediğim konu.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
peki neye göre huaweyi yada samsung almalıyım. sadece öneri değilde bir dayanak olursa kafamda daha net yerleşmiş oluyor . diğer türlü hep bir soru işareti çünkü herkes şunu al bunu al diyor. şu şundan şu şekilde iyidir sıkıntı çekmezsin daha rahat kullanırsın şu avantajların olur şeklinde demek istediğim konu.

Huawei almakla hata yapma elimdeki huawei giriş segmentindeki cihaz 6 ayda çürüdü çatır çatır kasıyor
Mi A1 al bak rahatına diyorum.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
mi a1 al.piyasa fiyatına bakma mi a1 al.

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
yüksek ihtimalle öyle olcak mi a1 var şuan ilk planda kafamda. huawei p smart için sanırım tanıtım videosu çekecek sdn insagramda bir telefon paylaşımı yapmış p smarta benziyor p.tesiye kadar o videoyu bekleyip sonrasında kararı veririm herhalde diye düşünüyorum.

huawei p smartın kutu açılışı gelmiş

https://www.youtube.com/watch?v=_jU5fZzwXZk

Son düzenleme:

RRRohat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bence düşünmeden p smart al. Hem mate 10 lite tan farkı sadece ekran boyutu ve mate 10 lite in kamerasi biraz daha iyi o kadar

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bence düşünmeden p smart al. Hem mate 10 lite tan farkı sadece ekran boyutu ve mate 10 lite in kamerasi biraz daha iyi o kadar
Evet islemcileri ayni. Kardesimse mate 10 lite var baya memnun ama p smart yeni cikmis oldugundan biraz soru isareti olustyuruyor kafamda. Birkac inceleme videosu olsaydi iyi olurdu acikcasi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mi A1 bence P smartta OİS yok FHD 60 ve 4K video kaydı yok güncelleme alıp almayacağı belirsiz.

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mi A1 bence P smartta OİS yok FHD 60 ve 4K video kaydı yok güncelleme alıp almayacağı belirsiz.
Evet mantikli ben mi a1 in arka kamerasindan daha fazla verim alacagimi dusunuyorum. Kardesimde mate 10 lite var ne bilim fotolari boyle cok dogal cekmiyor sanki tam anlatamiyorum ama cok hosuma gitmedi acikcasi. Ben ikisini soyle ayirdim mi a1 islemci kamera ram . P smart tasarim garanti. Mi a1 daha agir basiyor benim beklentilerimden oturu. Gonul mi 6 dan yanaydi isin asli onu alcaktim ama hediye ceki olunca teknosadan almak zorunda kaldim ve 2500 tl vermek istemedim telefon haketsede o parayi piyasasan 500 tl fazla para vermek zor geldi bana.

qwert123436

Doçent
Reaksiyon puanı
60
P2
Mİ A1
Z10 için güzel cihaz diyorlar biraz daha para biriktirip mi6 almanı öneririm güzel cihaz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet mantikli ben mi a1 in arka kamerasindan daha fazla verim alacagimi dusunuyorum. Kardesimde mate 10 lite var ne bilim fotolari boyle cok dogal cekmiyor sanki tam anlatamiyorum ama cok hosuma gitmedi acikcasi. Ben ikisini soyle ayirdim mi a1 islemci kamera ram . P smart tasarim garanti. Mi a1 daha agir basiyor benim beklentilerimden oturu. Gonul mi 6 dan yanaydi isin asli onu alcaktim ama hediye ceki olunca teknosadan almak zorunda kaldim ve 2500 tl vermek istemedim telefon haketsede o parayi piyasasan 500 tl fazla para vermek zor geldi bana.
Yapılamaması nedeni ile sana 1400 TL'yi iade etmeleri gerekiyordu. Elinde hediye dair bir şey ve servis raporları varsa önce paramı iade iste eğer iade etmezlerse THH'ye başvur ve şikayet vara şikayet yaz

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
bugün mi a1 aldım. ilk izlenimlerim çok güzel. telefon gerçekten parça kalitesi iyi kullanışlı kamerası da çok güzel gündüz sokakta özellikle muaazzam kamerası . şuanlık izlenimlerime göre tavsiye ederim.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Hayırlı olsun, ben de dün elime alıp inceledim çok beğendim...

chu5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hayırlı olsun, ben de dün elime alıp inceledim çok beğendim...
valla ben bayıldım. kamerası gece de güzel çok karanlık ortamda değil ama gece sokakta güzel fotoğraf çekiyor. yeni diye etkisi vardır ama şarjıda iyi gidiyor.