Hangi telefonu almalıyım ?

Hangisi

• iPhone 7 128gb

• iPhone 7 Plus 32gb

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,730
Sıfır fiyatlarının tuzluluğundan dolayı 2. el temiz iPhone almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım.
-iPhone 7 128gb
-iPhone 7 plus 32 gb
seçeneklerinden birini alacağım öncelikle benim için ekran boyutu sorun değil ve çok fazla oyun yükleyip oynayan biri değilim belki 1 tane daha çok sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum fotoğraf sayım sorun olabilir diye düşünüyorum 32 gb da fakat herkes yedekleme ile sorun kalmaz diyor. 7 plusun batarya, ekran boyutu ve çift kamera avantajı beni daha çok çekse de hafıza konusunda aklımda soru işaretleri var. iPhone 7 128 gb'da ise hafıza sorununun olmaması daha rahat kullanmamı sağlayabilir diye düşünüyorum. Bir de ufak bir sorum daha olacak ikinci el iphonelarda pil sağlığı en az kaç olmalı? Sizce hangisini tercih etmeliyim hafıza sorunu yaşar mıyım fikrinizi söylerseniz sevinirim.
Sıfır alacaksanız pek mantıklı durmuyor. Bu fiyatta çok daha iyi telefonlar bulabilirsiniz, ama 2.el olarak alacaksanız da iPhone 7 Plus, çünkü çift kamera ve daha büyük bir ekran var.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
O ikiliye 2200’ün üzerine çıkmayın derim.
Farklı cihazlar önerelim mi? Android cihazlar ile pek bir farklarının olduğunu söyleyemem.
pardon da, 7 plus'ı nasıl 2200₺'ye alacak arkadaş? :)
bir malın değeri var ise pazarda daha da öldürmeye gerek yok bence.
tabi bu bahsettiğiniz fiyatlara da güzel Android cihaz önerisi yapılabilir diye de düşünüyorum.
Unutmadan da şunu da eklemek isterim daha dün Haziran da garantisi bitecek olan eşimin 7 Plus'ına gelen 2800₺'lik teklifi reddettim. ( cihaz her anlamı ile tertemiz.)

Benim oyum 7 plus'a.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
tabi bu bahsettiğiniz fiyatlara da güzel Android cihaz önerisi yapılabilir diye de düşünüyorum.
Unutmadan da şunu da eklemek isterim daha dün Haziran da garantisi bitecek olan eşimin 7 Plus'ına gelen 2800₺'lik teklifi reddettim. ( cihaz her anlamı ile tertemiz.)

Benim oyum 7 plus'a.
Bende de 6S Plus ve 7 Plus var piyasasını biliyorum fakat ne kadar etmesi gerektiğinide biliyorum.
2200 TL’ye alabileceği performansı neden 3000 TL’ye alsın?
Burada önerirken piyasasına degil alacağı memnuniyete bakıyorum.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Bende de 6S Plus ve 7 Plus var piyasasını biliyorum fakat ne kadar etmesi gerektiğinide biliyorum.
2200 TL’ye alabileceği performansı neden 3000 TL’ye alsın?
Burada önerirken piyasasına degil alacağı memnuniyete bakıyorum.
benim demek istediğim de bu zaten. mevcut ekonomik durumdan piyasa iyice zıvanadan çıktı.
arkadaş da belirttiğiniz rakamlara değişenli orijinal olmayan bir cihaz bulabilir o da anca 7.
2200 e başka cihazlardan performans alamaz demedim ki zaten : ) , o fiyatlara mevcut koşullarda bu cihazlara sahip olamaz dedim.
şunu da belirtmek isterim ki ekonomi belli sırf bu sebepten 11 siparişi geçtim ve geçtikten sonra piyasa fiyatları da 7300'leri gördü.

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sıfır alacaksanız pek mantıklı durmuyor. Bu fiyatta çok daha iyi telefonlar bulabilirsiniz, ama 2.el olarak alacaksanız da iPhone 7 Plus, çünkü çift kamera ve daha büyük bir ekran var.
128 gb olan modellerin 32 gb olanlara göre çok daha hızlı olduğunu birkaç test videosunda görmüştüm o konu hakkında bilginiz var mı

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Benim oyum 7 plus'a.
2. el iPhonelarda pil sağlığı en düşük kaç olmalı

safex

Asistan
Reaksiyon puanı
229
İlk 3 yorumu okuduktan sonra konuyu açan arkadaşa kolaylıklar diliyorum. iPhone önerisinde Android telefona yöneltme hareketleri? YILDIRDI:-D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
İlk 3 yorumu okuduktan sonra konuyu açan arkadaşa kolaylıklar diliyorum. iPhone önerisinde Android telefona yöneltme hareketleri? YILDIRDI:-D
O butcede alabileceği en iyi cihazı önermeye çalışıyoruz ve o IOS cihazların ederi satıldıkları fiyatlar değiller, bu cihazların yapabildiklerini bu cihazlardan 500-600 TL daha ucuz cihazlar yapabiliyorken bu cihazları sadece IOS diye almasını önermedik (cihazlar söyle iyi demeyin, 7 Plus’a sahibim zaten cihazı tanıyorum sadece o butcede daha iyileri varlar).

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
O butcede alabileceği en iyi cihazı önermeye çalışıyoruz ve o IOS cihazların ederi satıldıkları fiyatlar değiller, bu cihazların yapabildiklerini bu cihazlardan 500-600 TL daha ucuz cihazlar yapabiliyorken bu cihazları sadece IOS diye almasını önermedik
Aynen

fehmiakca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sıfır fiyatlarının tuzluluğundan dolayı 2. el temiz iPhone almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım.
-iPhone 7 128gb
-iPhone 7 plus 32 gb
seçeneklerinden birini alacağım öncelikle benim için ekran boyutu sorun değil ve çok fazla oyun yükleyip oynayan biri değilim belki 1 tane daha çok sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum fotoğraf sayım sorun olabilir diye düşünüyorum 32 gb da fakat herkes yedekleme ile sorun kalmaz diyor. 7 plusun batarya, ekran boyutu ve çift kamera avantajı beni daha çok çekse de hafıza konusunda aklımda soru işaretleri var. iPhone 7 128 gb'da ise hafıza sorununun olmaması daha rahat kullanmamı sağlayabilir diye düşünüyorum. Bir de ufak bir sorum daha olacak ikinci el iphonelarda pil sağlığı en az kaç olmalı? Sizce hangisini tercih etmeliyim hafıza sorunu yaşar mıyım fikrinizi söylerseniz sevinirim.
7 Plus hocam. Batarya sorunu yaşarsın 7'de. Pil sağlığı 90 civarı olursa işini görecektir. Bilgisayara sahipsen yedekleme yaparak hafıza sorununu ortadan kaldırırsın.

Reaksiyon puanı
10,324
Siz ne tavsiye ederseniz edin, belli ki arkadaşımız çürük elmaya kafayı takmış. Boş yere çene yormayın isterseniz, alsın bakalım, alacağı varsa göreceği de var elbet. :D

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
7 Plus hocam. Batarya sorunu yaşarsın 7'de. Pil sağlığı 90 civarı olursa işini görecektir. Bilgisayara sahipsen yedekleme yaparak hafıza sorununu ortadan kaldırırsın.
çok teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz ne tavsiye ederseniz edin, belli ki arkadaşımız çürük elmaya kafayı takmış. Boş yere çene yormayın isterseniz, alsın bakalım, alacağı varsa göreceği de var elbet. :D
Fikrinize saygım sonsuz androidde yıllarca kaldım bir de çürük elmayı denemek isterim ?

safex

Asistan
Reaksiyon puanı
229
Yoruma bak? Kendi kendilerine tribe giriyorlar ya?