Hangi telefonu almalıyım ?

Hangisi

• iPhone 7 128gb

• iPhone 7 Plus 32gb

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sıfır fiyatlarının tuzluluğundan dolayı 2. el temiz iPhone almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım.
-iPhone 7 128gb
-iPhone 7 plus 32 gb
seçeneklerinden birini alacağım öncelikle benim için ekran boyutu sorun değil ve çok fazla oyun yükleyip oynayan biri değilim belki 1 tane daha çok sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum fotoğraf sayım sorun olabilir diye düşünüyorum 32 gb da fakat herkes yedekleme ile sorun kalmaz diyor. 7 plusun batarya, ekran boyutu ve çift kamera avantajı beni daha çok çekse de hafıza konusunda aklımda soru işaretleri var. iPhone 7 128 gb'da ise hafıza sorununun olmaması daha rahat kullanmamı sağlayabilir diye düşünüyorum. Bir de ufak bir sorum daha olacak ikinci el iphonelarda pil sağlığı en az kaç olmalı? Sizce hangisini tercih etmeliyim hafıza sorunu yaşar mıyım fikrinizi söylerseniz sevinirim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Sıfır fiyatlarının tuzluluğundan dolayı 2. el temiz iPhone almayı düşünüyorum fakat kararsız kaldım.
-iPhone 7 128gb
-iPhone 7 plus 32 gb
seçeneklerinden birini alacağım öncelikle benim için ekran boyutu sorun değil ve çok fazla oyun yükleyip oynayan biri değilim belki 1 tane daha çok sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum fotoğraf sayım sorun olabilir diye düşünüyorum 32 gb da fakat herkes yedekleme ile sorun kalmaz diyor. 7 plusun batarya, ekran boyutu ve çift kamera avantajı beni daha çok çekse de hafıza konusunda aklımda soru işaretleri var. iPhone 7 128 gb'da ise hafıza sorununun olmaması daha rahat kullanmamı sağlayabilir diye düşünüyorum. Bir de ufak bir sorum daha olacak ikinci el iphonelarda pil sağlığı en az kaç olmalı? Sizce hangisini tercih etmeliyim hafıza sorunu yaşar mıyım fikrinizi söylerseniz sevinirim.
Hocam bu cihazları bu saatten sonra almak bence mantıklı değil.İkiside 3,5 yaşında Eylül'de yeni İphone tanıtıldığında ikiside 4 yaşına girecek.Sen bütçeni söyle ben sana android tarafında güzel bir cihaz tavsiye edeyim.

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam bu cihazları bu saatten sonra almak bence mantıklı değil.İkiside 3,5 yaşında Eylül'de yeni İphone tanıtıldığında ikiside 4 yaşına girecek.Sen bütçeni söyle ben sana android tarafında güzel bir cihaz tavsiye edeyim.
2800-3000 e kadar bir cihaz almayı düşünüyorum fakat 6-7 yıldır Android kullanıyorum sıkıldım açıkçası bir farklılık olması için iPhone düşünüyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne kadar fiyata alacaksın?
Eğer sıfır fiyatları ise tavsiye etmem, çok daha donanımlı cihazlar bulunmakta.
Bulduğum bir ilan yok henüz araştırmaya başlamadım ama en uygun fiyata olabildiğince temiz almayı düşünüyorum çok fazla telefoncu arkadaşım var

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
2800-3000 e kadar bir cihaz almayı düşünüyorum fakat 6-7 yıldır Android kullanıyorum sıkıldım açıkçası bir farklılık olması için iPhone düşünüyordum.
O ikiliye 2200’ün üzerine çıkmayın derim.
Farklı cihazlar önerelim mi? Android cihazlar ile pek bir farklarının olduğunu söyleyemem.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Bulduğum bir ilan yok henüz araştırmaya başlamadım ama en uygun fiyata olabildiğince temiz almayı düşünüyorum çok fazla telefoncu arkadaşım var
Hocam bu cihazlar seni uzun vadede mutlu etmez.İphone 7 ve 7plus son ios 14 güncellemesini alacak dahada güncelleme almayacak.Androidde güncelleme cihazda bir sorun yoksa önemli değil ama iosta güncelleme olayı çok önemli.Appstoreda versiyonu kısa olan uygulamalar var(YouTube, Facebook, Instagram, Twitter)bu uygulamalar 2 yıldan sonra güncelleme yapılmadığı takdirde çalışmayacak.Sen beni dinle androidle devam et.

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet aslında bütçe zorlanırsa 2. el temiz bir S10e denk getirirseniz efsane olur.
Telefonda benim için en önemli özellik kamerası iPhone almak isteme sebeplerimden biri de fotoğraf kalitesi ve sosyal medyaya aktarımı o konuda kıyaslama yaparsak düşünceleriniz neler

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Telefonda benim için en önemli özellik kamerası iPhone almak isteme sebeplerimden biri de fotoğraf kalitesi ve sosyal medyaya aktarımı o konuda kıyaslama yaparsak düşünceleriniz neler
Bahsettiğimiz cihazların kameraları gayet iyi eğer S10e gibi bir amiral gemisi denk gelirse 7/+ ile karşılaştırması dahi yapmam. Ama sosyal medya optimizasyonu Android'de bir problem eğer çok düşünseniz iPhone alın derim.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
O zaman o ikili geceleri atlı karınca gezisine çıkarır, çok daha iyi kameraya sahip cihazlar bulunmakta o bütçede, söylediğiniz şey S10e içinse o cihazın Apple tarafındaki rakibi iPhone XR. Sosyal medya içinde iPhone alacaksan bile o kadar paraya değmez.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Bahsettiğimiz cihazların kameraları gayet iyi eğer S10e gibi bir amiral gemisi denk gelirse 7/+ ile karşılaştırması dahi yapmam. Ama sosyal medya optimizasyonu Android'de bir problem eğer çok düşünseniz iPhone alın derim.
Ancak şunu da ekleyeyim ben S10 kullanıyorum ve kamerdan direkt aktarım yaparsanız (galeriden kolayca aktarım var) kalite kaybı yaşanmıyor.

Ancak şunu da ekleyeyim ben S10 kullanıyorum ve kamerdan direkt aktarım yaparsanız (galeriden kolayca aktarım var) kalite kaybı yaşanmıyor.
Şuraya bakarsanız ben naçizane bir karşılaştırma yaptım.

Son düzenleme:

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Şuraya bakarsanız ben naçizane bir karşılaştırma yaptım.
Baktım ama bunun için ek bir bölüme ihtiyaç duyulması üzücü ve bölüm anladığım kadarıyla sadece instagram için değil mi?

Peki eğer iPhone 7 veya 7 Plus' dan birini alırsam kaç yıl daha kullanabilirim?

Son düzenleme:

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
S10e kamerada zoom hariç 7 ve 7 plustan daha iyi.Sosyal medyaya aktarıma gelince çektiğin fotoğrafı Instagram akışada atsan hikaye kısmını da atsan kalite düşmüyor.Videolarda kalite düşüşü oluyorki S10e kamerasında Instagram uygulaması var.Videoyu oradan yükleyerek kalite düşüşünü önleyebileceğini tahmin ediyorum.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Baktım ama bunun için ek bir bölüme ihtiyaç duyulması üzücü ve bölüm anladığım kadarıyla sadece instagram için değil mi?

2 yıl kullanırsın.Sonra cihaz bazı uygulamalar için güncelleme isteyecek.Güncelleme desteği bittiği için uygulamalar çalışmayacak.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

Maalesef Google hala çözüm üretemedi. Bazıları Google'ı ilgilendiren bir konu değil diyor ama ben inanmıyorum. Geçen yıl CameraX diye bir şeyden bahsettiler ama ona da ne oldu bilmiyorum.
Evet sadece İnstgram için var.
Hocam zaten cevap vermiş ama dediği gibi pil büyük sıkıntı yaratır.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
3000tl ye iphone 8 bile alınır ama parça değişimi olur

bence sıfırdan şaşmayın(corona var )
mi mix 2s
mi 9t
bakabilirsiniz

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S10e'nin ikinci el fiyatlarına baktım da 3000 den başlıyor fiyatı bütçemi aştı biraz

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Araştırdım biraz da ios kullanmak istiyorum Androidden fazlasıyla sıkıldım sorduğum ikilem hakkında bilginiz, fikriniz varsa paylaşabilir misiniz rica etsem.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Araştırdım biraz da ios kullanmak istiyorum Androidden fazlasıyla sıkıldım sorduğum ikilem hakkında bilginiz, fikriniz varsa paylaşabilir misiniz rica etsem.
iOS olarak iPhone XR dan aşağısını tavsiye etmem. En ucuz yeni iPhone olan iPhone SE ise 5300TL den başlıyor ve se nin bataryası ve ekran kasa oranı çok kötü.

Son düzenleme:

Emirnlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dediğim gibi bütçem 3000tl ve bütçem dahilinde olan alabileceğim telefonlar sorduklarım :/

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
İos istiyorsan 3000 e 400-500 daha ekler ikinci el iPhone 8 alabilirsin.Bu bütçede en iyi iPhone 8 olur.