Hangi Telefon en iyi seçenek olarak duruyor ?

Hangi Telefonu almak daha mantıklı olur sizce ?

• Asus ZenFone 2

Kullanılan: 3 20.0%
  • LG G3

Kullanılan: 5 33.3%
  • Xperia Z2

Kullanılan: 7 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    15

Bu konuyu okuyanlar

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Evet arkadaşlar konuyu fazla uzatmayacağım bugün itibarıyla Asus Aenfone 2 nin fiyatı açıklandı ve benim gibi telefon almak isteyen arkadaşlar yine bir seçim karmaşası içine girdi.En çok sorulan ve karşılaştırması yapılan 3 cihazdan hangisi almak daha mantıklı duruyor fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırınca.
Not: Moderatör arkadaşım bu konuya benzer konular var ama şuan itibarıyla herkesin kafasındaki soru işaretleri bitsin diye konu kapatılmazsa memnum olurum.Teşekkürler...
-------------------------------
-Asus Zenfone 2 : 4 GB Ram - 32 GB Rom - 2.3 Ghz İntel İşlemci(64 Bit) - 13 Mp kamera (Pixel Master) '' 1300 TL
-Lg G3 : 3 GB Ram - 32 GB Rom - 2.5 Ghz SnapDraGon 801 işlemci - 13 Mp kamere '' 1300 TL
-Xperia Z2 : 3 GB Ram - 16 GB Rom - 2.3 Ghz Snapdragon 801 işlemci - 20.7 Mp Sony Kamera '' 1500 TL

smodi79

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Lg yi severim ama Z2 daha cekici geldi bana

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Zenfone 2 1099 tl lik modeli tercih et sd kart slotu var zaten grafik islemci de ayni sadece frekans farkı var

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Zenfone 2 1099 tl lik modeli tercih et sd kart slotu var zaten grafik islemci de ayni sadece frekans farkı var
,
1.9 Ghz işlemci ne kadar yeterli olur bilemedim şimdi.4 Gb ram olan telefona öyle bir işlemci koymaları ilginç geldi bana

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Z2 oylayacaktım ama G3 oyladım çünkü
sony şuanda bunalımda napacağı belli olmaz yazılım anlamında çıtayı yükseltebilirde alçaktabilirde telefon bölümünü kökten kapatabilirde.

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Güncelleme konusunda Sony en güvenilir şirket :) 2013 yılının başında çıkan Xperia Z cihazına bile Lollipop verdiler Z2 ye daha 2 yıl boyunca güncelleme rahat gelir.

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Asusu es geçelim bir kere, g3 içinse yüksek ekran özelliklerini donanımı ve bataryası iyi bir şekilde idare edemiyor yorumları çok yaygın bu yüzden çok amaclılığı ve özellikleriyle Z2 derim ben bana göre tek eksisi biraz kaba yapısı onun dışında hiçbir özelliğini kötü diye yargılayamam.

stompdowncan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1099TL lik zenfone bana 12GB ramli Moto G gibi geliyor. Z2 çok şık, performansı guzel telefon olsada kamerada memnuniyetszlik yaşayabilirsin. Ben olsam G3 tercih ederdim kamera yüzünden sadece ama peformans olarak kesinlikle Z2

Reaksiyon puanı
2
Benim kafamda da bu 3 telefon var ne yazık ki.
LG G3 de ısınıyor, çatllıyor ve şarjı çabuk bitiyor.
XPERİA Z2 de yandaki kapcıklar açılıyor ve ısınıyor.
ZENFONE 2 ise 2014 ün telefonu ama 2015 ortasında çıktı, kaba, ağır ve şahsen 1300 lirayı hak etmeyen bir telefon.

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Xperia'nın kamerası daha iyi değil mi 20.7 mp sony exmor ? Benim için en önemli etken kamera zaten g3 te 13 mp kamera var ?

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Xperia'nın kamerası daha iyi değil mi 20.7 mp sony exmor ? Benim için en önemli etken kamera zaten g3 te 13 mp kamera var ?
Z3 kullanıyorum öncesinde Note 4 kullanıyordum bir note 4 değil kamerası , yok 20,7 mp yok sony exmorr cart curt hikaye !!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
E yani hangisi sizce ben g3 e yakınım ama bilmiyorum kafam karışık

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
20.7 manuel yani siz ayarlarla oynadığınız zaman oluşuyor. Ve bu yüzden olumsuz sonuç çıkıyor ortaya.

Ben de G3 derim bu uçu arasında

Z3 Sony'nin donum noktasi. Gercek anlamda. Her sey tıkırında bir cihaz Z3. Keşke Z1 den sonra Z3 çıksaydı. Bu Z2 ile baş şişirmeseydi.

Sony Xperia Z... ler neden ortada kaldı. Çünkü ya geç kaldılar ya yanlış fiyatlandırma politikasından ya da kronik problemlerinden.

Xperia Z Snapdragon 600 cihazlar zamanında çıktı çok dikkat çekmedi suya dayanıklılık dışında

Z1, G2 ye göre daha pahalıydı genel olarak herkes G2 yi tercih etti.

Z2'nin ekranı Z1'den bir tık daha iyi olmuştuysa da Z3'e göre soluk kaldı. Işlemci Snapdragon 801'in yenilenmemis AB versiyonuydu. Kamera hep sorun zaten o yüzden Z2 de fazla tercih edilmedi G3'e döndü tüketici. Kamerada çığır açmıştı LG 13 Mp kamera ile yapabildikleriyle. Lensler Sony'nin ama LG yazılımla kamerayı üst seviyeye çıkardı. Aklıma Apple geliyor LG g3'ün kamerası denince. Düşük Megapixel kamera performansına lens kalitesi kadar etki etmez. Örnekler de işte Apple. Bir de Sony lenslerin kronik kayma sorunu pembe kamera sorunu vs. tüketiciyi iyice Sony'den soğuttu.

Ama z3 sözün bittiği yer. Bütün eksikler kapanmış haldeydi. Üzerine soğutmalı boru sistemi entegre edilmişti. Eksik yok fazla var. O yüzden Z4 yerine Z3+ kondu yeni cihazın adı.

Zenfone 2'deki 2.3 Ghz ve 1.9 Ghz versiyonları arasında işlemci farklılığı var sıradan downclock (Ace 2 downclock örneğinin en güzel örneğidir. 1 ghz işlemci 0,8 Ghze geriletilmiştir) değil. 2.3 Ghz Snapdragon 805 kadar performans verirse 1,9 Snapdragon 801'i geçemez. İmkanı yok. Tavsiye etmem.

G3 32 gb en iyi tercih olacaktır. Sizin için. Kasa çatlıyor da eski sürümlerde kaldı o sorun. Aynı ilk Xperia z2'lerde lens kayması gibi.

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
[MENTION=417926]pinterest[/MENTION]
güzel ve açıklayıcı bir yazı yazmışsın eline sağlık.Bende son yaptığım araştırmalar ile faha çok G3 tarafına doğruldum birkaç ay bekleyeceğim fiyatı biraz daha düşerse hemen alacağım. [MENTION=418580]FataL Rhyme[/MENTION]
Onu bu kriterlerde yarıştırmıyoruz fiyat vs. olarak bunlardan üst seviye bir cihaz hepsinden iyi olduğu aşikar...

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
@pinterest
güzel ve açıklayıcı bir yazı yazmışsın eline sağlık.Bende son yaptığım araştırmalar ile faha çok G3 tarafına doğruldum birkaç ay bekleyeceğim fiyatı biraz daha düşerse hemen alacağım. @FataL Rhyme
Onu bu kriterlerde yarıştırmıyoruz fiyat vs. olarak bunlardan üst seviye bir cihaz hepsinden iyi olduğu aşikar...
z2 ile aynı fiyat civarında

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
1800 tl civarı fiyatı var bizim kriterlerde en yüksek fiyat 1400 :)

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
An itibarıyle orjinal ;
Xperia Z2 Fiyatı(16 Gb / 3 Gb) : 1350 Tl
Lg G3 Fiyatı(32 Gb / 3 Gb ) : 1300 Tl