Hangi Samsung modelini almak mantıklı?

Bu konuyu okuyanlar

lunira.kaoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsung Galaxy A21S 64 GB
Samsung Galaxy M21
Samsung Galaxy M31

Merhaba arkadaşlar, yeni telefon almayı düşünüyorum. Bana depolamada sıkıntı çıkarmayacak, hızı da tatmin edecek kadar bir telefon lazım. Araştırdığım kadarıyla bu 3 telefonu buldum. Telefonlar hakkında bilgisi olan varsa yorum yapabilir mi? Bu telefonlar nasıl? Sizce hangisini almalıyım?

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
S serisine yönel kanka.
S9 ve sonraki S serileri efsanedir.

Hatta bunları alacağına S8 ve Note8 al. Çok çok daha iyidir kanka.

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
M serisi telefonlar kalın, büyük ve ağırdır ancak şarj kapasiteleri yüksek. A21 günlük kullanım için iyidir batarya kapasitesi m31 ve 21 kadar fazla olmasada size yetecektir. Oyun oynayacaksanız, kalın ve ağır olmasına dayanacaksanız m31. Bunun dışında oyun oynamayacaksanız ve küçük bir telefon istiyorsanız a21s

lunira.kaoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bütçemi ben en fazla 3'e çıkarabilirim. Oyun oynamıyorum ama kullandığım uygulamalar sürekli yer kaplıyor. Yeni yükleyeceğim uygulamalara yer kalmıyor. Üstelik galerimde nerdeyse hiç resim yok. Depolama sorunu yaşıyorum. Hızında da yavaşlamalar var. Şu an Samsung J5 Pro kullanıyorum 2017 model. Bana notlarımı, mesajlarımı rahatça depolayabileceğim, işlemlerimi hızlı halledebileceğim bir telefon lazım. Bunları başta soylemediğim için kusura bakmayın. Forum acemisiyim.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Samsung Galaxy M21
Samsung Galaxy M31

Merhaba arkadaşlar, yeni telefon almayı düşünüyorum. Bana depolamada sıkıntı çıkarmayacak, hızı da tatmin edecek kadar bir telefon lazım. Araştırdığım kadarıyla bu 3 telefonu buldum. Telefonlar hakkında bilgisi olan varsa yorum yapabilir mi? Bu telefonlar nasıl? Sizce hangisini almalıyım?
Hiçbiri. Bütçeniz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bütçemi ben en fazla 3'e çıkarabilirim. Oyun oynamıyorum ama kullandığım uygulamalar sürekli yer kaplıyor. Yeni yükleyeceğim uygulamalara yer kalmıyor. Üstelik galerimde nerdeyse hiç resim yok. Depolama sorunu yaşıyorum. Hızında da yavaşlamalar var. Şu an Samsung J5 Pro kullanıyorum 2017 model. Bana notlarımı, mesajlarımı rahatça depolayabileceğim, işlemlerimi hızlı halledebileceğim bir telefon lazım. Bunları başta soylemediğim için kusura bakmayın. Forum acemisiyim.
Realme 7 ve Oppo A73 bakabilirsiniz.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
İkinci el S9 plus öneririm.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Realme 7 öneririm 3000tl bütçeye.

lunira.kaoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ben Samsung kullanıcısı olduğum için diğer markaları bilmiyorum. Telefona bir şey olduğunda falan garantide bir sıkıntı çıkmaz değil mi söylediğiniz markaların? Bir de telefonu internetten almak mı daha mantıklı yoksa mağazadan mı? (Garanti + güvenilirlik açısından) Telefonu sıfır almak gerekiyor bu arada :)

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ben Samsung kullanıcısı olduğum için diğer markaları bilmiyorum. Telefona bir şey olduğunda falan garantide bir sıkıntı çıkmaz değil mi söylediğiniz markaların? Bir de telefonu internetten almak mı daha mantıklı yoksa mağazadan mı? (Garanti + güvenilirlik açısından) Telefonu sıfır almak gerekiyor bu arada :)
HepsiBurada'dan almanızı öneririm.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Samsung Galaxy M21
Samsung Galaxy M31

hiçbirini almazdım bütçemi 5 bine çıkarıp OnePlus 8 veya 8T alıp yolum bakardım
Samsung'un A ve M serisi asla alınmaz aldırmayın kağıt üzerinde iyi bir telefon gibi görünebilir ancak görünüşe aldanmayın derim
Samsung alınacaksa S veya Note alınmasını öneririm tabi Snapdragon modelini bulursan bal olur kaymak olur
bütçen kısıtlı mı o zaman Realme 7 veya 7 Pro almanı öneririm orta segmentte Samsung ve Huawei önermem hem zaten kimse Google servisleri olmayan telefon almak istemez

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
hiçbirini almazdım bütçemi 5 bine çıkarıp OnePlus 8 veya 8T alıp yolum bakardım
Samsung'un A ve M serisi asla alınmaz aldırmayın kağıt üzerinde iyi bir telefon gibi görünebilir ancak görünüşe aldanmayın derim
Samsung alınacaksa S veya Note alınmasını öneririm tabi Snapdragon modelini bulursan bal olur kaymak olur
bütçen kısıtlı mı o zaman Realme 7 veya 7 Pro almanı öneririm orta segmentte Samsung ve Huawei önermem hem zaten kimse Google servisleri olmayan telefon almak istemez
Aslında haklısınız ama düşük fiyat isteyen anneler babaların tercihi genellikle a serisi oluyor. Zaten oyun oynamadıkları için dert etmiyorlar. Birkaç sene önce A3 2017 kullanıyordum ve gerçekten kötü bir telefondu.

s.aksoy

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Samsung Galaxy M21
Samsung Galaxy M31

Ben m31 kullanıcısıyım ilk aldığımda tam dolumda epeyce iyidi,şimdi batarya performansı olarak biraz düştü ama yinede memnunum bence"snapdragon"temel donanımlı telefon alın m51 gibi... batarya performansı olarak daha iyi olduğunu okumuştum!

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,759
Bu üçü arasından M21 mantıklıydı. Yine de fiyatı arttığı için mantıksız hale geldi. Mantıklı olma sebebi de M31 ile arasında yüksek fiyat farkı, yakın özellik olmasıydı.
Günümüz fiyatlarına göre başka modellere yönelmenizi tavsiye ederim.
Realme 7 gibi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aslında haklısınız ama düşük fiyat isteyen anneler babaların tercihi genellikle a serisi oluyor. Zaten oyun oynamadıkları için dert etmiyorlar. Birkaç sene önce A3 2017 kullanıyordum ve gerçekten kötü bir telefondu.
Anneleri babaları Xiaomi veya Realme'ye geçirmek daha mantıklı olur