Hangi sağlayıcıyı tercih etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dostlar merhaba. Geçtiğimiz gün ttnet fiber altyapım aktif edildi. 300 metre çevreme kadar hiç bir yerde altyapı yok ancak bizim yeni bina olduğundan bağladılar ve maksimum 100mbps kadar hız veriyorlar. Kablonet altyapım olsa düşünmeden geçerdim ancak ttnet altyapısı olunca kararsız kalıyor insan. Türknet millenicom ve gıbırnet arasında kalmıştım ve millenicomu elemeye karar verdim çünkü gelen yorumların hepsi vasattı hem de diğer ikisinden 25tl daha pahalı olmasına rağmen... Türknet ve gıbırnet ten hangisini tercih etmem gerekiyor türknetin müşteri hizmetleri olmadığından arıza durumunda 1 hafta 1 ay beklerim diye korkuyorum gıbırnet ise herkesin memnun olduğu bir sağlayıcı ama türknet kadar emektar değil bu klasmanda. Kararsız kaldım hangisine başvurmalıyım? (İkisi de 100mbps ve 8 upload verebiliyor. 85TL)

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Gıbırneti ilk defa duydum hangi şehirde oturuyorsunuz

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Gıbırneti ilk defa duydum hangi şehirde oturuyorsunuz
Hocam gıbırnet konya merkezli bir firma geçtiğimiz yaz adını sıkça duyurdu 85tl tarifede türknet ile yarışıyor memnun olanları da çok gibi. Ben kocaelinde ikamet ediyorum. Ben de yeni öğrendim gıbırneti ismi bile değişik geldi uğraşmaya değmez dedim ancak önerenler çok olmaya başlayınca sizlere sormak istedim.
Bir bilgili dostuma daha danıştım, kendisine çevremde altyapının yalnızca bizim binada olduğunu, yoğunluk ve gecikme yaşamayacağımı düşündüğümü söyledim, o da bilinenden vazgeçme düşünmeden türkneti al diye öneride bulundu. Burada sizlere de danışmak istedim yalnızca.

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Yani gıbırneti bilmediğim için yorum yapmak istemiyorum bazen küçük markalar büyük markaları tokatlayabiliyor, türknete gelirsek de istanbul ankara izmir gibi büyük yerlerde değilseniz tavsiye etmiyorlar ben Gaziantepteyim bi arkadaşta var gayet memnun bazen şans olabiliyor yani

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
Yani gıbırneti bilmediğim için yorum yapmak istemiyorum bazen küçük markalar büyük markaları tokatlayabiliyor, türknete gelirsek de istanbul ankara izmir gibi büyük yerlerde değilseniz tavsiye etmiyorlar ben Gaziantepteyim bi arkadaşta var gayet memnun bazen şans olabiliyor yani
yav ben izmirde oturuyorum türknet altyapı yok xD

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Türknet e hiç bulaşma derim.
Birazdan birisi gelip türknet önerecek ve link ve kod bırakacak. Sadece 1 ay bedava olması için memnun olduğunu söyleyecek.
Hepsini ele Millenicom a başvur derim. Veya Netspeed.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Türknet e hiç bulaşma derim.
Birazdan birisi gelip türknet önerecek ve link ve kod bırakacak. Sadece 1 ay bedava olması için memnun olduğunu söyleyecek.
Hepsini ele Millenicom a başvur derim. Veya Netspeed.
Millenicom iyi. Seneler önce adı Doping iken kullanıyorduk. :)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Tavsiyem türknet, fiber olduğu için arıza olma riski düşük ve bundan dolayı hemde ücretsiz modem veriyorlar. Fiber için Türkneti tavsiye ederim.

trsimulasyonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocalarım sorgulama işine türknet gıbırnet millenicom ile girdim tabi ki hepsi gömüldü herkes çamur attı ancak dediğim gibi çevremde bir tek bende altyapı var yoğunluk vs. olmayacağı için şuanlık dikkat ettiğim şeyler hizmet kalitesi ve makul bir ücrette olması. Netspeed 75 değil de 100 verebilse düşünmeden geçiş yapardım. Millenicom ise tek artısı müşteri hizmetleri olmasına rağmen 110 lira gibi 25 lira fazlalık bir fiyat sunuyor. Gıbırnetin ise fiber kullanıcılarında modem kiralama(10tl) olayının zorunlu olduğunu okudum. Çevrem yoğun olmayacağı için arıza riskini de en düşüğe çekerek düşünüyorum ve sanırsam tercihimi Türknetten yana yapacağım.