Hangi Programlara Dili !

Bu konuyu okuyanlar

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Javanın temellerine hakimim döngüler veri tipleri metotlar swicth case bloklarını biliyorum.
Sizce bu bilgilere sahipken (javada daha da ilerleyeceğim ama yeni bir dil daha öğrenmek istiyorum) hangi dili öğrenmeliyim ?
Genel olarak Python ve HTML öğren diyolar bu konu hakkında ne düşünüyosunuz ?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Javanın temellerine hakimim döngüler veri tipleri metotlar swicth case bloklarını biliyorum.
Sizce bu bilgilere sahipken (javada daha da ilerleyeceğim ama yeni bir dil daha öğrenmek istiyorum) hangi dili öğrenmeliyim ?
Genel olarak Python ve HTML öğren diyolar bu konu hakkında ne düşünüyosunuz ?
Asla bir dilde orta seviye olmadan başka dile başlamayı önermem. Ben öyle başladım web tasarım öğrenerek. JS öğrenmeden Py öğrenmeye geçtim. Onu bitirmeden C++ denedim, Wolfram Langauge öğrenmeyi denedim vs. Bugün tekrar JS'a başladım doğru düzgün ilerlemek için. Benim önerim dediğim gibi dilde orta seviye olmadan yeni dil öğrenmemeniz.

Edit: Bunlardan kastım iki dilde orantılı ilerleyemiyorsunuz öyle yapınca. Kopuyor bağlar.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Asla bir dilde orta seviye olmadan başka dile başlamayı önermem. Ben öyle başladım web tasarım öğrenerek. JS öğrenmeden Py öğrenmeye geçtim. Onu bitirmeden C++ denedim, Wolfram Langauge öğrenmeyi denedim vs. Bugün tekrar JS'a başladım doğru düzgün ilerlemek için. Benim önerim dediğim gibi dilde orta seviye olmadan yeni dil öğrenmemeniz.
Peki javada orta seviyeye geldikten sonra ne önerirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk web site işleriyle ilgilenmiyorsan HTML öğrenme bence.
Python ve html sadece örnek ve genel olarak ondan devam et dediler ben sizin önerilerinizi merak ediyorum illa onlar olmak zorunda değil.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Peki javada orta seviyeye geldikten sonra ne önerirsiniz.
Şu an dillerin en basit/kullanışlarından biri Python, onu öneririm. Java'da doğru düzgün proje yapamadan başka dile geçmeniz saçma olur. Sonuçta bir şeyler üretmek için öğreniyorsunuz, sadece bilmek için değil. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Şu an dillerin en basit/kullanışlarından biri Python, onu öneririm. Java'da doğru düzgün proje yapamadan başka dile geçmeniz saçma olur. Sonuçta bir şeyler üretmek için öğreniyorsunuz, sadece bilmek için değil. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.
Anladım teşekkürler..