Hangi modemi almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

CanOkyay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Superonline dan Vodafone fiber 99mbps 99tl kampanyasına geçtim ama superonline ın verdigi hg255s modemin aynısından getirip kurdular(superonline kullanırken de aynı modemle kablosuzda düşük hız sorunu yaşadım), kablosuz bağlantıda 20mbps in üstüne çıkamıyorum sorunun bu modemden kaynaklandıgını düşünüyorum, modemi değiştirmek için müşteri hizmetlerinden fiber şifremi aldım
hg255s i tamamen çıkarıp fiber şifresini girip tek cihaz olarak kullanabileceğim bir modem arıyorum
evime kadar fiber kablo gelmiyor gpon cihazı yok sadece duvardan gelen modeme takılı kablo var

Yeni Alacağım modemin uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Yeni Alacağım modemde hangi özellikler olmalı?

Modem mi Router mı satın almalıyım?

300 - 370tl civarında model önerisinde bulunabilirsiniz

F4A0744B-446B-47CE-9976-3473E83BD39F.jpeg

1F787804-0BBC-4EE4-8DBE-F9EA87CFA5B4.jpeg

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Modem arızalı değilse, hattınızı kontrol ettirin. Önceden aldığınız hız daha mı yüksekti?

CanOkyay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Modem arızalı değilse, hattınızı kontrol ettirin. Önceden aldığınız hız daha mı yüksekti?
Kablosuz da nedense hg255s modem ile 25 - 30 üstüne hiç çıkamadım daha önce Superonline da da 50mbps paket kullaniyodum yine kablosuz sonuç aynıydı

Bi sorun olsa kablolu da da yüksek hız alamamam lazım kablolu da sorun yok sorun sadece kablosuzda

Sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum modem kaynaklı değilse bile ek özellikler için yeni bir modem almak istiyorum modem tavsiyesi istiyorum

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
valla bir detay paylaşmak isterim: bence bu fiber interneti abartıyorlar çünkü biz normal internet kullanıyorduk ve fibere geçtikten sonra bence birşey değişmedi..

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Kablosuz da nedense hg255s modem ile 25 - 30 üstüne hiç çıkamadım daha önce Superonline da da 50mbps paket kullaniyodum yine kablosuz sonuç aynıydı

Bi sorun olsa kablolu da da yüksek hız alamamam lazım kablolu da sorun yok sorun sadece kablosuzda

Sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum modem kaynaklı değilse bile ek özellikler için yeni bir modem almak istiyorum modem tavsiyesi istiyorum
Modem ve cihazlar 802.11ac uyumlu değilse, yüksek hız alamazsınız. Kablolu bağlantı ile hız testi yapın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

valla bir detay paylaşmak isterim: bence bu fiber interneti abartıyorlar çünkü biz normal internet kullanıyorduk ve fibere geçtikten sonra bence birşey değişmedi..
Altyapı kötü olduğu için olabilir.

severdesever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
fiberin bende abartıldığını düşünüyorum.

CanOkyay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
fiberin bende abartıldığını düşünüyorum.
aslında fiber olarak satılan paketlerin çoğu gerçek fiber değil
gerçek fiberde apartmana kadar değil evin içine kadar sarı fiber kablonun gelmesi ve gpon cihazına bağlanması lazım bildiğim kadarıyla
mesela speedtestte görülen Ping değeri fibere göre fazla bence

Modem ve cihazlar 802.11ac uyumlu değilse, yüksek hız alamazsınız. Kablolu bağlantı ile hız testi yapın.

kablolu bağlantı kullanmıyorum evdeki tüm cihazlar kablosuz kullanıyor bu yüzden kablosuz performansı iyi modem/router artık her ne gerekiyorsa ondan almak istiyorum f/p önerilerinizi bekliyorum

bu arada test için laptopu modemin yakınına götürüp kablo ile bağladığımda tam hız alıyorum

Son düzenleme:

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
aslında fiber olarak satılan paketlerin çoğu gerçek fiber değil
gerçek fiberde apartmana kadar değil evin içine kadar sarı fiber kablonun gelmesi ve gpon cihazına bağlanması lazım bildiğim kadarıyla
mesela speedtestte görülen Ping değeri fibere göre fazla bence

Valla bizim binaya yeni fiber geldi 2 daire de fiber bağlattılar bir tane eleman geliyor 2 saat boyunca hilti ile apartmanı inletiyor sağı solu kırıyor ve o küçük siyah kutudan kablo çekip daireye kadar veriyorlar. Bence bunu değiştirmeleri lazım her binaya bakır kablo yerine sadece fiber için hat döşenmesi lazım ama burası muz ülkesi olduğu için kimse yanaşmaz. Zaten müteahhitler işin hilesine kaçtıkları için ellerinden gelse bakır kablo bile çekmeyecekler iş fiber olunca fiber hattı bile çekmezler.

esragungor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
asus fena değil, tabi modellerini de araştırmak gerek.

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Superonline dan Vodafone fiber 99mbps 99tl kampanyasına geçtim ama superonline ın verdigi hg255s modemin aynısından getirip kurdular(superonline kullanırken de aynı modemle kablosuzda düşük hız sorunu yaşadım), kablosuz bağlantıda 20mbps in üstüne çıkamıyorum sorunun bu modemden kaynaklandıgını düşünüyorum, modemi değiştirmek için müşteri hizmetlerinden fiber şifremi aldım
hg255s i tamamen çıkarıp fiber şifresini girip tek cihaz olarak kullanabileceğim bir modem arıyorum
evime kadar fiber kablo gelmiyor gpon cihazı yok sadece duvardan gelen modeme takılı kablo var

Ekli dosyayı görüntüle 85604
Ekli dosyayı görüntüle 85605

Merhabalar

1- eğer Vodafone modem için mac adresi sifrelemesi kullanmiyorsa kendi aldığınız modemi kullanabilirsiniz. Modem

2- Dual band destekli yani 5ghz desteği olan bir modem tavsiye ederim şuanda bu bağlantıyı destekleyen cihazlardan internet hiziniz i 2.4 GHz e göre daha yüksek hızlarda kullanabilirsiniz. Bu modemler hem 2.4 ve 5ghz yayınını aynı anda yapıyor. Kablolu bağlantıda yapiyorsaniz modeminiz de gigabit port olmalı.

3- bana kalırsa modem almalısınız modemlerde zaten router özelliği de bulunmaktadır.

Tavsiye olarak kendi kullandigim Zyxel Vmg3625 modemini tavsiye ederim 5ghz baglantisinda 32mbps internet hızı alıyorum evdeki herkes aynı anda interneti kullanırken kayıp yaşamıyorum. Yaptığım testi ve ürün linkini ekliyorum.

Screenshot_2020-01-23-21-45-29-184_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

CanOkyay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar

1- eğer Vodafone modem için mac adresi sifrelemesi kullanmiyorsa kendi aldığınız modemi kullanabilirsiniz. Modem

2- Dual band destekli yani 5ghz desteği olan bir modem tavsiye ederim şuanda bu bağlantıyı destekleyen cihazlardan internet hiziniz i 2.4 GHz e göre daha yüksek hızlarda kullanabilirsiniz. Bu modemler hem 2.4 ve 5ghz yayınını aynı anda yapıyor. Kablolu bağlantıda yapiyorsaniz modeminiz de gigabit port olmalı.

3- bana kalırsa modem almalısınız modemlerde zaten router özelliği de bulunmaktadır.

Tavsiye olarak kendi kullandigim Zyxel Vmg3625 modemini tavsiye ederim 5ghz baglantisinda 32mbps internet hızı alıyorum evdeki herkes aynı anda interneti kullanırken kayıp yaşamıyorum. Yaptığım testi ve ürün linkini ekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 86306
ASUS ac51 aldım bağlantıyı otomatik olarak algılamadı ve telefon hattı bağlamadıgımı söyleyen bir hata mesajı verip durdu, sanırım uyumlu değildi ben telefon hattı bağlamadan sadece duvardan çıkan kabloyu takıp kullanmak istiyordum

şimdi ben hangi modemi alsam kesin uyumlu olur

Ekli dosyalar

• 1DC36E07-E964-4ED2-855B-A280AB9D4FF1.jpeg
    1DC36E07-E964-4ED2-855B-A280AB9D4FF1.jpeg
    45.8 KB · Görüntüleme: 451

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
ASUS ac51 aldım bağlantıyı otomatik olarak algılamadı ve telefon hattı bağlamadıgımı söyleyen bir hata mesajı verip durdu, sanırım uyumlu değildi ben telefon hattı bağlamadan sadece duvardan çıkan kabloyu takıp kullanmak istiyordum

şimdi ben hangi modemi alsam kesin uyumlu olur

Merhabalar Zyxel vmg3625-t20a yi aldiginizda mavi portuna duvardan gelen rj45 kabloyu taktiginizda kullanabilirsiniz. Sanırım rj45 ile internete baglaniyorsunuz. Ortak mi kullaniyorsunuz interneti yoksa hangi operatör den alıyorsunuz interneti?

Ekli dosyayı görüntüle 85604
Ekli dosyayı görüntüle 85605
Zyxel vmg3625-t20a yi aldiginizda mavi portuna duvardan gelen kabloyu bağlayın fiber kullanıcı adı şifrenizi yazın baglanirsiniz internete