Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    1,061

Bu konuyu okuyanlar

SelimBa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lenova c730 kullanıyorum. Beş para etmez. Beş kuruşluk kalitesi yok. Kim almayı düşünürse sakın anam babam almayın da aldırmayın da. Çöp bi bilgisayar

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Monster kullanıyorum. Hem teknik hizmeti hemde performans olarak gayet güzel. İş olarak da Dell marka bir pc kullanıyorum.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Exper ultranote laptop kullanıyorum. İnşallah bozulur ya hayatımda böle iğrenç laptop görmedim

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Exper masaüstü kullanıyorum ve memnunum.
Exper dizüstü kullanan birkaç arkadaşım var. Onlarda memnun.
Benim oyu bizim, hepimizin niyetine sayın. :)

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Monster kullanıyorum. Hem teknik hizmeti hemde performans olarak gayet güzel. İş olarak da Dell marka bir pc kullanıyorum.
O marka bilgisayarların malzeme kalitesinin iyi olmadığı söyleniyor. Kullanıcısı olarak bu konuda ne dersiniz? Bende PC almayı düşünüyorum.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Samsung NP300E5A-S01TR laptopu 10 yıldır kullanıyorum. Bana 10 yıldır donanımsal olarak hiç sorun çıkarmadı ki zaten zamanında düşük bütçeli bir bilgisayar önerisi istenseydi bu makineyi önerirdim. Bir son zamanlarda laptobun bakım vakti geldiği için ısınma sorunum başladı bundan dolayı işlemci sıcaklığı 95 derece oluyor fakat iyi bir bilgisayarcı bulduğumda veya kendi cesaretimi topladığımda o sorunu da halledecem. Şimdilik oyunlarda sıkıntı oluyor.

Atakan.ç

Asistan
Reaksiyon puanı
80
casper kullanıyorum hiç memnun değilim. Bana göre, windows laptop alınmaması gerekiyor. Laptop konusunda mac en iyisi (bence)

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Samsung NP300E5A-S01TR laptopu 10 yıldır kullanıyorum. Bana 10 yıldır donanımsal olarak hiç sorun çıkarmadı ki zaten zamanında düşük bütçeli bir bilgisayar önerisi istenseydi bu makineyi önerirdim. Bir son zamanlarda laptobun bakım vakti geldiği için ısınma sorunum başladı bundan dolayı işlemci sıcaklığı 95 derece oluyor fakat iyi bir bilgisayarcı bulduğumda veya kendi cesaretimi topladığımda o sorunu da halledecem. Şimdilik oyunlarda sıkıntı oluyor.
Eski laptobumun birebir aynısı. Lakin benimki hepten bozulmuştu. Zaten neredeyse hiçbir oyunu çalıştırmıyordu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HP OMEN 15-EK0000NT kullanıyorum.

Açamadığı oyun yok; lakin fiyatı bir hayli tuzlu. ☹️

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ömür boyu hep aynı marka tercih edilmeyebir. Ankette oy değişikliği olsa güzel olur. :)

Ayrıca şu markalar da eklenebilir şıklara:

Hometech
Razer
Technopc

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Ömür boyu hep aynı marka tercih edilmeyebir. Ankette oy değişikliği olsa güzel olur. :)

Ayrıca şu markalar da eklenebilir şıklara:

Hometech
Razer
Technopc
Ankette alan kalmadı :) İsteyen mesajla belirtebilir.

Ben de kullandıklarımı yazayım,

Apple
Huawei
Asus

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Termal macununu yenilemeyi, fan temizliğini kendiniz de yapabilirsiniz. On yıldır o bilgisayarın termal macunu yenilenmediyse ki buna ihtimal vermiyorum; şayet böyle ise anakartı yakabilirsiniz.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Termal macununu yenilemeyi, fan temizliğini kendiniz de yapabilirsiniz. On yıldır o bilgisayarın termal macunu yenilenmediyse ki buna ihtimal vermiyorum; şayet böyle ise anakartı yakabilirsiniz.
Valla 10 yıldır yapmıyorum oyunda 95 dereceleri test ediyorum. Kendim yapmaya korkmamın nedeni bilgisayarın duyduğum kadarıyla fan ve touchpad kabloları kısa oluyormuş ve kolayca kopabiliyormuş hem bundan hem de ekran kartı ve işlemci çiplerine zarar vermekten korkuyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne marka,model ne? grundig gnb 1562 a1i3 de alt kapakta bölme var cpu,gpu soğutucu blok ve fana ve hdd,ramlere ulaşım sağlanıyor.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Samsung NP300E5A-S01TR yukarda da yazmıştım.
Bu laptopda fan bölümüne ulaşmak için bilgisayarı nerdeyse komple sökmek lazım.
İlk önce HDD kapağı sonra HDD sonra DVD Writer sonra kasadaki tüm vidaları söküp kasayı sökmek gerekiyor ancak öyle soğutma sistemine ve işlemciye ulaşılıyor. Ayrıca kabloları kısa, ondan sökerken kopma ihtimali var.
ne marka,model ne? grundig gnb 1562 a1i3 de alt kapakta bölme var cpu,gpu soğutucu blok ve fana ve hdd,ramlere ulaşım sağlanıyor.

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Valla 10 yıldır yapmıyorum oyunda 95 dereceleri test ediyorum. Kendim yapmaya korkmamın nedeni bilgisayarın duyduğum kadarıyla fan ve touchpad kabloları kısa oluyormuş ve kolayca kopabiliyormuş hem bundan hem de ekran kartı ve işlemci çiplerine zarar vermekten korkuyorum.
Korktuğunuz kadar zor değildir, termal macunun kullanıma bağlı olarak minumum kullanımda 2 yılda bir yenilenmesi lazım. Sizin bilgisayarınızın performansı da düşüktür. Bakımlarının yapılması performansını arttıracaktır.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Korktuğunuz kadar zor değildir, termal macunun kullanıma bağlı olarak minumum kullanımda 2 yılda bir yenilenmesi lazım. Sizin bilgisayarınızın performansı da düşüktür. Bakımlarının yapılması performansını arttıracaktır.
Evet çok ısınınca işlemcinin hızı düşüyor. Kendim gözlemledim 3 ghz ise ısınınca 2 ghz e düşüyor.

Murat Kasrat

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Değerli üyeler, biraz önce yazdığım bir haberden sonra sizlere de sormak istedim.

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memun musunuz? Çevrenize de tavsiye eder misiniz? Veya memnun değilseniz, problemleri paylaşır mısınız?

Sanıyorum, verilen cevaplar internet kullanıcıları için çok değerli bir arşiv olacak.

Katılan herkese şimdiden teşekkürler.
Acer markasının swift 3 sf314 58g 53hn modelini kullanıyorum benim ihtiyacımı hayli ile karşılıyor iyi ki bu modeli almışım dedirttiriyor.

Phorkys

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
56
Asus Tuf f15.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O marka bilgisayarların malzeme kalitesinin iyi olmadığı söyleniyor. Kullanıcısı olarak bu konuda ne dersiniz? Bende PC almayı düşünüyorum.
Monster 2 farklı kasa kullanıyor Tongfang ve Clevo kasalar Clevo ara sıra cehenneme dönüyor çok kalitesiz tonfang kasalara diyecek yok mis.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
LENOVO-Ideapad-S145-15AST-A6-9225-4GB-128SSD-Radeon-R4-15.png

WhatsApp Image 2020-08-16 at 00.23.46.jpeg

Ekran Görüntüsü 2021-11-15 16-42-01.png
Ekran Görüntüsü 2021-10-12 22-41-50.png

IQT89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Değerli üyeler, biraz önce yazdığım bir haberden sonra sizlere de sormak istedim.

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memun musunuz? Çevrenize de tavsiye eder misiniz? Veya memnun değilseniz, problemleri paylaşır mısınız?

Sanıyorum, verilen cevaplar internet kullanıcıları için çok değerli bir arşiv olacak.

Katılan herkese şimdiden teşekkürler.
Lenovo ideapad gaming 3 R7 5800H 16GB Ram RTX 3060 kullanıyorum. Övgüler az gelir, alın aldırın.