Soru Hangi macbook tercih etmeliyim.

Bu konuyu okuyanlar

Kafamkarmas1k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar selam,

Daha evvel çok fazla macOs sistem veya macbook kullanmadım ama yaptığım işler neticesinde ve arkadaşlarımın cihazlarına bakınca alma kararına vardım. Lakin bilgim yeterli değil bu konuda. Sizce M1 Macbook air mi almalıyım yoksa Pro mu veya hangi modelin hangi varyasyonunu almalıyım ve sebepleri nedir? Cihazdan beklentilerimi aşağıya yazdım. Teşekkür ederim

Chrome gibi tarayıcılar da 3 5 sekme açıkken 1 günü çıkaran bir pile ihtiyacım var ( genel olarak 16 17 saat gittiğini duydum air modelinin zaten benimde max beklentim 15 16 saat.

Minimum 400-500gb depolama ihtiyacım var

Ekran standart laptoplara göre büyük olursa oda fena olmaz ama şart değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Butce nedir? Cihazda ne yapilacak? Mesela render alinacak mi, Android Studio gibi agir programlarda kod mu yazilacak?

Kafamkarmas1k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Butce nedir? Cihazda ne yapilacak? Mesela render alinacak mi, Android Studio gibi agir programlarda kod mu yazilacak?
Hocam geç gördüm kusura bakmayın. Bütçe 18k ila 24k arası. Render almam diye düşünüyorum bol bol chrom sekmesi ve tabii ki uzun süre sarj gerekli harici olarak tabii çok nadir de olsa photoshop vb şeyler kullanabilirim. Bana macbook air m1 modelinin 8 çekirdeklisini önerdiler de bilemedim 21 22k civarı apple store fiyatı pro gerekmez dediler

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam geç gördüm kusura bakmayın. Bütçe 18k ila 24k arası. Render almam diye düşünüyorum bol bol chrom sekmesi ve tabii ki uzun süre sarj gerekli harici olarak tabii çok nadir de olsa photoshop vb şeyler kullanabilirim. Bana macbook air m1 modelinin 8 çekirdeklisini önerdiler de bilemedim 21 22k civarı apple store fiyatı pro gerekmez dediler

Dogru Pro'ya ihtiyacin yok esasen 16/512 Air en iyisi olur ama Apple Store'dan alinmaz. Burada 16/256 Pro alabilirsin o fiyata.

Kafamkarmas1k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dogru Pro'ya ihtiyacin yok esasen 16/512 Air en iyisi olur ama Apple Store'dan alinmaz. Burada 16/256 Pro alabilirsin o fiyata.

Çok teşekkür ederim