Hangi Laptopu almalıyım? Dell vs HP

caliskansift

Öğrenci
31 Mart 2020
2
0
1
29
Dell inspiron 3593 - 4850 ₺
intel core i5-1035G1
16GB RAM
1TB HDD
512 GB SSD
Nvidia mx230

HP-Pavilion 15-CX0041INT - 4900 ₺

intel core i5 8300H
8GB RAM
256 GB SSD
Nvidia GTX 1050ti

sizce hangisini almalıyım?
çok oyun oynayan birisi değilim, kırk yılda bir GTA 5 açarım.
genelde bilgisayarı kullanma sebebim, mühendislik ve yazılım programları, adobe, office ve internet dizi film. ancak aynı fiyat bandında verdiğim paraya bu iki bilgisayarı belirledim.

farkındayım HP pavillion biraz daha oyun üzerine bir bilgisayar ama yüksek performans vermesi açısından tercih edebilirim. dell bilgisayarlara karşı saçma bir zaafım var, bir de işlemcisinin 10.nesil olması kafamı karıştırıyor yani beni cezbediyor.

sizce ne yapmalıyım? zaten fiyatları aynı.
unutmadan, uzun süre beni götürsün istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

merhaba, arkadaşlar bir yardımcı olsanız keşke.
şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Son düzenleme:

alkakazirgan

Öğrenci
31 Mart 2020
11
0
1
26
dell in o modelini alma neyi alıyorsan al 4gb olanı var bende şarja takınca cpu 0.99a sabitleniyordu 5 kez servise gittim içinde ne parça varsa değiştirdiler çözemediler en son bir güncelleme geldi öyle hallettiler ama performans olarak hala iş görür değil yük altında ciddi ısındığı için hep drop oluyor bende çok oyun oynamam ama arada bir lol girince bile söverek çıkıyorum lol bile oynanmıyor çünkü ben pişmanım sırf bu yüzden hesap açıp cevap verdim sana bence lenovonun thinkpad serisine bak bütçene uygun olanından bi e595 al derim ben de dell zaafiyetimle 10. nesil i5 e kandım mx230 a kandım ama kağıt üstündeki gibi değil cihaz

The Commander

Profesör
29 Haziran 2019
1,792
1,338
293
25
HP yerine 9.nesil işlemcili Monster laptoplara bakabilirsin. Kendim kullanıp memnun olduğum için önermek istedim.

alkakazirgan

Öğrenci
31 Mart 2020
11
0
1
26

illa hp diyorsan da burdan al aynı model 600tl daha uygun iade kampanyasındanda yararlan 3700 e falan gelir onunla da ram i yükseltirsin

caliskansift

Öğrenci
31 Mart 2020
2
0
1
29
dell in o modelini alma neyi alıyorsan al 4gb olanı var bende şarja takınca cpu 0.99a sabitleniyordu 5 kez servise gittim içinde ne parça varsa değiştirdiler çözemediler en son bir güncelleme geldi öyle hallettiler ama performans olarak hala iş görür değil yük altında ciddi ısındığı için hep drop oluyor bende çok oyun oynamam ama arada bir lol girince bile söverek çıkıyorum lol bile oynanmıyor çünkü ben pişmanım sırf bu yüzden hesap açıp cevap verdim sana bence lenovonun thinkpad serisine bak bütçene uygun olanından bi e595 al derim ben de dell zaafiyetimle 10. nesil i5 e kandım mx230 a kandım ama kağıt üstündeki gibi değil cihaz
sanırım hepsiburada'daki yorumu da sen paylaşmıssın. daha sonra dell'i aradım, bunları konuşmak için.. bana, sırf bu sorunlardan dolayı piyasadaki 3 milyon bilgisayarda da aynı sorun olabilecek değil. bize gelen herhangi bir kronik sorun yok dedi. kaçak windows ve kaçak yazılımlardan kaynaklanabileceğini söyledi. bahsettiğin güncellemeden de bahsettim, olabilir ancak bize gelen kronik bir sorun yok dedi. bir kaç kişi de çıktı diye sizde de aynı sorun çıkacak değil sonuçta dedi ama şimdi sen tekrar söyleyince kafam epey karıştı. dell'den vazgeçmeyi hiç istemiyordum.

HP yerine 9.nesil işlemcili Monster laptoplara bakabilirsin. Kendim kullanıp memnun olduğum için önermek istedim.
direkt oyun bilgisayarı alma taraftarı değilim aslında ama bakacağım. dell'i neden önermedin hocam?

alkakazirgan

Öğrenci
31 Mart 2020
11
0
1
26
dell ile görüstün diye bu kadar olumlu düşünüyorsan al hocam ama aldıktan sonra da görüşünü dinlemek isterim ben pc 5 kez servise götürdüm ordaki serviste kronik sorun yok dedi ama anakart hdd şarj girişi dahil içindeki bütün parçaları değiştirdiler bunu bir yaşayan ben değilim cihazın donanımhaberdeki başlığını bulabilirsin cihaz ubuntu kurulu geliyor zaten sonrasında da windows dell yetkili servisi tarafından geldi cihazın cpu ve gpu sunun 90 100 derece sıcaklıklara gelmesi için herhangi bir oyunu 10 sn açman yeterli o sıcaklığa gelince de cpu kısıtlamaya gidip önce 2.7ghz sonra 2.2ghz hızlara düşücek hadi gel ne işlem yapabiliyorsan yap bu bilgisayarla

ayrıca bu konuşulanların hepsini bir vatan teknosaya gidip bu cihazı bulup deneyebilirsin piyasadaki bütün dell 3593ler böyle eminim çünkü soğutamıyorsun boşta 65-75 derecede çalışan laptop mu olur

Son düzenleme: