Öneri Hangi laptop modelini tercih etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

neiker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
1. ürün linki
2. ürün linki

Laptop'tan beklentim en az 4 sene idare edebilmesi. Hangi konuda idare etsin derseniz, çoğu oyunu orta grafiklerde oynatabilmeli. Donanımdan çok anladığım yok. Birindeki işlemci, diğerinde ise ekran kartı %20 civarında daha iyi. Oynayacağım en ağır oyun medium ayarlarda Forza Horizon olur. Tdp değerlerini bilmiyorum ama sanırım ikisi de max-q. Siz olsanız hangisini seçersiniz? Her açıdan cevaplayabilirsiniz. Sorun değil.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Maksimum butce nedir?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
i5 12500h model daha güncel bir cpu ryzen 5 5600h ye göre
grafik kartında ise ryzen cpu'Lu model bir parça daha iyi

tercih edecek olsam victus'u tercih ederdim ama onların da kasalarını pek sevmiyorum eski model daha sağlam duruyor sanki.

neiker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

tercih edecek olsam victus'u tercih ederdim ama onların da kasalarını pek sevmiyorum eski model daha sağlam duruyor sanki.
Kime sorsam Victus dedi. Müşteri temsilcisi de Victus'un kasa kalitesi, soğutma ve donanım bileşenleri açısından daha iyi olduğunu söyledi. 3050TI yerine 3050 almak beni üzmeyecekse Victus tercih edeceğim. Oyun bağımlısı değilim ama yazılımda kayacağım nokta da bir tık önemli. Yapay zeka ya da oyun geliştirme için Pavilion daha iyi sanırım.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kime sorsam Victus dedi. Müşteri temsilcisi de Victus'un kasa kalitesi, soğutma ve donanım bileşenleri açısından daha iyi olduğunu söyledi. 3050TI yerine 3050 almak beni üzmeyecekse Victus tercih edeceğim. Oyun bağımlısı değilim ama yazılımda kayacağım nokta da bir tık önemli. Yapay zeka ya da oyun geliştirme için Pavilion daha iyi sanırım.

Yapay zeka ve oyun gelistirme icin 3050 Ti'da kurtarmaz seni, minumum 3060 lazim ozellikle UE ile ugrasacaksan o bile yetmeyebilir.

neiker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yapay zeka ve oyun gelistirme icin 3050 Ti'da kurtarmaz seni, minumum 3060 lazim ozellikle UE ile ugrasacaksan o bile yetmeyebilir.
Anladım hocam. Sizin Victus deme sebebiniz neydi? Avantajları neler sizce Pavilion'a göre?

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Anladım hocam. Sizin Victus deme sebebiniz neydi? Avantajları neler sizce Pavilion'a göre?
Pavillion HP markasının daha eski ürün gamı. Victus modelinde soğutma bloğu, hoparlör, touch-pad ve batarya tarafında ki iyileştirmeler ile bir adım öne getiriyor.

Tahminimce bir kaç sene içerisinde Pavillion serisini kaldırıp Victus adı ile Gaming pazarında bulunurlar.

neiker06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Oyun tarafindaki beklentilerini 3050 karsilayacak zaten, kalan her seyde Victus daha iyi.
Pavillion HP markasının daha eski ürün gamı. Victus modelinde soğutma bloğu, hoparlör, touch-pad ve batarya tarafında ki iyileştirmeler ile bir adım öne getiriyor.

Tahminimce bir kaç sene içerisinde Pavillion serisini kaldırıp Victus adı ile Gaming pazarında bulunurlar.

Victus'u tercih ettim. Umarım memnun kalırım. Teşekkürler :)