Hangi Köşe Yazarlarını Takip Ediyorsunuz..?

Bu konuyu okuyanlar

LastKing93

Doçent
Reaksiyon puanı
7
faczcy.jpg

Sevgili SDN Sakinleri ;

Bu konu şahsınızında takip ettiği,sevdiği,güvendiği köşe yazarlarının paylaşılması için açılmıştır.. Takip ettiğimiz köşe yazarlarını paylaşalım ki hem paylaştığınız yazarın okurları artsın,hem de bizler objektif kalemlerden çıkan yazıları okuma olanağına erişelim.. Hepinize Gani Gani Sevgiler..

Dipnot : Paylaşımızı "Köşe Yazarı ve Tercih Sebebim" diye yapmanız Rica Olunur..

Saygılar..

Ottomanzo

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Zaman buldukca okudugum bir cok yazar var; en cok okuduklarimi yazmak en mantiklisi.

Samil Tayyar, Ahmet Kekec / Star gazetesi

Salih Tuna, Mehmet Seker / Yeni Safak

Engin Ardic, Emre Akoz, Suleyman Yasar / Sabah

Ve tabi haber sitelerinin yazarlari var onlarinda cok okucusu oldugunu dusunuyorum sahsen internethaber, aktifhaber gibi sitelerinde kose yazarlarini bazen okuyorum.

Bu yazarlari okuma sebebim ise bazilarin yazilarindan bilgi ediniyor bilmedigim seyleri ogreniyorum, bazilarin gorusleri ise bana daha yakin geldiigi icin.

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Hıncal Uluç, Yılmaz Özdil, Bekir Coşkun ve Selahattin Duman' ı neredeyse her sabah okurum..

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Mahir kaynak tan başka yazarı takip etmem.
ktisatçı, yazar ve istihbarat analizcisidir.

LastKing93

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Zaman buldukca okudugum bir cok yazar var; en cok okuduklarimi yazmak en mantiklisi.

Samil Tayyar, Ahmet Kekec / Star gazetesi

Salih Tuna, Mehmet Seker / Yeni Safak

Engin Ardic, Emre Akoz, Suleyman Yasar / Sabah

Ve tabi haber sitelerinin yazarlari var onlarinda cok okucusu oldugunu dusunuyorum sahsen internethaber, aktifhaber gibi sitelerinde kose yazarlarini bazen okuyorum.

Bu yazarlari okuma sebebim ise bazilarin yazilarindan bilgi ediniyor bilmedigim seyleri ogreniyorum, bazilarin gorusleri ise bana daha yakin geldiigi icin.

Hıncal Uluç, Yılmaz Özdil, Bekir Coşkun ve Selahattin Duman' ı neredeyse her sabah okurum..

Mahir kaynak tan başka yazarı takip etmem.
ktisatçı, yazar ve istihbarat analizcisidir.

Katkılarınız ve paylaşımınızdan ötürü teşekkürler..

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Yanıt : Hiçbiri

Nedenleri :

1 - Ülkemizde köşesinden yazı yazarak kişileri bilinçlendirecek, halkı aydınlatacak, objektif bir yazar bulunmamaktadır.
Köşe yazarlarını bazen izliyorum, içerikler maalesef kendi siyasi ve sosyal görüşüyle paralel, donuk ve çoğu zaman yazı yazma yeteneğini bile zorlar kalitesizlikte. Bu yüzden köşe yazarlarını her gün izlemekten kaçınıyorum.

2 - Köşelerinden yazı yazanların büyük bir çoğunluğu hali hazırda edebi kompozisyon bile yazamayacak yetersizlikte.

3 - Köşelerinden yazı yazanların genelinde kültürel bir eksiklik izliyorum.
Örnek vermek gerekirse, spor konusunda köşe yazısı yazan bir iki istisna dışında yüzde sekseni objektif değil ve konuya vakif değil.
Çoğu laf kalabalıklığı.

4 - Siyasi köşe yazarları tırsmış, iş kaybetme korkusu ile gerçekleri yazamıyor, üstünkörü dokundurmalarla bazı şeylere değiniyorlar.
Örnek Emin Çölaşan. Sözde en iyi köşe yazarlarından.
Bir sürü, güya siyasi komploya ucundan dokunurken eski patronu'nun tekelciliğini ve kişileri nasıl inaktif yani işleyemez hale getirdiğine bir gün bile dokunamadı.
Kişilerin yayın haklarına ket vurarak, dağıtım tekelini elinde bulunduran, hatta perakende gazete satanların bile ekmeğiyle oynama tehditleri savuran Aydın Doğan hakkında tek kelime yazamazdı, yazamadı.

Ülkemizde yetişen ve gerçekten objektif ve korkusuzca köşelerinden yazılarını yazan bir iki çağdaş gazetecimizi ise maalesef sadece saygıyla yadedebiliyoruz.

Böylece;

O tür gazeteciler artık varolamadığı için günümüzde köşe yazarı geçinen, ama aslında koca karı dedikodusundan öteye geçemeyen söylemleri ile satırları şişirenler maalesef beni pek ilgilendirmiyor.

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Bende tam böyle bir konu açacaktım ki bir arkadaş taa 10 sene önce açmış

Bu konu şahsınızında takip ettiği,sevdiği,güvendiği köşe yazarlarının paylaşılması için açılmıştır.

Takip ettiğimiz köşe yazarlarını paylaşalım ki hem paylaştığınız yazarın okurları artsın,

hem de bizler objektif kalemlerden çıkan yazıları okuma olanağına erişelim.

forumdaki arkadaşların mutlaka vardır sürekli takip ettikleri yazarlar yorumcular