Hangi kodlama dilini seçmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Merhabalar, herkese iyi bayramlar diliyorum. Ben tüm platformlarda aktif olarak kullanabileceğim bir dil arıyorum. Hem MacOS, hem Android, Windows vs. Hepsini birden kapsayan bir dil yok mu? Eğer yoksa benim için en iyi dil hangisi olur?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Java olabilir.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Arkadaşlar Java Script önermiş. Günümüz için gerekli bir dil olsada tekolojiyi geliştirmede şirketler Üstün Java bilgisinden çok C# gibi görsel kodlama dillerine önem veriyorlar.Tavsiyem kodlamanın esas olduğu Javayı Ortalama problemleri çözecek seviyeye gelmeniz ve C# görsel-modern kodlamaya adım atmanızdır.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Arkadaşlar Java Script önermiş. Günümüz için gerekli bir dil olsada tekolojiyi geliştirmede şirketler Üstün Java bilgisinden çok C# gibi görsel kodlama dillerine önem veriyorlar.Tavsiyem kodlamanın esas olduğu Javayı Ortalama problemleri çözecek seviyeye gelmeniz ve C# görsel-modern kodlamaya adım atmanızdır.
Cevabınız için çok teşekkürler. Peki ücretli veya ücretsiz şekilde internette bunun derslerini bulabilir miyim? Önceden Açık Akademi vardı fakat Microsoft kapattı. Bir alternatif de bulamadım. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Cevabınız için çok teşekkürler. Peki ücretli veya ücretsiz şekilde internette bunun derslerini bulabilir miyim? Önceden Açık Akademi vardı fakat Microsoft kapattı. Bir alternatif de bulamadım. Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
Tabi ki var benimde sürekli kullanıp bir çok kurs aldığım yararını gördüğüm Coursera var mesela.Birçok üniversitenin açtığı (ki bu üniversiteler dünyanın en iyi üniversiteleri Michagan,Stanford,Penn) kurslar var ve yararlanma şansın olur. Başka bu tür kurs veren yerlere örnek olarak verebileceğim Udemy var.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
BTK Akademi var devletin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Açık Akademi'nin girişinden başlamıştım kapanmadan önce. Sıfırdan çok güzel anlatıyordu slayt gibi.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
BTK Akademi var devletin.

Açık Akademi'nin girişinden başlamıştım kapanmadan önce. Sıfırdan çok güzel anlatıyordu slayt gibi.
Onun için e devlet gerekiyor, maalesef ptt'ye gidecek zamanım yok. Haklısınız oradaki mühendisler gerçekten çok iyi anlatıyorlardı. Zamanında keşke indirseydim diyorum. Onlar gibi anlatan Türkçe içerik bulmak çok zor.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Onun için e devlet gerekiyor, maalesef ptt'ye gidecek zamanım yok. Haklısınız oradaki mühendisler gerçekten çok iyi anlatıyorlardı. Zamanında keşke indirseydim diyorum. Onlar gibi anlatan Türkçe içerik bulmak çok zor.
İnternet bankacılığı kullanıyor musunuz?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ben 18 yaşımdan küçük olduğum için ben hesabı kendim açmadım, babam benim adıma açtı. Şifre ne tam olarak bilmiyorum. Diyelim ki giriş yaptım, e devletim olacak mı?
E-Devleti ilk kez PTT'den açtırmak gerekmiyorsa internet bankacılığı ile giriş yapıyor. Ama ilk açılışı PTT'den yapma şartı olup olmadığını bilmiyorum. Bence denemekte fayda var.

Babamınkine böyle internet bankacılığından girdik ama o daha önce PTT'den açtırıp açtırmadığını hatırlamıyordu.

lieutenant

Asistan
Reaksiyon puanı
195
E-Devleti ilk kez PTT'den açtırmak gerekmiyorsa internet bankacılığı ile giriş yapıyor. Ama ilk açılışı PTT'den yapma şartı olup olmadığını bilmiyorum. Bence denemekte fayda var.
Anladım en yakın zamanda deneyeceğim, peki c# ve java dersleri BTK Akademi'de mevcut mu?

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Anladım en yakın zamanda deneyeceğim, peki c# ve java dersleri BTK Akademi'de mevcut mu?
C# ve JavaScript'i gördüm ama Java'yı bilmiyorum. Python da popüler dilllerden birisi, onu da araştırabilirsiniz.

Konulara şuradan bakabilirsiniz:

Java script ile java'nın bir farkı var mı yoksa aynı dil midir peki?
Bu arada bu iki dil farklı. Aynı diller değil.