Hangi klavyeyi kullanıyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
telefonunuzda hangi klavyeyi kullanıyorsunuz? Standart klavyesi mi yoksa özel indirdiniz mi özel indirdiyseniz neden o klavye artı ve eksileri neler?
Ben gboard kullanıyordum az önce Samsung klavyeye şans vermek istedim. Gboardı da karanlık tema desteği, önerilerini ortada vermesi ve emoji tuşu klavye üzerinde standart olmasından dolayı seviyordum. Samsung klavye şimdilik güzel gibi ama önerileri sol tarafta veriyor şimdilik beni sinir etti gibi biraz daha kullanıp yorumlarımı yazarım

Reaksiyon puanı
2,554
Çeviri özelliği için gboard indirmiştim güzel de temaları var elim de alıştı o yüzden devam ediyorum kullanmaya.Samsung klavye gerçekten insanı çıldırtacak cinsten.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Çeviri özelliği için gboard indirmiştim güzel de temaları var elim de alıştı o yüzden devam ediyorum kullanmaya.Samsung klavye gerçekten insanı çıldırtacak cinsten.
Klavyeyi biraz yukarı kaldırma özelliği ile tam parmakların altına gelmesini sağladım. Bu şekilde biraz aşağı doğru yazmak zorunda kalmamak hoşuma gitti. Diğer özellikleri olarak gboard daha iyi gibi şimdilik

Reaksiyon puanı
2,554
Klavyeyi biraz yukarı kaldırma özelliği ile tam parmakların altına gelmesini sağladım. Bu şekilde biraz aşağı doğru yazmak zorunda kalmamak hoşuma gitti. Diğer özellikleri olarak gboard daha iyi gibi şimdilik
Bence de iyi ya baya alıştım daha da değişmem herhalde.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Türkçe klavye desteği, karanlık teması ve klavye üzerinde harflerin birbirinden ayrılabilmesi yüzünden Gboard kullanıyorum. Ek olarak denemedim ama kullandığım telefonla otomatik geldi bende memnun kaldım baya.

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
SwiftKey. 2,3 senedir kullaniyorum. en çok sevdigim yani imleci asagi yukari saga sola yönlendirme butonlari ve tuslari büyütüp kucultebilme imkanı.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
telefonunuzda hangi klavyeyi kullanıyorsunuz? Standart klavyesi mi yoksa özel indirdiniz mi özel indirdiyseniz neden o klavye artı ve eksileri neler?
Ben gboard kullanıyordum az önce Samsung klavyeye şans vermek istedim. Gboardı da karanlık tema desteği, önerilerini ortada vermesi ve emoji tuşu klavye üzerinde standart olmasından dolayı seviyordum. Samsung klavye şimdilik güzel gibi ama önerileri sol tarafta veriyor şimdilik beni sinir etti gibi biraz daha kullanıp yorumlarımı yazarım
Gboard kullanıyorum.Memnunum bir şikayetim yok.

Egemen Kaya

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Gboard kullanıyorum, bir aralar SwiftKey'e geçiş yaptım ama alışamadım.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Microsoft SwiftKey tuşlar gboarda göre biraz daha geniş ve kullanışlı ayrıyetten görselliğide çok

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Samsung klavye kullanmaya başladım gençler 3 senedir gboard kullanıyordum. Nasıl oldu bende anlamadım. Daha rahat ettim sebebi ise klavyeyi yukarı doğru taşımam oldu. Gboard a göre 0.4 cm yukarı çektim klavyeyi. Yanlış yazmalarım ve el ağrılarım gitti. A harfinden örnek vericek olursam gboard da şuan basıyorum z harfi veya büyük harf yapma oluyor. Samsung klavyede a olarak basılıyor aşağı doğru yazmaya çalışmadığım için de avuç içleri ağrımıyor. Öneriler ve emoji tuşu olarak gboard ı hala arıyorum

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Bugün samsung klavyeye güncelleme geldi yaptım. En çok beklediğim özellik sonunda gelmiş. Ekran yan iken klavyenin ortadan ikiye ayrılması. Birde önerilere animasyon gelmiş. Çok güzel olmuş. Öneriler de iyileştirilmiş gibi duruyor. Daha rahat ve ne istediğimi bilir öneride bulunuyor. En çok beklediğim özelliğin fotosu görselde mevcut. Hala şaşıyorum nasıl oldu da gboardı bırakıp samsung klavyeye geçtim ilginç doğrusu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201008-035445_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20201008-035445_Samsung Internet.jpg
    31.7 KB · Görüntüleme: 111

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Standart Apple klavyesi. Standarta alışınca iOS ve Android tarafında Gboard gibi klavyelerin kullanımı zor geldi bana.