hangi iPhone 15'i tercih etmeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

serkanu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba.
iphone 7 kullanıyorum ve artık telefonumu değiştireceğim. Bazı kampanyalar var, bunlardan yararlanmak istiyorum.

iphone 15 256 GB ile iphone 15 Plus 128 GB arasında kaldım.
iphone 15 256 GB resmi satıcılarda turkcell hepsiburada gibi vb. ORTALAMA 53500 TL civarında.
iphone 15 Plus 128 GB ise Trendyol'da Trendyol satıcısında 56 400 TL.
Apple destek ile konuştum resmi satıcı olmadığı için trendyol hakkında bir güvence vermedi. Trendyol ise 2 yıllık Apple Türkiye garantili olduğunu söylüyor.
Fiyat performans açısından Plus olan model daha mantıklı geliyor. Ama Trendyol'un resmi satıcı olmayışı endişelendiriyor.
2 tane alacağım bu yüzden iyice irdeliyorum.
Hangisini tercih etmeliyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba.

iphone 7 kullanıyorum ve artık telefonumu değiştireceğim. Bazı kampanyalar var, bunlardan yararlanmak istiyorum.

iphone 15 256 GB resmi satıcılarda turkcell hepsiburada gibi vb. ORTALAMA 53500 TL civarında.

Apple destek ile konuştum resmi satıcı olmadığı için trendyol hakkında bir güvence vermedi. Trendyol ise 2 yıllık Apple Türkiye garantili olduğunu söylüyor.

Fiyat performans açısından Plus olan model daha mantıklı geliyor. Ama Trendyol'un resmi satıcı olmayışı endişelendiriyor.

iki model arasındaki en belirgin farklardan biri de ortalama 6 saatlik şarj süresi farkı. Plus modeli 6 saat daha uzun kullanım sunuyor.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
8,023
Şarj açısından Plus daha iyi elbette ancak ergonomik bir cihaz değil. Çok büyük, ağır ve tek elle kullanımı zor. Düz 15 ise tek elde rahatlıkla kullanılabilen bir cihaz.

Satıcı Trendyol değilse ben o paraları veriyorken riske etmezdim. Sıfır diye teşhir ürünü satan bir sürü satıcı var.

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Merhaba.

Mesaj otomatik birleştirildi:

iki model arasındaki en belirgin farklardan biri de ortalama 6 saatlik şarj süresi farkı. Plus modeli 6 saat daha uzun kullanım sunuyor.
15 plus şarj süresi bakımından avantajlı fakat 128gb uzun süreli kullanım için çok sıkıntı olacaktır,hele de dolby vision hdr video çekebilen bir cihazda. 15 256gb tercih ederdim şahsen. Zaten iphone 15 batarya performansı iyi,plus ın performansı çok iyi. Öyle düşünün

serkanu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şarj açısından Plus daha iyi elbette ancak ergonomik bir cihaz değil. Çok büyük, ağır ve tek elle kullanımı zor. Düz 15 ise tek elde rahatlıkla kullanılabilen bir cihaz.

Satıcı Trendyol değilse ben o paraları veriyorken riske etmezdim. Sıfır diye teşhir ürünü satan bir sürü satıcı var.
satıcı Trendyol olduğu için satın aldım. 5600 TLlik bir indirim vardı ve 2 adet satın alınca ciddi bir fark oluşturuyor

Son mesajlar