Hangi internet servisini baglatmaliyim?

Bu konuyu okuyanlar

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Suan kullandimiz servis turksat indirme hizi 16 yukleme hizi 2. Odamla modem arasinda mesafe uzak indirme hizi 3.5 lara kadar iniyor dolayisiyla online oyunlara odamda giremiyorum ornegin cs go asiri pink oluyor ama modemin yaninda boyle bir sorun olmuyor. Kullandim tarife aylik 70 lira yine ayni maks ayda en fazla 100 lira olacak sekilde indirme ve yukleme hizlari yuksek olan ve uzak mesafede cok sıkınti yasatmayan bir internt servisi onerbilirmisiniz?

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Servis sağlacıyı hangisi hizi veriyorsa ona sorunuz.
Suan kullandimiz servis turksat indirme hizi 16 yukleme hizi 2. Odamla modem arasinda mesafe uzak indirme hizi 3.5 lara kadar iniyor dolayisiyla online oyunlara odamda giremiyorum ornegin cs go asiri pink oluyor ama modemin yaninda boyle bir sorun olmuyor. Kullandim tarife aylik 70 lira yine ayni maks ayda en fazla 100 lira olacak sekilde indirme ve yukleme hizlari yuksek olan ve uzak mesafede cok sıkınti yasatmayan bir internt servisi onerbilirmisiniz?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bu mesafe sorunu iss kaynaklı değil modem kaynaklı. Sinyal cogaltici veya router sorununuzu çözecektir.
Iss konusunda bence bölgeden bölgeye değişiyor. Örneğin zonguldak incivezde ttnet üzerine tanımam ping olarak adsl 16 mbit tarife kullanıyorum 30 40 fps alıyorum. Kablonet kullananlar 60 fps alıyor. Bu biraz hangi issnin yoğunluklu olarak kullanıldığı ve alt yapıyla alakali olduğunu düşünüyorum.
Not: yaşadığım yerde çoğunluk Kablonet kullanıyor

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Direk turtnet kullan kesinlikle

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Servis sağlacıyı hangisi hizi veriyorsa ona sorunuz.
Ben turksatdan baska servise gecmek istiyorum.benim kullandim serviste indirme hizi 50 yukleme 5 diye 100 tlye bir paket var daha uyguna yada bu fiyatlara belki daha iyi bir servis bulurum diye sormustum

srdrsncr

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Bu mesafe sorunu iss kaynaklı değil modem kaynaklı. Sinyal cogaltici veya router sorununuzu çözecektir.
Iss konusunda bence bölgeden bölgeye değişiyor. Örneğin zonguldak incivezde ttnet üzerine tanımam ping olarak adsl 16 mbit tarife kullanıyorum 30 40 fps alıyorum. Kablonet kullananlar 60 fps alıyor. Bu biraz hangi issnin yoğunluklu olarak kullanıldığı ve alt yapıyla alakali olduğunu düşünüyorum.
Not: yaşadığım yerde çoğunluk Kablonet kullanıyor
Malasef router care olmadi.xiaomi wifi pro sinyal yakinlastiici alip taktim ama yine cs go oynarken ping acayip cikmaya basladi

cyanogenmod17

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Türkiye'deki tüm iss'ler kötü. Benim tavsiyem taahhüt olmayan servislerin hepsini deneyip, memnun kaldığınıza devam etmeniz.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Türknet millenicom netspeed bunlar ping yapar bilginiz olsun yeriniz kalınız.