Hangi internet servis sağlayıcısını tercih etmeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Merhaba arkadaşlar.

Biraz önce TTNET müşteri hizmetlerine kullandığım internet paketimin bittiğini ve yeni bir pakete geçmek istediğimi söyleyip e-posta atmıştım. Yarım saat önce bana telefondan dönüş sağladılar ve bana şu anda kullandığım paketin (yalın ultranet Plus (16 Mbps’e kadar) 100GB (ADSL) kampanyasının bittiğini ve eğer bu paket üzerinden kullanıma devam edersem 234 TL gibi bir fiyat ödeyeceğimi söylediler.

Ben şu anda kullandığım bu pakete 75 TL gibi bir fiyat ödüyordum fakat bana dedikleri şu; eğer yeni bir abonemiz bile sizin şu anda kullandığın pakete kampanyalı olarak geçmek isterse 110 TL gibi bir fiyat ücreti ödemek zorunda.

Bende bu lafın üstüne kullanabileceğim en uygun ve düşük fiyatlı internet paketini sorduğumda bana; 16 Mbit hızında 90 TL değerinde bir paket önerdiler fakat ben internete bu kadar para vermek istemiyorum açıkcası. Bu yüzden konuştuğum kişiye teşekkür edip internet üzerinden farklı internet servis sağlayıcılarını da araştırıp tekrar size geri dönüş yapacağım dedim.

Sizce TTNET'de kalınır mı? Veya farklı bir internet servis sağlayıcısına mı geçmeliyim?

Ayrıca sizinde kullandığın internet servis sağlayıcılarını ve bunların internet paketlerini, ödediğiniz ücretleri merak ediyorum beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Tüm internet tavsiyelerine açığım bu arada.

Ek olarak aşağıya TTNET sitesinde ki paketleri ve ücretlerini bırakıyorum bir göz atarsınız.

1.png
2.png

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Merhaba arkadaşlar.

Biraz önce TTNET müşteri hizmetlerine kullandığım internet paketimin bittiğini ve yeni bir pakete geçmek istediğimi söyleyip e-posta atmıştım. Yarım saat önce bana telefondan dönüş sağladılar ve bana şu anda kullandığım paketin (yalın ultranet Plus (16 Mbps’e kadar) 100GB (ADSL) kampanyasının bittiğini ve eğer bu paket üzerinden kullanıma devam edersem 234 TL gibi bir fiyat ödeyeceğimi söylediler.

Ben şu anda kullandığım bu pakete 75 TL gibi bir fiyat ödüyordum fakat bana dedikleri şu; eğer yeni bir abonemiz bile sizin şu anda kullandığın pakete kampanyalı olarak geçmek isterse 110 TL gibi bir fiyat ücreti ödemek zorunda.

Bende bu lafın üstüne kullanabileceğim en uygun ve düşük fiyatlı internet paketini sorduğumda bana; 16 Mbit hızında 90 TL değerinde bir paket önerdiler fakat ben internete bu kadar para vermek istemiyorum açıkcası. Bu yüzden konuştuğum kişiye teşekkür edip internet üzerinden farklı internet servis sağlayıcılarını da araştırıp tekrar size geri dönüş yapacağım dedim.

Sizce TTNET'de kalınır mı? Veya farklı bir internet servis sağlayıcısına mı geçmeliyim?

Ayrıca sizinde kullandığın internet servis sağlayıcılarını ve bunların internet paketlerini, ödediğiniz ücretleri merak ediyorum beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Tüm internet tavsiyelerine açığım bu arada.

Ek olarak aşağıya TTNET sitesinde ki paketleri ve ücretlerini bırakıyorum bir göz atarsınız.

Ekli dosyayı görüntüle 104522Ekli dosyayı görüntüle 104523

Bulunduğunuz yerde fiber altyapı yok mu?

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Sanırım yok hocam daha önce hiç fiber kullanmadığım için bakma zahmetinde de bulunmadım eğer herhangi bir siteden bakabiliyorsak söyleyin bakayım. Ama benim evimin desteklediği max hız 16Mbps

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bu fiyatlar nedir ya? Uzun zamandır bakmıyordum. Ben fiber altyapısına sahip olduğum için Millenicom kullanıyorum 75TL civarı bir fiyata 35Mbps veriyorlar. (100TLye 100Mbit bile var) TTNET 150TLye 1/10'unu bile vermiyor. Bence TürkNet ve ya Süperonline bakın (ADSL paketleri var.)

Örneğin bu pakette 100TLye 16Mbit sınırsız İnternet var. Her türlü daha kârlı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım yok hocam daha önce hiç fiber kullanmadığım için bakma zahmetinde de bulunmadım eğer herhangi bir siteden bakabiliyorsak söyleyin bakayım. Ama benim evimin desteklediği max hız 16Mbps
Fiber altyapı sorgulama diye Google'da aratıp adresinizi her markadan sorgulayın. 16Mbps zaten ADSL demek ama belki bir ihtimal vardır.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Bu fiyatlar nedir ya? Uzun zamandır bakmıyordum. Ben fiber altyapısına sahip olduğum için Millenicom kullanıyorum 75TL civarı bir fiyata 35Mbps veriyorlar. (100TLye 100Mbit bile var) TTNET 150TLye 1/10'unu bile vermiyor. Bence TürkNet ve ya Süperonline bakın (ADSL paketleri var.)

Örneğin bu pakette 100TLye 16Mbit sınırsız İnternet var. Her türlü daha kârlı.
Sormayın hocam fiyatlar cep yakıyor. Hayır yani internet dediğin şeyde biten bir şey değil hani bir değeri yok mesela örnek vermek gerekirse; altın neden değerlidir çünkü altın madeni dünyada az bulunan bir madendir de ondan, ama internet dediğimiz şey öylemi bitmek tükenmek bilmeyen bir şey bu neden buna bu kadar fahiş fiyatlar koyarsın ki.

Ek olarak TürkNet sitesine girip altyapımı sorguladım ve alabileceğim en iyi paketi sorguladım bana şu paketi önerdi site.
türknet.png

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sormayın hocam fiyatlar cep yakıyor. Hayır yani internet dediğin şeyde biten bir şey değil hani bir değeri yok mesela örnek vermek gerekirse; altın neden değerlidir çünkü altın madeni dünyada az bulunan bir madendir de ondan, ama internet dediğimiz şey öylemi bitmek tükenmek bilmeyen bir şey bu neden buna bu kadar fahiş fiyatlar koyarsın ki.

Ek olarak TürkNet sitesine girip altyapımı sorguladım ve alabileceğim en iyi paketi sorguladım bana şu paketi önerdi site.
Ekli dosyayı görüntüle 104524
Madem Türk.Net in aktif altyapısındasınız bence Türk.Net kullanın. 85Lira diğer markalara göre gayet uygun. Numaranızı bırakın isterseniz Türk.Net e sizi arayıp bilgilendirsinler. (Bu arada hızlı olun taahhütünüz bittiği anda yüksek bir fiyat gelecek)

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Madem Türk.Net in aktif altyapısındasınız bence Türk.Net kullanın. 85Lira diğer markalara göre gayet uygun. Numaranızı bırakın isterseniz Türk.Net e sizi arayıp bilgilendirsinler. (Bu arada hızlı olun taahhütünüz bittiği anda yüksek bir fiyat gelecek)
Sizin önerebileceğiniz tek firma TürkNet'mi şuan piyasadaki markaları merak ediyorum doğrusu.
Millenicom, kablonet, uydunet gibi firmalar nasıl sizce bir fikriniz var mı?

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sizin önerebileceğiniz tek firma TürkNet'mi şuan piyasadaki markaları merak ediyorum doğrusu.
Millenicom, kablonet, uydunet gibi firmalar nasıl sizce bir fikriniz var mı?
NetSpeed gibi az bilinen markalar var ama ADSL sunuyor mu bilmiyorum bakayım.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Türksat Kablo varsa altyapısı, 100 Mbps akıllı sınırsız öneririm.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Türksat Kablo varsa altyapısı, 100 Mbps akıllı sınırsız öneririm.
Hocam benim ilk önceliğim hız değil fiyat zaten altyapım maksimum 16Mbps destekliyor 100'lük pakete geçsem bile kullanamadıktan sonra geçmişim ne yazar.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554

NetSpeed'in en pahalı olan ve en mantıklı olan ADSL kampanyası bu ama 1mbps upload düşük bence. En iyisi Türk.Net şu an için.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Hocam benim ilk önceliğim hız değil fiyat zaten altyapım maksimum 16Mbps destekliyor 100'lük pakete geçsem bile kullanamadıktan sonra geçmişim ne yazar.
Türksat'ı arayıp kaç hız alabileceğinizi sormanızı tavsiye ederim. Gördüğüm en kaliteli firma, zaten devletin.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Türksat'ı arayıp kaç hız alabileceğinizi sormanızı tavsiye ederim. Gördüğüm en kaliteli firma, zaten devletin.
Türksat firmasıda en fazla 16Mbps vermecek mi bana altyapım onu destekliyor çünkü.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Türksat firmasıda en fazla 16Mbps vermecek mi bana altyapım onu destekliyor çünkü.
Bana Türknet 35 Mbps önerdi altyapım o kadar destekliyormuş, ama Türksatta 1 yıldır 100Mbps kullanıyorum. Altyapı farklı.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
771

Türksatın altyapısı farklı kardeşim.

Kaliteli dediğin firma hala saçma sapan kota uyguluyor.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Türksatın altyapısı farklı kardeşim.

Kaliteli dediğin firma hala saçma sapan kota uyguluyor.
100 Mbps akıllı sınırsız en mantıklısı günde 5 saat 25Mbps 19 saat 100Mbps gayet yeterli ve mantıklı. Kota falan da yok.

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Türksat bana geri dönüş sağladı fakat oturduğum bölgeye hizmet vermiyorlarmış.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Ekli dosyayı görüntüle 104524
Şu iki seçenekten de (tt fiber, superonline fiber) altyapını sorgula ve buraya at. Fiber İnternet Altyapı Sorgulama ve Fiber İnternet Nerede - Millenicom

Ben eskiden Turk telekom adsl kullanıyordum VDSL altyapısı gelmiş yani tt hipernet ama fiyatlar fazlaca pahalı oldyuğu için Millenicom'a geçtim. Millenicom'da Turk telekom vdsl omurgasından 35 mpbs vdsl hizmeti alıyorum. Altyapım 78'e kadar destekliyordu bunu seçtim.

Şimdi bu turknet sayfasına gelirsek. Turknetin kendi altyapısındasın 100 mbps'e kadar download ve upload veririz diyor ama ileride. Bak orada 14 mpbs yüksek hız demiş altyapın onu destekliyor fakat ileride altyappı iyileştirilince 100 mbps'e kadar otomatik yükseltiriz diyor. Yani sana iyileştiririz ama ne zaman iyileştiririz bilemeyiz diyor bu işin garantisi de yok.

Şuradan da altyapını kontrol et ona göre birşeyler diyelim

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
771
100 Mbps akıllı sınırsız en mantıklısı günde 5 saat 25Mbps 19 saat 100Mbps gayet yeterli ve mantıklı. Kota falan da yok.

Dediğim olay zaten neyi mantıklı bu kadar yüz vermeyin firmalara.

adige1864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kablo net 100mb sınırsız internet (saat 19-24 arası hız 25mb düşüyor) teledünya üst paket +sinema tv kanalları aylık 81 tl ödüyorum

adige1864

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
11 sene boyunca mecburen ttnet kullndım 16mb paketim vardı ona rağmen eviniz santrale uzak diye 4mb hızı zar zor alıyordum 4 sene önce kablonet geldi bulunduğum mahalleye hemen geçtim bende ve internet kullanmanın keyfine vardım. artık ttneti asla almam hem düşük hızz verip hemde dünyanın parasını istiyorlar

Reaksiyon puanı
4
İmkan varsa Bunlar nerede varsa orayı bul
Ama Müşteri hizmetleri isterim dersen Turk Telekom ama ben az çok anlarım gereken ayarlarını ben kontrol ederim dersen Türknet Bende şuanlık favori

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Bende aynı sorundan muzdaribim paketlerimiz aynıymış beni de ararlar yakında bakalım nasıl teklif sunacaklar. Alt yapımda fiber olmuş seçeneklerim çoğaldı derken fiber paketler çok pahalı geldi. Türknet 85tl kampanyasına geçmek istiyorum bu fiyata ev telefonu dahil mi? Birde hat taşıma işlemi ne kadar sürer acaba evden çalıştığından İnternetsiz kalamam.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,384
Aktif altyapın var Türknet kullan ben 90 mbps alıyorum Türk telekom altyapısından veriyorlar interneti gayet memnunum.Türk telekomu bende 2008 yılında kullanmaya başladım 11 yıl kullandım ama artık katlanılmaz hale gelmişti. Kablonette is hava durumu kötü olduğunda hız düşmeleri olduğunu duydum. İçinde kademe 1 yurtdışı ülkelerini arayabildiğin 1000 dk konuşma paketi olan başka uygun internet sağlayıcısına denk gelmedim gelen varsa bana fiyat göndersin.

Beyazıt07

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Millenicom'a geç kardeşim :) hem kampanyası da var. arkadaşını getir 1 ay ücretsiz interneti kap diye. hem sen hem ben ücretsiz kullanabiliriz. tahattütsüz üstelik :) davet kodum: 3DD900A9

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,384
türknette de 1 ay bedava var bende kod verebilirim