Hangi Ekran kartı Daha İyi Bakarsanız Sevinirim

Bu konuyu okuyanlar

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18
arkadaslar size bir sorum olacak ;

bana ekran kartı lazım, suan intelin ekran kartını kullanıyorum (ekran kartıda denmez çöp bildiğin çöp :biggrin:) ve sistemim yeten birçok oyunda kasmalar yasıyorum mesela csgoda 256 mb ekran kartı gerekiyor ben en düsük ayarda zor 150 fps alıyorum (basit eğlencede 50-60 bazen çok düşüyor :unsure:) bu arada suan 1 gb ekran kartı kullanıyorum sanırsam 64 bit her neyse soruma geçeyim;

ben 2 tane ekran kartı buldum nette biri 4 gb 128 bit diğeri ise 2gb 128 bit biraz düsündüm dedim niye 4gb olanı bu kadar ucuz şaşırdım (aralarında 20-30 tl fark var)
özelliklerine girdiğimde ise birinde 1100 Mhz diğer 2gblik olanda ise 5000 Mhz yazıyordu karar veremedim

Linkleri :
4gb 128 bit : Asus GT730 DDR3 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
2gb 128 bit : Asus GT740 OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bana biraz saçma geldi ama sorayım dedim hangisinin performansı daha yuksek oyunlarda istediğim fps su ;
Minecraft (en az 50-60) -(farketmez fazla oynamıyorum)
Csgo (en az 60)-(dropsuz)
Garrys Mod (en az 60)-(drop çok az)
Ets 2 (en az 60)-(dropsuz)
A.C Revelations (en az 50-60)-(dropsuz)
watch dogs (en az 50-60)-(dropsuz)

Not1 : eğer bu kadar fps alamassam hangi oyunlarda bu kadar fps alamassın yazın
Not2 : Doğru Cevaplar Verirseniz Sevinirim
Not3 : ramı felan karıstırmayın onlar bu oyunlara yetiyor

Ha birde sunu soyliyeyim anakartım : ECS H61H2-M13
Uyarmı Bu Anakarta , Cevap veren herkese teşekkür ederim :)

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18
nvida daha iyi diye duymustum suan benim anakartıma uyarmı bu 4gblik olan veya 2gblik olan

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Anakart uyum açısından kafan rahat olsun , o konuda sıkıntı çıkmaz pcı e(x16) mevcut.

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Anakart uyum açısından kafan rahat olsun , o konuda sıkıntı çıkmaz pcı e(x16) mevcut.

yani 2side uyarmı anakrtıma 4gblık olanı daha iyi geldi watch dogs csgo ve arma3de sıkıntı çıkarmaması gerekiyor rahat çalıstırması gerekli pcyi zorlamayı sevmem

harunlionel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartının belleğinden çok özellikleri önemlidir. İki ekran kartı da 128 bit. Biri 4 gb biri 2 gb. GT740 daha iyi ama 2 gb. Tabi şöyle bişey var GT740 2 gb olmasına rağmen diğer karttan daha iyi iş çıkaracaktır. Oyun için alacaksınız Nvidia serilerinde sondan 2. rakamı en az 5 olan bir kart alın. Örn: GTX 650 veya GT 650

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
yani 2side uyarmı anakrtıma 4gblık olanı daha iyi geldi watch dogs csgo ve arma3de sıkıntı çıkarmaması gerekiyor rahat çalıstırması gerekli pcyi zorlamayı sevmem

Şimdi o iki kartta ucuz ve 2-3 senelik kartlar yani oyun açması için mecbur kendini zorlayacak bu kartlarla oyun oynarsanız da dediğiniz oyunlardan bazılarını high ayarda oynarsınız , bazılarını low-medium ayarda oynarsınız ama düşük ayarlar genelde kullanıcıyı tatmin etmez. Ets2 , cs:go , minecraft ,grays mod high ayarlarda sıkıntı yapmaz güzel oynarsınız ama watchdogs , a.c rev. sıkıntı yaratır , oyunu açsanız bile zevk alamazsınız grafiklerden.

Kart konusuna geleceksek gt730 ile 740 arasında kaldıysanız 2gb olsa bile gt740 alın , ama bana kalsa yukarıda arkadaşın yazdığı gibi gtx750 nin ve ya amd tarafında r7 250x 'sin altında kart almayın gerekmedikçe. Anakart ekran kartı uyumunu sıkıntı yaratmayın hepsi olur :thumbup:

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18
diğer ekran kartrı fiyatlarına bakıyorumda fiyatlar uçmus :D iyi ucuz ekran kartı lazım nvida olması şart (shadowplay vb. gibi programlarla alakalı)
zorlama istemiyorum pcyi sonradan sıkıntı çıkarmasını istemiyorum :) söyle birdaha baktıgımda kartlara 400-500 tl arası 300-350 tllik çoğu oyunu açıcak kartlara ihtiyacım var 128 bit değilde 256 bite baktıgımda 400-500 fiyat arası 4gbda 256 bite baktıgımda 1000tl oluyor bu rakam su alttaki oyunları rahat açan ekran kartı varsa yazarsaniz sevinirim :)

*Minercraft
*csgo
*arma3
veya
*watch dogs
*a.c revelations
*garrsymod
*ets 2

bunları açsın yeter üstelik csgo,arma3 ve garrysmod (diğerlerinin pek önemi yok aslında)
yani adam gibi bir kart lazım bunlar için yazarsanız sevinirim :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hangi ayarlarda oynamayi düsünüyorsun bu oyunlari? Minecraft ve Arma 3'ün islemci agirlikli bir oyun oldugunu hatirlatmak isterim. Hangi islemciyi kullaniyorsun?

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Hangi ayarlarda oynamayi düsünüyorsun bu oyunlari? Minecraft ve Arma 3'ün islemci agirlikli bir oyun oldugunu hatirlatmak isterim. Hangi islemciyi kullaniyorsun?
pentiuım g850 intelin ekra kartıyla suan rahat 100 fps alabiliyorum minecraftta daha önceden arma 3 indirmiştim (windows 7ydi sanırsam) lowda veya hightde açıyordum 20 fps alıyordum (belkide daha az) ha birde sunu söyliyeyim ekran kartım 64 bit :D

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18
daha iyi ekran kartı önerirseniz sevirnirim nvida olsun veya amd farketmez ama daha iyi performans almak istiyorum 2gb olması şart biti farketmez ve evet en düsük ayarda optifine ile (bazen 150-200 çıktıgıda oluyor) (bos bir yerde 700 fps aldıgımı hatırlıyorum ama bos biryerdi dediğiniz kartlarla rahat 1200 fps alınacak sekilde)

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18

vindovs ikspi

Asistan
Reaksiyon puanı
18
yanlız bu kart uyarmı anakartıma indirim var diyor ne zaman bitecek ve son 1 ürün kalmıs doğrumu