Hangi dizüstü pc yi almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Muzafferr14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İ3 işlemcili Macbook air almaya karar vermiştim ancak çevremdeki herkes işlemcinin yetersiz olduğunu söyledi. Bende biraz daha düşünüp almama kararı aldım diyebilirim. Macbook mu almalıyım yoksa bütçe olarak 6-7k lık bir dizüstü pc mi? (Oyun oynamak istediğim bir pc istiyorum ama oyunlarda aman aman büyüklükte değil alıp içine yükleyeceğim oyun sayısı max 2 olur daha da yüklemem, eğitimde fazlasıyla işime yaramasını istiyorum) önerileriniz nelerdir? Dediğim özellikte hangi pc Uzun ömürlü olur? Şimdiden teşekkürler.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
İ3 işlemcili Macbook air almaya karar vermiştim ancak çevremdeki herkes işlemcinin yetersiz olduğunu söyledi. Bende biraz daha düşünüp almama kararı aldım diyebilirim. Macbook mu almalıyım yoksa bütçe olarak 6-7k lık bir dizüstü pc mi? (Oyun oynamak istediğim bir pc istiyorum ama oyunlarda aman aman büyüklükte değil alıp içine yükleyeceğim oyun sayısı max 2 olur daha da yüklemem, eğitimde fazlasıyla işime yaramasını istiyorum) önerileriniz nelerdir? Dediğim özellikte hangi pc Uzun ömürlü olur? Şimdiden teşekkürler.
normal dizüstü işinizi fazlasıyla görecektir.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
bence lenovo marka bir laptop almalısın. 2013 yılının ekim ayında teknosadan lenovo marka laptop aldım. 7 seneyi bitirdi hala yazılımsal yada donanımsal bir sorun çıkarmadı. içi hiç açılmadı. ben çok memnunum. tekrar yeni bir laptop alacak olsam yine lenovo marka alırım. kullandığım laptop özellikleri şöyle;

Lenovo z500 ideapad
intel i5 3230M CPU 2.60GHz
8 GB Ram DDR3
2 GB Nvidia GeForce GT 740M Ekran Kartı
intel HD Graphics 4000 Ekran Kartı
1 TB HDD sabit disk
15,6 inç ekran boyutu
720p HD web kamerası
1366 x 768 ekran çözünürlüğü
Dolby home theater ses sistemi
Mat Ekran
Fan temizleme yazılımı ve donanımı (tek tuşla otomatik kendisi yapıyor)
Kurtarma Tuşu (tek tuş ile kutudan ilk çıktığı hale kendi kendine reset atıyor)
2013 yılının ekim ayında bu bilgisayarı 1.500 türk lirası ödeyerek satın almıştım.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Daha çok cs:go, Valorant gibi oyunları oynacaksanız bu ürününe bakabilirsiniz:

Kendim de 1 aydır kardeş modeli diyebileceğimiz ThinkPad E15 Gen 2'yi kullanıyorum. Günlük kullanımlarda gayet akıcı. Ara sıra valorant girdiğimde de gayet memnun ediyor.

Not: Eğer oyundan yüksek bir beklentiniz varsa, ne yazık ki, bütçeyi biraz daha arttırıp 1650'li cihazlara bakmalısınız.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,155
Mac'le oyun oynamanız imkansız gibi bir şey. Günlük kullanım ve ofis bilgisayarı olduğunu biliyorsunuzdur zaten.