Soru Hangi Dili Öğrenmeliyim

Bu konuyu okuyanlar

Vortex3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üniversite 1sınıfı bitirdim. c,c++,html+css dersleri öğretildi.Ama sorun şu ki,c dili hariç diğerlerini hiç öğrenmedim diye bilirim.C dilinide en azından biraz öğrenmeye çalıştım
Şimdi tatil geldi ve çalışmak lazım.Sizce hangi dili öğrenmeliyim?Ve 2dili birden çalışmak mümkün mü?

Edit:bu dilleri sizce yeniden çalışmalımıyım?

Son düzenleme:

Mr. Doge

Doçent
Reaksiyon puanı
366
Üniversite 1sınıfı bitirdim. c,c++,html+css dersleri öğretildi.Ama sorun şu ki,c dili hariç diğerlerini hiç öğrenmedim diye bilirim.C dilinide en azından biraz öğrenmeye çalıştım
Şimdi tatil geldi ve çalışmak lazım.Sizce hangi dili öğrenmeliyim?Ve 2dili birden çalışmak mümkün mü?
Python ve (Oyun yapacaksanız) C# çalışmanızı öneririm.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bir dili öğrenemeden bir başka dile geçersen, öğrendiklerini de unutursun, diğerinde de kafan karışır.

C ile devam et.

Olive34

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Python, Java, C# dillerini öğrenebilirsin. Mobil uygulama geliştirmek istiyorsan Kotlin, Dart dillerini de öğrenebilirsin.

Mr. Alova

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyunlar için C#, Yapay Zekalar için Phyton, Veritabanları için PY-Java, Web için klasik HTML,CSS,PHP,JS; Mobil aplikasyonlar için Dart, PC aplikasyonları için Java benim önerim

Pava

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Edit:bu dilleri sizce yeniden çalışmalımıyım?
Phyton tavsiyem.

Son mesajlar