Hangi bilgisayarı almalıyım ?

Hangi Bilgisayar ?

• itopya.com dan oluşturulan bilgisyar

• n11.com üzerinden oluşturulan bilgisayar

• Diğer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

BLAYZS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncellikle iyi günler dilerim yeni kayıt oldum bir şey sormak istiyorum. İtopya sitesi üzerinden bulunan bir bilgisayarı bütçeme göre ayarladım ve bazı eklemeler yaparak bütçeme uygun bir bilgisayar oluşturdum.

itopya.png
2860 TL

Daha sonra akakçe üzerinden araştırarak ayrı bir şekilde toplayıp fiyatı karşılaştıracaktım. n11 sitesi üzerinden bilgisayar topladım
n11.png

Daha üst bir sistem oldu ve bütcem 3000 tl olduğu için bunu almaya karar verdim sizce mantıklı olurmu sistemde sorun varmı ?

Yada önerebileceğiniz bir sistem var mı ?

TEŞEKÜRLER

Son düzenleyen moderatör:

~ KaanCK ~

Profesör
Reaksiyon puanı
1,591
N11 gibi sitelerden asla bilgisayar toplamayın.

İtopya, incehesap, sinerji vs. gibi yerlerden toplayın!

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,959
Öncellikle iyi günler dilerim yeni kayıt oldum bir şey sormak istiyorum. İtopya sitesi üzerinden bulunan bir bilgisayarı bütçeme göre ayarladım ve bazı eklemeler yaparak bütçeme uygun bir bilgisayar oluşturdum.

Ekli dosyayı görüntüle 87443
2860 TL

Daha sonra akakçe üzerinden araştırarak ayrı bir şekilde toplayıp fiyatı karşılaştıracaktım. n11 sitesi üzerinden bilgisayar topladım
Ekli dosyayı görüntüle 87444
Daha üst bir sistem oldu ve bütcem 3000 tl olduğu için bunu almaya karar verdim sizce mantıklı olurmu sistemde sorun varmı ?

Yada önerebileceğiniz bir sistem var mı ?

TEŞEKÜRLER
RAM'i 2x8 yapın ve SSD ekleyin. Tam olur.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,734
Ben İTOPYA derdim.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Donanım arşivi topladığı bilgisayardan al

Spesiyalite

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Seçtiğin Anakart bu seviyedeki sistem bileşenlerinde ısınma yapabilir. Aslında kullanılır ama kasa içi hava sirkülasyonunun çok iyi olması lazım. Power ucu ucuna yetiyor; ki tam yükte çalışması demek ses yapması demek. Kasa ve Power Supply'ı ayrı ayrı alman daha iyi olur. En önemlisi de SSD yok sistemde. SSD olmayan bir sistem düşünme bile.

BLAYZS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Seçtiğin Anakart bu seviyedeki sistem bileşenlerinde ısınma yapabilir. Aslında kullanılır ama kasa içi hava sirkülasyonunun çok iyi olması lazım. Power ucu ucuna yetiyor; ki tam yükte çalışması demek ses yapması demek. Kasa ve Power Supply'ı ayrı ayrı alman daha iyi olur. En önemlisi de SSD yok sistemde. SSD olmayan bir sistem düşünme bile.
Çok teşekkurler cevap icin
Mesaj otomatik birleştirildi:

N11 gibi sitelerden ben bilgisayar toplanmasını önermiyorum.
İtopya tarzı siteler daha avantajli bilgisayar toplamak için.
Tesekurler cevap icin

Son düzenleme:

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
Sistemde herahngi bir olması gerektiğinden pahallı parça yok ama mümkünse R5 1600 yerine 3500x almaya çalışın.