Hangi arayüzü kullanıyorsunuz, sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri neler?

Hangi arayüzü kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    64

Bu konuyu okuyanlar

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,670
Lineage OS Android 10 Stock.
Artıları: Tertemiz sade Android arayüzü, şarj konusunda avantajlı, gereksiz animasyonlarla sisteme yük bindirmiyor.
Eksileri: Bilen varsa eklesin, ben eksi yönünü görmedim şahsen.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi ara Flyme OS yüklemiştim, o da fena değildi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
yıllarca java kullanıp 10 yıldan az androi kullanıp androidi beğrnmeyenler daha iyisini yapsınlar da görelim...
gm5p var o... kötü yanı yok.

Reaksiyon puanı
2,554
One ui kullanıyorum android 9da kötüydü kasılmalar olurdu.10 gelince güzel oldu gayet memnunum.Sevmediğim yanları klavyesi berbat bir de telefon nadiren de olsa kendi kendine kapanıyor reset atıyor.Bilgiler gitmiyor ama hafiften korkutuyor insanı soft brick olmuş gibi hissediyorsunuz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
One ui kullanıyorum android 9da kötüydü kasılmalar olurdu.10 gelince güzel oldu gayet memnunum.Sevmediğim yanları klavyesi berbat bir de telefon nadiren de olsa kendi kendine kapanıyor reset atıyor.Bilgiler gitmiyor ama hafiften korkutuyor insanı soft brick olmuş gibi hissediyorsunuz.
Klavye tam bir vasat ama 2.5 ile biraz daha iyi bir hale geldi yine de.

Arjik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
ios
sevdiğim yönler : kasma donma vs. şeyler yok
sevmediğim yönler : internetten dosya fln indiremiyom

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
MIUI 11 kullanıyorum şimdilik (Redmi Note 8). Yine olsa yine MIUI arayüzlü bir cihaz alırdım. Tercihen Mi 10 Lite 5G

Sevdiğim Yanları: Kullanım kolaylığı, tam ekran hareketleri, temalar uygulaması, dahili temizlik uygulaması, dahili antivirüs, dahili QR kod okuyucu, animasyonlar

Sevmediğim yanları: Dark Mode'da bazı uygulamaları el ile dark mode'a geçirmek zorunda kalmam (MIUI 12'de Dark Mode 2.0 ile düzelttiler ama MIUI 11'den bahsettiğim için yazdım), Miracast'ın sorunlu olması, Kamera arayüzü ve yazılımı

Arayüz denildiği için hoşuma giden diğer şeyleri anlatmadım (kutu içeriği, kamera lensleri vs.)

Akin_1979

Asistan
Reaksiyon puanı
102
ipad 3.nesilin bana sundugu klasik arayüz :/

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ekli dosyayı görüntüle 120153
Hadi herkes kullanmış olduğu arayüzü ve arayüzün sevdiğiniz ve sevmediğiniz özelliklerini yazsın. Ben başlıyorum.

One UI.
Sevdiğim yönleri: sade tasarımı, hızlı ve sorunsuz güncellemeleri
Sevmediğim yönleri: fazla şarj tüketmesi
MIUI
Sevdiğim yönleri sade tasarım, kilit ekranının sadeliği, hızlı ve 3 parmak ile ekran görüntüsü alma özelliği
Sevmediğim yönleri artık Google telefon ve mesajlar uygulaması ile geliyor olması (zaten bu yüzden Mİ9T tercih ettim :cool: )

MIUI 11 kullanıyorum şimdilik (Redmi Note 8). Yine olsa yine MIUI arayüzlü bir cihaz alırdım. Tercihen Mi 10 Lite 5G

Sevdiğim Yanları: Kullanım kolaylığı, tam ekran hareketleri, temalar uygulaması, dahili temizlik uygulaması, dahili antivirüs, dahili QR kod okuyucu, animasyonlar

Sevmediğim yanları: Dark Mode'da bazı uygulamaları el ile dark mode'a geçirmek zorunda kalmam (MIUI 12'de Dark Mode 2.0 ile düzelttiler ama MIUI 11'den bahsettiğim için yazdım), Miracast'ın sorunlu olması, Kamera arayüzü ve yazılımı

Arayüz denildiği için hoşuma giden diğer şeyleri anlatmadım (kutu içeriği, kamera lensleri vs.)
hocam MIUI'da en nefret ettiğim özellik Google telefon ve mesajlar ile gelmesi sırf bu yüzden Mİ9T aldım yemin ediyorum içimiz dışımız Google oldu bu arada bence MI telefon ve mesaj uygulaması bence kat kat daha iyi hem ikonları olsun arayüzü olsun Google'ın çirkin arayüzüne bin basar

hocam MIUI'da en nefret ettiğim özellik Google telefon ve mesajlar ile gelmesi sırf bu yüzden Mİ9T aldım
Realme UI
Artısı : Sade, akıcı, az pil tüketiyor, ana ekranda birçok ek ayar yapılabiliyor.
Eksisi : Aklıma gelen bir eksisi yok.
3 sene sonra geçeceğim arayüz çünkü Realme UI deneyimlemek istiyorum marka takıntısı olan biri değilim

Son düzenleme:

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Ekli dosyayı görüntüle 120153
Hadi herkes kullanmış olduğu arayüzü ve arayüzün sevdiğiniz ve sevmediğiniz özelliklerini yazsın. Ben başlıyorum.

One UI.
Sevdiğim yönleri: sade tasarımı, hızlı ve sorunsuz güncellemeleri
Sevmediğim yönleri: fazla şarj tüketmesi
kesinlikle linageOs S6 edge Kullanıyorum Her daim ısınan telefon artık ısınmıyor sarjı 2600 bataryayla 1.5 günü cıkarıyor sarjı azaldıgında mesela yüzde 5 ekrandaki piksel sayısını düşürüp 20 dk kullana biliosun

reis sen linageOs da Google Servisi Kullanabiliomusun