Soru Hangi alana kurulum yapar

Bu konuyu okuyanlar

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Merhaba

İki tane diskim var sistemde bunu görüyor sda 1tb sdb 240 gb . Ben kurulumu sdb kurmak istiyorum fakat alanları boot dizinini seçiyorum. sda 'yı da data olarak ayırıyorum yani onu da isimlendiriyorum. Ama kurmak istediğimde hata veriyor.

Direk kendi sda 'yı mı seçiyor kurulum diski olarak

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,818
Öncelikle biraz daha açıklayıcı olarak anlatırsanız anlarız .
Hata olarak ne veriyor

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Öncelikle biraz daha açıklayıcı olarak anlatırsanız anlarız .
Hata olarak ne veriyor
şimdi iki tane diskim var... birisi 1tb diğeri 250 gb sistem kurulum esnasında yani kurulum diskini seçerken ben 250gb lık yere kurmak için boot swap benzeri seçiyorum. Sonra sda olarak isimlenmiş 1 tb alanı da /abc şeklinde isimlendirip yedek alan gibi kullanacağım. Şİmdi kurulum yaparken yapacakken sanırım bunu ayırt edemiyor ve o 1tb lık diskte benden / root altında bir alan oluşturmamı istiyor.

Ben 250gb lık diske kurmak istiyorum
sonradan bu 1tb lık diski görüp isminide değiştirebilir miyim?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,818
şimdi iki tane diskim var... birisi 1tb diğeri 250 gb sistem kurulum esnasında yani kurulum diskini seçerken ben 250gb lık yere kurmak için boot swap benzeri seçiyorum. Sonra sda olarak isimlenmiş 1 tb alanı da /abc şeklinde isimlendirip yedek alan gibi kullanacağım. Şİmdi kurulum yaparken yapacakken sanırım bunu ayırt edemiyor ve o 1tb lık diskte benden / root altında bir alan oluşturmamı istiyor.

Ben 250gb lık diske kurmak istiyorum
sonradan bu 1tb lık diski görüp isminide değiştirebilir miyim?
Hangi dağıtımı kurmaya çalışıyorsunuz
Birde ismini değiştirmek derken neyden kasdediyorsunuz

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
yani yapılabilir ancak bence 1 tane disk seçip bütün herşeyi ona kurun swap için farklı bir disk kullanabilirsiniz ama. Yapılırsa nasıl yapılır bilmiyorum çünkü daha önce hiç denemedim.